Zaprawy murarskie - ADAMEX

Zaprawy murarskie

Zaprawa murarska jest mieszaniną piasku, cementu, wapna, a także składników mineralnych i specjalnych dodatków, nadające jej odpowiednich właściwości. Są to zarówno produkty gotowe do użycia, jak i zaprawy, które należy połączyć do wodą. Zaprawy murarskie stosowane są do wznoszenia ścian murowanych zewnętrznych oraz wewnętrznych, a także słupów z betonu komórkowego. Mają one właściwości mrozoodporne, a także wodoodporne. Dodatkowo ich skład zapobiega powstawaniu szczelin termicznych pomiędzy spoinami. Gdy przechodzą w stan stały, solidnie i stabilnie spajają elementy, tworząc ścianę czy też mur.

Gotowe zaprawy murarskie

Gotowe zaprawy murarskie to nowoczesne produkty, które umożliwiają szybką, wygodną i skuteczną aplikację. Są natychmiast gotowe do użycia – nie trzeba rozrabiać ich z wodą. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzisz naprawdę sporo czasu. Aplikacja gotowej zaprawy murarskiej skraca czas pracy o nawet 50% w stosunku do tradycyjnych metod murarskich.

A jeśli szukasz innych zapraw, koniecznie sprawdź nasze zaprawy gipsowe, zaprawy budowlane oraz dodatki do zapraw budowlanych.

Aktywne filtry

26,83 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Poliuretanowa zaprawa murarska Expert Line Professional przeznaczona jest do wznoszenia murów (zarówno ścian nośnych jak i działowych) z cienkimi spoinami wykonanych z pustaków ceramicznych szlifowanych, bloczków z autoklawizowanego betonu komórkowego oraz bloczków silikatowych. Zaprawa ta występuje w postaci piany poliuretanowej w stalowym pojemniku o pojemności 1000 ml. Produkt znajduje zastosowanie uniwersalne tj. do wznoszenia ścian nośnych i działowych z ceramiki, betonu komórkowego lub silikatów, murowanie przy pomocy poliuretanowej zaprawy murarskiej jest bardzo szybkie i proste - zapewnia skrócenie czasu robót nawet o 50% w stosunku do tradycyjnych metod murarskich.
Jego najważniejsze właściwości które warto wziąć pod uwagę to przede wszystkim: prowadzenie prac w ujemnych temeperaturach dzięki zastosowaniu produktu, eliminuje liniowe mostki termiczne dzięki doskonałym właściwościom termoizolacyjnym, spoiny po utwardzeniu są mrozo- i wodoodporne, wysoka wydajność.

8,05 zł
Produkt dostępny

Stosowana do wznoszeniu murów wewnętrznych i zewnętrznych z elementów drobno i średniowymiarowych ceramicznych, betonowych, gazobetonowych, silikatowych, kamiennych przy grubości spoiny - powyżej 8 mm.

ZUŻYCIE ZAPRAWY
Średnie zużycie wynosi około 25 kg (1 worek) na 0,5-0,7m2 muru grubości 1/2 cegły przy użyciu cegły pełnej, przy założeniu grubości spoiny do ok. 15 mm.