Zaprawy murarskie - ADAMEX

Zaprawy murarskie

Zaprawa murarska jest mieszaniną piasku, cementu, wapna, a także składników mineralnych i specjalnych dodatków, nadające jej odpowiednich właściwości. Są to zarówno produkty gotowe do użycia, jak i zaprawy, które należy połączyć do wodą. Zaprawy murarskie stosowane są do wznoszenia ścian murowanych zewnętrznych oraz wewnętrznych, a także słupów z betonu komórkowego. Mają one właściwości mrozoodporne, a także wodoodporne. Dodatkowo ich skład zapobiega powstawaniu szczelin termicznych pomiędzy spoinami. Gdy przechodzą w stan stały, solidnie i stabilnie spajają elementy, tworząc ścianę czy też mur.

Gotowe zaprawy murarskie

Gotowe zaprawy murarskie to nowoczesne produkty, które umożliwiają szybką, wygodną i skuteczną aplikację. Są natychmiast gotowe do użycia – nie trzeba rozrabiać ich z wodą. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzisz naprawdę sporo czasu. Aplikacja gotowej zaprawy murarskiej skraca czas pracy o nawet 50% w stosunku do tradycyjnych metod murarskich.

A jeśli szukasz innych zapraw, koniecznie sprawdź nasze zaprawy gipsowe, zaprawy budowlane oraz dodatki do zapraw budowlanych.

Aktywne filtry

11,50 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

CEKOL ZMT-20 jest wyrobem o uniwersalnym zastosowaniu. Nadaje się do murowania ścian z cegły, gazobetonu, keramzytobetonu i innych elementów ściennych. Ponad to służy do wykonywania tynków tradycyjnych na podłożach mineralnych oraz do uzupełniania ubytków na ścianach i sufitach.
Zaprawa murarsko - tynkarska jest fabrycznie wytwarzaną mieszanką cementu, odpowiednio dobranych wypełniaczy oraz dodatków modyfikujących. Charakteryzuje się łatwością w nakładaniu i dobrą przyczepnością. Zaprawa jest mrozo- i wodoodporna do stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń.

94,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

SOLPLAST Plus 10.2 przeznaczony jest do przygotowania różnego rodzaju podłoży budowlanych, na których będą wykonywane wyprawy z tynków: mineralnych, akrylowych, silikonowo-silikatowych, silikonowych oraz mozaikowych itp. Nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

26,70 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Do wznoszeniu murów wewnętrznych i zewnętrznych z betonu komórkowego i silikatów.

PRZYGOTOWANNIE I SPOSÓB UŻYCIA ZAPRAWY Zaprawę należy wsypać do wody w proporcji 1 worek (25kg) na ok. 6 litrów wody, wymieszać mechanicznie do uzyskania jednorodnej konsystencji , pozostawić na ok. 5 minut i ponownie wymieszać. Nanosić na bloczki murowe pozbawione kurzu i innych zabrudzeń zmniejszających przyczepność za pomocą profesjonalnego dozownika do zapraw (o szerokości dostosowanej do szerokości bloczka) lub pacy o zębach 6x6x6, w sposób umożliwiający uzyskanie finalnej grubości spoiny ok. 2-3mm.

25,80 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Dzięki zaprawie murarskiej do cienkich spoin do betonu komórkowego-zimowa 0.7 przeznaczonej do wznoszenia murów metodą z bloczków z betonu komórkowego, jesteśmy w stanie wznosić ściany w temperaturach bliskich (ale nie poniżej) zera. Dzięki temu wydłużamy sezon na wznoszenie ścian budynków.

17,70 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Beton B30 jest betonem drobnoziarnistym, dedykowanym przy wykonywaniu prac betoniarskich i remontowych, chudych betonów oraz cementowych podkładów pod podłogi.

Beton marki IZOLBET jest uniwersalną suchą mieszanką, która jest przeznaczona do rozrabiania zaprawy betonowej.

7,00 zł
Produkt dostępny

Zaprawa szamotowa to związek szamotu  gliny surowej z użyciem dodatków w postaci cementu portlandzkiego oraz szkła wodnego. Zaprawa służy do łączenia cegieł z płytami szamotowymi. Używając masy szamotowej, trzeba układać spoinę o grubości około 3 mm. 

Natomiast różne powstałe po zapaleniu pęknięcia, należy uzupełnić silikonem. Czas schnięcia zaprawy szamotowej, mający wpływ na to, gdy w palenisku można palić ogień, jest całkiem długi. Po wykonaniu pracy powinno się odczekać 3‒4 dni.

34,99 zł
Produkt dostępny

Zaprawa szamotowa to kompozycja szamotu  gliny surowej z użyciem dodatków w postaci cementu portlandzkiego i szkła wodnego. Zaprawa jest przeznaczona do połączenia cegieł z płytami szamotowymi. Używając masy szamotowej, powinno się układać spoinę o grubości około 3 mm. 

Natomiast różne wynikłe po rozpaleniu paleniska uszkodzenia, można zakleić silikonem. Czas wysychania zaprawy szamotowej, mający wpływ na to, gdy w palenisku można palić ogień, jest całkiem długi. Po wykonaniu robót trzeba odczekać 3‒4 dni.

17,60 zł
Produkt dostępny

Zaprawa szamotowa jest to mieszanka szamotu i gliny surowej a także dodatków w stylu cementu portlandzkiego i szkła wodnego. Zaprawa jest przeznaczona do łączenia cegieł i płyt szamotowych. Stosując masę szamotową, powinno się nakładać spoinę o grubości  3 mm. 

Natomiast wszelkie wynikłe po zapaleniu pęknięcia, należy uzupełnić silikonem. Czas schnięcia zaprawy szamotowej, mający wpływ na to, gdy w palenisku można palić ogień, jest dość długi. Po zakończeniu pracy należy odczekać 3‒4 dni.

11,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Zaprawa szamotowa jest to mieszanka szamotu  gliny surowej a także dodatków w postaci cementu portlandzkiego a także szkła wodnego. Zaprawa jest wykorzystywana do łączenia cegieł i płyt szamotowych. Stosując masę szamotową, powinno się układać spoinę o grubości  3 mm. 

Natomiast wszelkie powstałe po zapaleniu uszkodzenia, należy uzupełnić silikonem. Czas wysychania zaprawy szamotowej, mający znaczenie na to, gdy w palenisku można rozpalić ogień, jest całkiem długi. Po wykonaniu pracy trzeba odczekać 3‒4 dni.

14,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

ZAPRAWA MURARSKA CEM.-WAP ma zastosowanie podczas wznoszenia ścian a także ścian fundamentowych. Możemy jej użyć również do zrobienia obrzutek i podkładów pod posadzki. Jej zastosowanie jest przede wszystkim zasadne w przypadku stawiania silnie obciążonych ścian, delikatnych ścian działowych tudzież ścian w mokrym terenie. Najczęściej do murowania murów używamy zaprawę cementowo-wapienną – zawartość wapna sprawia, iż masa jest bardziej elastyczna. Wytrzymałość zaprawy na ściskanie mierzona jest klasą (np.:): M1, M2,5, M5, M10, M20. 

40,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Poliuretanowa zaprawa murarska Expert Line Professional przeznaczona jest do wznoszenia murów (zarówno ścian nośnych jak i działowych) z cienkimi spoinami wykonanych z pustaków ceramicznych szlifowanych, bloczków z autoklawizowanego betonu komórkowego oraz bloczków silikatowych. Zaprawa ta występuje w postaci piany poliuretanowej w stalowym pojemniku o pojemności 1000 ml. Produkt znajduje zastosowanie uniwersalne tj. do wznoszenia ścian nośnych i działowych z ceramiki, betonu komórkowego lub silikatów, murowanie przy pomocy poliuretanowej zaprawy murarskiej jest bardzo szybkie i proste - zapewnia skrócenie czasu robót nawet o 50% w stosunku do tradycyjnych metod murarskich.

22,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Zaprawa murarska SOLBET 0.1


Zaprawa murarska wykorzystywana do betonu komórkowego. Przeznaczona jest do wznoszenia ścian murowanych zewnętrznych i wewnętrznych oraz słupów z betonu komórkowego. Zaprawa jest mrozoodporna oraz wodoodporna a jej skład zapobiega powstawaniu szczelin termicznych pomiędzy spoinami.

13,55 zł
Produkt dostępny

Zaprawa murarska IZOLBET ZM-CWM5 stosowana do wznoszeniu murów wewnętrznych i zewnętrznych z elementów drobno i średniowymiarowych ceramicznych, betonowych, gazobetonowych, silikatowych, kamiennych przy grubości spoiny - powyżej 8 mm.

ZUŻYCIE ZAPRAWY
Średnie zużycie wynosi około 25 kg (1 worek) na 0,5-0,7m2 muru grubości 1/2 cegły przy użyciu cegły pełnej, przy założeniu grubości spoiny do ok. 15 mm.