Cementy i wapna

Cementy i Wapna

Wapno jest najczęściej stosowane do zapraw murarskich i tynkarskich. Wapno wykazuje właściwości grzybobójcze, dlatego częśto stosuje się je jako domieszkę do tynku. 

Cement to połączenie wapienia, gliny i gipsu. Z dodatkiem wody tworzy silną i twardą mieszankę.

Aktywne filtry

17,50 zł
Produkt dostępny

Wapno hydratyzowane jest niezbędnym składnikiem budowlanych zapraw murarskich i tynkarskich. Dzięki swoim unikalnym właściwościom powoduje, iż zaprawy budowlane w trakcie eksploatacji budynków charakteryzują się odpowiednią więźliwością i elastycznością, wymaganymi podczas występowania różnego rodzaju statycznych naprężeń występujących w konstrukcjach murowych.
Wapno hydratyzowane jest produktem, otrzymywanym poprzez kontrolowaną hydratyzację wapna palonego, a następnie separację ziarnową. Podstawowym surowcem do produkcji wapna hydratyzowanego jest wapno palone. Wcześniej rozdrobnione poddawane jest procesowi gaszenia w urządzeniach zwanych hydratorami oraz dla uzyskania właściwej granulacji procesowi separacji

12,04 zł
zapytaj o termin dostawy +48 501 577 627

Wapno budowlane marki
Izolbet
jest produktem odpowiednim do zastaosowania jako nieodłaczny składnik zapraw muralskich czy tynkarskich.
Wytwarzany na bazie palonego wapna, które jest rozdrabniane i poddawane gaszeniu w tak zwanych hydratorach. Powstaje na skutek hydratyzacji wapna palonego oraz separacji ziarnowej. Dzięki temu otrzymujemy produkt o odpowiednim uziarnieniu oraz pozbawiony w większości zanieczyszczeń. Zaprawy z użyciem wapna Izolbet wykazują właściwą elastyczność oraz więźliwość, dlatego też spełniają normy w odniesieniu do statycznych naprężeń w murowanych konstrukcjach. Pomimo, iż zaprawa murarska stanowi średnio jedynie 7 procent objętości muru to ma bezpośredni wpływ na trwałość całej konstrukcji. Wapno hydratyzowane to wszechstronny materiał budowlany, który pozwoli odpowiednio uszczelnić połączenia murarskie. Gwarancja jakości, która nie zawodzi.

87,80 zł
Produkt dostępny

Zaprawa szybkowiążąca Cersanit CX 5 jest przeznaczona do błyskawicznego osadzania elementów metalowych oraz plastikowych w tynku, murze lub betonie. Elementami tymi mogą być poręcze, kraty, wsporniki, puszki, przewody, szafki instalacyjne itp. Produkt sprawdza się też jako środek do wyokrąglania naroży oraz miejscowego wypełniania ubytków. Dzięki właściwościom wodoszczelnym Ceresit CX 5 może być używany również do uszczelniania konstrukcji betonowych oraz tamowania sączeń wody.

32,44 zł
Produkt dostępny

Cement montażowy CX-5 marki Ceresit w 5kg to szybkowiążąca zaprawa, która umożliwia szybkie kotwienie elementów metalowych oraz plastikowym w betonie, murze lub tynku cementowym.Dzięki swoim właściwościom, produkt nadaje się do wszelkiego montażu np. szafek, wsporników czy poręczy.Jego czas wysychania wynosi zaledwie 12godzin, po tym wszelkie sklejone elementy trzymają się nawet przy częstym użytkowaniu, a to za sprawą znakomitej przyczepności.Produkt do stosowania na zewnątrz i na wewnątrz.

73,09 zł
Produkt dostępny

Zaprawa montażowa Ceresit CX 15 o bardzo wysokiej wytrzymałości do kotwienia i montażu konstrukcji oraz do wykonywania podlewekProdukt służy do zalewania kotew maszyn i ciężkich konstrukcji stalowych w fundamentach. Prześwit między brzegiem elementu kotwionego, a powierzchnią otworu montażowego powinien wynosić 20-50 mm. Przy prześwitach 50-100 mm do zaprawy należy dodać 25% jednofrakcyjnego żwiru 4-8 mm. CX 15 jest także odpowiednia do podlewek pod podstawy maszyn, słupów, oparcia belek, pod łożyska mostowe czy włazy studzienek. Może być też użyta do zalewania połączeń prefabrykatów żelbetowych, nadproży i ubytków w betonowych posadzkach. Do szybkiego kotwienia niewielkich elementów metalowych należy stosować cement montażowy Ceresit CX 5.

9,35 zł
Produkt dostępny

ZASTOSOWANIE
- elementy masywne: płyty fundamentowe
- elementy betonowe w gruncie: wiercone pale fundamentowe
- betony narażone na działanie środowisk agresywnych chemicznie(szamba, gnojowniki, oczyszczalnie wody i ścieków)
- konstrukcje, gdzie wymagany jest cement o niskiej zawartości alkaliów rozpuszczalnych (kruszywo potencjalnie reaktywne alkalicznie), np. posadzki przemysłowe
- betony zwykłe
- betony samozagęszczalne
- betonowanie w okresie wysokich temperatur otoczenia
- stabilizacja gruntu w budownictwie drogowym

32,44 zł
Produkt dostępny

Główne właściwości:

Posiada doskonałą rozlewność – pozwala uzyskać poziomą i gładką powierzchnię nawet w dużych pomieszczeniach.
Jest odporny na różne czynniki atmosferyczne, takie jak nagłe zmiany temperatury.
szybkosprawny – szybki przyrost wytrzymałości umożliwia ruch pieszy już po 4 godzinach od wykonania podkładu.
Średnia grubość warstwy - 3-30 (mm)Zużycie - 16,5kg na m2 na 10mmTransport tego Produktu jak i zamówenie z tym produktem możliwe jedynie przez wysyłkę: ADAMEX BUS lub odbiór osobisty