Płyty gipsowo-kartonowe do ścian i sufitów - ADAMEX

Płyty gipsowo-kartonowe

Płyty gipsowo kartonowe wybieramy zależnie od miejsca przeznaczenia. 

Jeśli planujemy użyć ich do wykończenia łazienki należy pamiętać aby wybrać te o dodatkowych właściwościach wilgocio-odpornych. Przy punktach gorąca warto pomyśleć o płycie karton gipsowej o podwyżonej odporności na ogień. Do pracy przy wykończeniu pokojów mieszkalnych zazwyczaj wybierzemy zwykłe płyty. 

Do pracy z płytami gipsowo-kartonowymi na pewno przyda nam się jeszcze taśma z włókna szklanego, maskująca łączenia płyt. 

Płyty gipsowo-kartonowe wykorzystywane są przede wszystkim do suchej zabudowy. Jest to świetny materiał do wykańczania ścian oraz sufitów, a nawet zabudowy poddasza. Charakteryzują się bardzo szybkim montażem. Ich obróbka jest także bardzo łatwa. Warto również dodać, że większość płyt gipsowo-kartonowych ma właściwości ognioodporne oraz wodoodporne, dlatego będą odpowiednim wyborem do miejsc, które są narażone na powstawanie wilgoci lub pożarów.

Rozmiary płyt gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo-kartonowe mają różne wielkości, jak i grubości, stąd też można je bez problemu dopasować do konkretnych zastosowań. Najpopularniejsze płyty gipsowo-kartonowe to te o grubości 12,5 mm, szerokości 1200 mm oraz długości 3000 mm. Co więcej, tego typu płyty można z łatwością przycinać, dostosowując je do bieżących potrzeb. Podobnie zresztą jak płyty OSB. Decydując się na korzystanie z płyt gipsowo-kartonowych warto także wyposażyć się w specjalne profile i akcesoria, które są niezbędne przy budowaniu ścianek działowych z tego typu materiałów.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz