Grunty budowlane do ścian - ADAMEX

Grunty

Grunty to materiały budowlane stosowane w celu nadania odpowiednich właściwości różnego rodzaju podłożom. Są one bardzo uniwersalnymi substancjami, które w składzie mają m.in. żywice syntetyczne. Odpowiadają one za zatykanie porów w powierzchniach. Wnikają głęboko w ich strukturę, wiążą i tworzą nośną powłokę. W efekcie zmniejszają ich chłonność. Warto również dodać, że grunty zwiększają przyczepność zapraw budowlanych.

Jeśli natomiast masz do czynienia z bardzo zużytym, a nawet zniszczonym podłożem, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie gruntów głęboko penetrujących. W odróżnieniu od standardowych, posiadają one wysoką zawartość żywic. Ten rodzaj gruntu budowalnego może być również stosowany na podłoża, na których będą kładzione płytki ceramiczne, jak również na ścianach, które będą wygładzane tynkami, gładziami lub innymi rodzajami podkładów gruntujących.

Grunty do ścian

Grunty przydadzą się także w przypadku, gdy powierzchnia jest tak gładka, że nie zapewnia odpowiedniej przyczepności. Z tego powodu od ścian mogą odpadać tynki czy inne produkty wykończeniowe. Z taką sytuacją zazwyczaj można spotkać się w przypadku ścian żelbetowych oraz betonowych. Stąd też przed malowaniem należy wykonać gruntowanie ścian, by zyskały one lepszą przyczepność.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz