Folie izolacyjne budowlane poziome, pionowe - ADAMEX

Folie izolacyjne

Folia izolacyjna to jeden z najpopularniejszych rodzajów izolacji przeciwwodnej. Jest produktem o szerokim zastosowaniu i sprawdza się przede wszystkim podczas prac, które nie wymagają zastosowania folii specjalistycznej. Z pomocą folii izolacyjnej możesz uszczelnić budynek, a także ochronić go przed deszczem, śniegiem, kurzem itp. Warto dodać, że występuje ona w kilku różnych wariantach. Jest to m.in. folia paroizolacyjna, folia termoizolacyjna, folia kubełkowa, izolacja pozioma czy też folia hydroizolacyjna.

Folia izolacyjna budowlana – czym się wyróżnia?

Folia izolacyjna, wykorzystywana podczas budowy domu, wyróżnia się przede wszystkim odpornością na grzyby i pleśń, a także na gnicie. Jest także wyjątkowo elastyczna oraz bardzo wytrzymała – nie ściera się i nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. W połączeniu z taśmami uszczelniającymi zapewnia naprawdę znakomite efekty. Co więcej, łatwo można dopasować ją do każdej powierzchni, a jej montaż nie wymaga zastosowania lepiku czy papy. Niekiedy wykorzystywana jest także podczas izolacji i naprawy dachów.

Aktywne filtry

179,00 zł
Produkt dostępny

Folia kubełkowa to gruba, tłoczona folia budowlana produkowana z polietylenu o dużej gęstości (PEHD), a swoją nazwę zawdzięcza specjalnie ukształtowanym „kubełkom”. Materiał ten starzeje się bardzo powoli, jest odporny na wodę dzięki temu nie gnije, nie rozwijają się na nim grzyby ani bakterie. Jest także obojętny na większość związków chemicznych występujących w gruncie. Ponadto folii tłoczonych z HDPE nie zniszczą gryzonie czy korzenie roślin.