Płyty dachowe - faliste bitumiczne, onduline - ADAMEX

Płyty dachowe

Czym są płyty dachowe?

Pokrycia dachowe, to płyty, które produkuje się z masy bitumicznej, czyli mieszaniny kruszyw, asfaltu i wypełniaczy. Skład jest bardzo podobny do papy, jednak płyty na dachy są sztywne i lekkie, co powoduje, że idealnie nadają się do budowy i remontów dachów. Najczęściej są to powierzchnie falowane, dzięki czemu ich montaż jest sprawniejszy i łatwiej zabezpieczyć miejsca łączenia poszczególnych płyt ze sobą. 

Przeznaczenie płyt dachowych

Płyty bitumiczne możemy stosować na różnorodnych dachach. Zwykle stosuje się je na połaciach dachowych płaskich spadzistych. Świetnie nadają się jako elementy dachów tymczasowych, w czasie remontu bądź awarii. Dzięki swoim właściwościom i falowanej powierzchni doskonale odprowadzają wilgoć, są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne i promienie słoneczne. Odpowiednio zamontowane, skutecznie chronią przed wiatrem i są elementem ochrony termicznej budynku.  

W sytuacji, gdy musimy przykryć dach, zabezpieczyć wnętrze budynku przed deszczem, wiatrem idealnym rozwiązaniem są faliste płyty bitumiczne.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz