Silikony i Akryle - ADAMEX

Silikony i Akryle

W ofercie naszego sklepu dostępne są różnorodne silikony i akryle. Te elastyczne i trwałe masy służą do łączenia i uszczelniania różnych elementów w czasie prac budowlanych i remontowych. Można więc stwierdzić, że są to pewnego rodzaju kleje uszczelniające o specjalnych właściwościach i zaletach. Nadają się one do różnych zastosowań i prac.

Silikony i akryle - co warto wiedzieć o silikonach?

Podobnie jak różnorodne piany, silikony oraz akryle spełniają zadania montażowe i uszczelniające. Silikony po nałożeniu utwardzają się jedynie do pewnego stopnia. Ze względu na swoją różnorodność i właściwości, preparaty takie mogą być stosowane w budynkach, jak również na zewnątrz. Są bowiem odporne na szkodliwe działanie różnych czynników.

Silikony i akryle - podstawowe informacje na temat akryli

Do nakładania akryli wykorzystywane są różnego rodzaju pistolety i wyciskacze, podobnie jak w przypadku silikonów. Preparaty te jednak służą do uszczelniania spoin w gładziach, wylewkach, tynkach i innych materiałach mineralnych. Akryle trzymają się dobrze różnych powierzchni oraz można je malować.

Aktywne filtry

79,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Wyciskacz do mas w tubach. Przeznaczony jest do wyciskania tub silikonem, akrylem itp. o wysokości 225mm. Aluminiowy korpus, aluminiowa, ergonomicznie wyprofilowana rękojeść, stalowe ramię spustowe, mocny mechanizm oporowy.

33,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Popularny wyciskacz do silikonu. Przeznaczony jest do wyciskania tub silikonem, akrylem itp. o wysokości 225mm. Ramowa stalowa konstrukcja z mocnym mechanizmem oporowym w rękojeści zamocowany przyrząd do udrażniania zaschniętych, zapchanych końcówek kartuszy.

36,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Silikon Sanitarny to uniwersalny, jednoskładnikowy, trwale elastyczny silikonowy kit uszczelniający z octowym systemem utwardzania, przeznaczony do uszczelnień w pomieszczeniach sanitarnych
Odporny na pleśń i grzyby (zawiera środek grzybobójczy)
Zabezpiecza przed podciekaniem wody, wnikaniem brudu i rozwojem bakterii
Tworzy elastyczną, szczelną i połyskliwą fugę bez odbarwień
Bardzo dobrze przyczepny do powierzchni gładkich: szkła, ceramiki, glazury, terakoty, gresu, porcelany, lakierowanego drewna, stali emaliowanej

32,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Uszczelniacz 1200°C to jednoskładnikowy kit uszczelniający na bazie krzemianu sodu, do uszczelniania miejsc narażonych na bezpośredni kontakt z ogniem i temperaturę do + 1200°C.
Właściwości:
Utwardza się pod wpływem odparowania wody
Po wyschnięciu twardy, sztywny, nieodkształcalny
Odporny na temperaturę do + 1200°C (odporny na bezpośredni kontakt z ogniem)
Żaroodporny
Dobrze przyczepny do ognioodpornej ceramiki budowlanej, szamotu, betonu, kamienia, żeliwa i tym podobnych porowatych podłoży
Do zastosowań wewnętrznych
Zastosowanie:
Uszczelnianie miejsc narażonych na bezpośredni kontakt z ogniem, np. kominy, piece, paleniska, grille, kotły itp.
Uszczelnianie połączeń elementów wykończeniowych wykonanych z kamienia, betonu i żeliwa, np. wkładów kominkowych.
Uszczelnianie bloczków ognioodpornych. Uszczelnianie elementów przewodów spalinowych, ceramicznych wkładów kominowych.