Cementy montażowe - Wapna hydratyzowane - ADAMEX

Cementy i wapna

Wapno jest najczęściej stosowane do zapraw murarskich i tynkarskich. Wapno wykazuje właściwości grzybobójcze, dlatego częśto stosuje się je jako domieszkę do tynku. 

Cement to połączenie wapienia, gliny i gipsu. Z dodatkiem wody tworzy silną i twardą mieszankę.

Zarówno cementy, jak i wapna są to spoiwa mineralne, które wykorzystuje się podczas budowy domu czy innych budynków, takich jak garaż, pomieszczenie gospodarcze, blok czy hala produkcyjna. Są niezbędne nie tylko w trakcie wznoszenia konstrukcji, ale okazują się przydatne także przy pracach wykończeniowych oraz remontowych. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz bogaty wybór sprawdzonych cementów i wapien wiodących marek, takich jak Atlas, Ceresit, Izolbet czy Ożarów.

Cement montażowy i wapno budowlane

Jednym z najpopularniejszych rodzajów cementu jest cement montażowy, czyli szybkowiążąca masa, umożliwiająca zakotwiczenie w betonie różnego rodzaju elementów, najczęściej metalowych lub plastikowych. Wapno budowlane to natomiast produkt, którego używa się do produkcji zapraw murarskich i tynkarskich.

Jeśli szukasz innych produktów przydatnych podczas budowy domu, sprawdź nasze zaprawy gipsowe, dodatki do zapraw budowlanych oraz zaprawy murarskie. Życzymy udanych zakupów!

Aktywne filtry

23,82 zł
Produkt dostępny

CEMAPLAST ® - jest domieszką bezchlorkową zastępującą stosowane od lat uplastyczniacze w zaprawach cementowych. Pozwala na prowadzenie robót murarskich i tynkarskich przy braku miejsca lub warunków do przechowywania standardowych uplastyczniaczy zapraw. Zmniejsza ok. 10 razy koszt zaprawy. Jakość sprawdzona od 15 lat na Polskim rynku.

10,41 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

CEKOL ZS-06 jest mrozo i wodoodporną zaprawą, służącą do uzupełniania ubytków oraz wyrównywania powierzchni ścian i sufitów na zewnątrz oraz wewnątrz budynków.
Właściwości
CEKOL ZS-06 jest suchą mieszanką białego cementu, białych wypełniaczy mineralnych oraz środków modyfikujących. Zaprawę można stosować na podłożach mineralnych, z cegły, betonu, gazobetonu, na tynkach cementowych i cementowo-wapiennych. Grubość ziarna do 0,5 mm

25,20 zł
Produkt dostępny

Wapno hydratyzowane jest niezbędnym składnikiem budowlanych zapraw murarskich i tynkarskich. Dzięki swoim unikalnym właściwościom powoduje, iż zaprawy budowlane w trakcie eksploatacji budynków charakteryzują się odpowiednią więźliwością i elastycznością, wymaganymi podczas występowania różnego rodzaju statycznych naprężeń występujących w konstrukcjach murowych.
Wapno hydratyzowane jest produktem, otrzymywanym poprzez kontrolowaną hydratyzację wapna palonego, a następnie separację ziarnową. Podstawowym surowcem do produkcji wapna hydratyzowanego jest wapno palone. Wcześniej rozdrobnione poddawane jest procesowi gaszenia w urządzeniach zwanych hydratorami oraz dla uzyskania właściwej granulacji procesowi separacji

13,74 zł
Produkt dostępny

Wapno budowlane marki
Izolbet
jest produktem odpowiednim do zastaosowania jako nieodłaczny składnik zapraw muralskich czy tynkarskich.
Wytwarzany na bazie palonego wapna, które jest rozdrabniane i poddawane gaszeniu w tak zwanych hydratorach. Powstaje na skutek hydratyzacji wapna palonego oraz separacji ziarnowej. Dzięki temu otrzymujemy produkt o odpowiednim uziarnieniu oraz pozbawiony w większości zanieczyszczeń. Zaprawy z użyciem wapna Izolbet wykazują właściwą elastyczność oraz więźliwość, dlatego też spełniają normy w odniesieniu do statycznych naprężeń w murowanych konstrukcjach. Pomimo, iż zaprawa murarska stanowi średnio jedynie 7 procent objętości muru to ma bezpośredni wpływ na trwałość całej konstrukcji. Wapno hydratyzowane to wszechstronny materiał budowlany, który pozwoli odpowiednio uszczelnić połączenia murarskie. Gwarancja jakości, która nie zawodzi.

73,09 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Zaprawa montażowa Ceresit CX 15 o bardzo wysokiej wytrzymałości do kotwienia i montażu konstrukcji oraz do wykonywania podlewekProdukt służy do zalewania kotew maszyn i ciężkich konstrukcji stalowych w fundamentach. Prześwit między brzegiem elementu kotwionego, a powierzchnią otworu montażowego powinien wynosić 20-50 mm. Przy prześwitach 50-100 mm do zaprawy należy dodać 25% jednofrakcyjnego żwiru 4-8 mm. CX 15 jest także odpowiednia do podlewek pod podstawy maszyn, słupów, oparcia belek, pod łożyska mostowe czy włazy studzienek. Może być też użyta do zalewania połączeń prefabrykatów żelbetowych, nadproży i ubytków w betonowych posadzkach. Do szybkiego kotwienia niewielkich elementów metalowych należy stosować cement montażowy Ceresit CX 5.

9,67 zł
Produkt dostępny

ZASTOSOWANIE
- elementy masywne: płyty fundamentowe
- elementy betonowe w gruncie: wiercone pale fundamentowe
- betony narażone na działanie środowisk agresywnych chemicznie(szamba, gnojowniki, oczyszczalnie wody i ścieków)
- konstrukcje, gdzie wymagany jest cement o niskiej zawartości alkaliów rozpuszczalnych (kruszywo potencjalnie reaktywne alkalicznie), np. posadzki przemysłowe
- betony zwykłe
- betony samozagęszczalne
- betonowanie w okresie wysokich temperatur otoczenia
- stabilizacja gruntu w budownictwie drogowym

11,79 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Zastosowanie:
Wytwarzanie betonu zwykłego, przygotowywanie zapraw murarskich i tynkarskich, produkcja drobnych prefabrykatów, stabilizacja gruntu i podbudowy konstrukcji nośnych za pomocą betonu chudego
Opakowanie:
25 kg
Zużycie:
zależne od zastosowania i klasy betonu lub zaprawy

37,24 zł
Produkt dostępny

Główne właściwości:

Posiada doskonałą rozlewność – pozwala uzyskać poziomą i gładką powierzchnię nawet w dużych pomieszczeniach.
Jest odporny na różne czynniki atmosferyczne, takie jak nagłe zmiany temperatury.
szybkosprawny – szybki przyrost wytrzymałości umożliwia ruch pieszy już po 4 godzinach od wykonania podkładu.
Średnia grubość warstwy - 3-30 (mm)Zużycie - 16,5kg na m2 na 10mmTransport tego Produktu jak i zamówenie z tym produktem możliwe jedynie przez wysyłkę: ADAMEX BUS lub odbiór osobisty

28,37 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Cement montażowy CX-5 marki Ceresit w 5kg to szybkowiążąca zaprawa, która umożliwia szybkie kotwienie elementów metalowych oraz plastikowym w betonie, murze lub tynku cementowym.Dzięki swoim właściwościom, produkt nadaje się do wszelkiego montażu np. szafek, wsporników czy poręczy.Jego czas wysychania wynosi zaledwie 12godzin, po tym wszelkie sklejone elementy trzymają się nawet przy częstym użytkowaniu, a to za sprawą znakomitej przyczepności.Produkt do stosowania na zewnątrz i na wewnątrz.

72,36 zł
Produkt dostępny

Zaprawa szybkowiążąca Cersanit CX 5 jest przeznaczona do błyskawicznego osadzania elementów metalowych oraz plastikowych w tynku, murze lub betonie. Elementami tymi mogą być poręcze, kraty, wsporniki, puszki, przewody, szafki instalacyjne itp. Produkt sprawdza się też jako środek do wyokrąglania naroży oraz miejscowego wypełniania ubytków. Dzięki właściwościom wodoszczelnym Ceresit CX 5 może być używany również do uszczelniania konstrukcji betonowych oraz tamowania sączeń wody.