Izolacja cieplna, termiczna - termoizolacja budynku - ADAMEX

Izolacja cieplna

Wełna i styropian są najpopularniejszymi rozwiązaniami stosowanymi do ocieplania i izolowania budynków. Poprawiają wskaźnik energetyczny budynków i wraz z innymi materiałami wpływają na ich energooszczędność, czy pasywność.

Izolacja cieplna (termoizolacja) pozwala na ograniczenie utraty ciepła w domu czy mieszkaniu. Bez odpowiednio wykonanej izolacji cieplnej budynek będzie bowiem niezwykle szybko tracił ciepło z ogrzewania, co oznacza wyższe koszty utrzymania domu. Latem zaś będzie znacznie szybciej się nagrzewał, przez co temperatura wewnątrz będzie dużo wyższa niż na zewnątrz. Warto również dodać, że izolacja budynków chroni je przed powstawaniem niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów.

Izolacja termiczna budynku

Najlepsze materiały do izolacji fundamentów i podłóg, które ograniczają straty ciepła, to przede wszystkim wełna mineralna oraz styropian. Z ich pomocą nie tylko wykonasz skuteczną izolację podłogi na gruncie, ale również stłumisz odgłosy i hałasy dobiegające z zewnątrz. Solidna izolacja termiczna budynku to gwarancja komfortu oraz bezpieczeństwa.

W kategorii Izolacja Budynków znajdziesz także specjalne materiały do wykonania izolacji akustycznej oraz izolacji przeciwwodnej, zgodnych z najnowszymi przepisami budowlanymi.

Aktywne filtry

159,99 zł
Produkt dostępny

Właściwości:
Sposób nanoszenia: paca, agregat tynkarski, standard gun
Właściwa ilość wody: do 1000 ml /25 kg
Czas schnięcia: 6 do 8 godzin
Czas pełnego wiązania: ok. 48 godzin
Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C

Zastosowanie:
TYNKSIL QS PLUS stosuje się do wykonywania dekoracyjnych, cienkowarstwowych wypraw tynkarskich zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.
Stanowi wykończenie ochronne i dekoracyjne elewacji przy ocieplaniu ścian systemami ociepleń LAKMA TERM ST, LAKMA TERM WM oraz na podłożach z zapraw cementowych, cementowo wapiennych, betonowych itp.