Cementy montażowe - Wapna hydratyzowane - ADAMEX

Cementy i wapna

Wapno jest najczęściej stosowane do zapraw murarskich i tynkarskich. Wapno wykazuje właściwości grzybobójcze, dlatego częśto stosuje się je jako domieszkę do tynku. 

Cement to połączenie wapienia, gliny i gipsu. Z dodatkiem wody tworzy silną i twardą mieszankę.

Zarówno cementy, jak i wapna są to spoiwa mineralne, które wykorzystuje się podczas budowy domu czy innych budynków, takich jak garaż, pomieszczenie gospodarcze, blok czy hala produkcyjna. Są niezbędne nie tylko w trakcie wznoszenia konstrukcji, ale okazują się przydatne także przy pracach wykończeniowych oraz remontowych. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz bogaty wybór sprawdzonych cementów i wapien wiodących marek, takich jak Atlas, Ceresit, Izolbet czy Ożarów.

Cement montażowy i wapno budowlane

Jednym z najpopularniejszych rodzajów cementu jest cement montażowy, czyli szybkowiążąca masa, umożliwiająca zakotwiczenie w betonie różnego rodzaju elementów, najczęściej metalowych lub plastikowych. Wapno budowlane to natomiast produkt, którego używa się do produkcji zapraw murarskich i tynkarskich.

Jeśli szukasz innych produktów przydatnych podczas budowy domu, sprawdź nasze zaprawy gipsowe, dodatki do zapraw budowlanych oraz zaprawy murarskie. Życzymy udanych zakupów!

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz