Zaprawy murarskie - ADAMEX

Zaprawy murarskie

Zaprawa murarska jest mieszaniną piasku, cementu, wapna, a także składników mineralnych i specjalnych dodatków, nadające jej odpowiednich właściwości. Są to zarówno produkty gotowe do użycia, jak i zaprawy, które należy połączyć do wodą. Zaprawy murarskie stosowane są do wznoszenia ścian murowanych zewnętrznych oraz wewnętrznych, a także słupów z betonu komórkowego. Mają one właściwości mrozoodporne, a także wodoodporne. Dodatkowo ich skład zapobiega powstawaniu szczelin termicznych pomiędzy spoinami. Gdy przechodzą w stan stały, solidnie i stabilnie spajają elementy, tworząc ścianę czy też mur.

Gotowe zaprawy murarskie

Gotowe zaprawy murarskie to nowoczesne produkty, które umożliwiają szybką, wygodną i skuteczną aplikację. Są natychmiast gotowe do użycia – nie trzeba rozrabiać ich z wodą. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzisz naprawdę sporo czasu. Aplikacja gotowej zaprawy murarskiej skraca czas pracy o nawet 50% w stosunku do tradycyjnych metod murarskich.

A jeśli szukasz innych zapraw, koniecznie sprawdź nasze zaprawy gipsowe, zaprawy budowlane oraz dodatki do zapraw budowlanych.

Aktywne filtry

33,33 zł
Produkt dostępny

Poliuretanowa zaprawa murarska Expert Line Professional przeznaczona jest do wznoszenia murów (zarówno ścian nośnych jak i działowych) z cienkimi spoinami wykonanych z pustaków ceramicznych szlifowanych, bloczków z autoklawizowanego betonu komórkowego oraz bloczków silikatowych. Zaprawa ta występuje w postaci piany poliuretanowej w stalowym pojemniku o pojemności 1000 ml. Produkt znajduje zastosowanie uniwersalne tj. do wznoszenia ścian nośnych i działowych z ceramiki, betonu komórkowego lub silikatów, murowanie przy pomocy poliuretanowej zaprawy murarskiej jest bardzo szybkie i proste - zapewnia skrócenie czasu robót nawet o 50% w stosunku do tradycyjnych metod murarskich.
Jego najważniejsze właściwości które warto wziąć pod uwagę to przede wszystkim: prowadzenie prac w ujemnych temeperaturach dzięki zastosowaniu produktu, eliminuje liniowe mostki termiczne dzięki doskonałym właściwościom termoizolacyjnym, spoiny po utwardzeniu są mrozo- i wodoodporne, wysoka wydajność.

12,44 zł
Produkt dostępny

Stosowana do wznoszeniu murów wewnętrznych i zewnętrznych z elementów drobno i średniowymiarowych ceramicznych, betonowych, gazobetonowych, silikatowych, kamiennych przy grubości spoiny - powyżej 8 mm.

ZUŻYCIE ZAPRAWY
Średnie zużycie wynosi około 25 kg (1 worek) na 0,5-0,7m2 muru grubości 1/2 cegły przy użyciu cegły pełnej, przy założeniu grubości spoiny do ok. 15 mm.