Jaką tapetę ścienną wybrać?

Jaką tapetę ścienną wybrać? Nowoczesne inspiracje i praktyczne wskazówki

Tapeta ścienna to materiał, który pozwala na szybkie wykończenie dowolnego wnętrza. Dobrej jakości produkt może służyć nawet kilka lat, a gdy najdzie chęć na zmianę aranżacji, nie trzeba długo, by wykleić ściany tapetą zdobioną nowym wzorem. Jej niska cena jest jednym z czynników motywujących do zakupu. Tylko, czy tapeta nadal jest w modzie? I w ogóle, czym kierować się przy wyborze tego materiału?

Czy tapety nadal są w modzie?

Tapeta jest materiałem, dzięki któremu można szybko i wygodnie stworzyć nowoczesną aranżację dowolnego pomieszczenia. Dostępne w sprzedaży tapety różnią się przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane, przeznaczeniem, fakturą i stylem. Z użyciem odpowiedniej, można błyskawicznie zamienić ścianę w betonową, ceglaną czy na przykład drewnianą powierzchnię. Tapeta jest cały czas w modzie i zapewne tak już pozostanie. Zmienia się jedynie moda na sam wzór i sposób wyklejania nią ścian. Materiał ten ma wiele zalet, a ogromne możliwości

Tapety bardzo często układane są własnoręcznie!

aranżacyjne to tylko jeden z wielu powodów, dla którego warto posłużyć się nim przy wykańczaniu dowolnej przestrzeni. Najważniejsze jest tylko to, aby dobrze dopasować tapetę do konkretnego pomieszczenia.

Jak dopasować tapetę do wnętrza?

Ze względu na szeroką ofertę tapet, konieczne jest wcześniejsze dokonanie wyboru. Na rynku dostępne są tapety przeznaczone do zastosowania w łazience, sypialni, w pokoju dziennym, dziecięcym i młodzieżowym, w kuchni i przedpokoju. W łazience sprawdzają się tapety winylowe i z włókna szklanego, które są najbardziej odporne na działanie wody i wilgoci. W sypialni można śmiało stosować nawet jednowarstwowe tapety papierowe. W pokoju dziennym warto zadbać o tapetę odporną na uszkodzenia, dwuwarstwową i najlepiej zmywalną. Podobnie jak w przedpokoju i kuchni. W naszej ofercie dostępne są tapety różnego rodzaju, a największym zainteresowaniem cieszą się tapety winylowe na flizelinie.

 

Tapeta do małego pomieszczenia

Wybierając tapetę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na metraż pomieszczenia, w którym zostanie zastosowana. I tak na przykład w małym wnętrzu sprawdzą się tapety o jasnej kolorystyce i chłodnych odcieniach, gdyż

W sklepie eadamex.pl mamy ogromny wybór tapet.

optycznie powiększą przestrzeń. Zaś wzór powinien być delikatny i nieprzytłaczający. Dobrym wyborem w przypadku małego pomieszczenia, będą pasy, szczególnie te poziome, ponieważ optycznie poszerzą wnętrze. Jeśli wybrany wzór tapety będzie duży, zamiast wyklejać nią wszystkie ściany, warto

Tapeta do dużego wnętrza

Tapeta bardzo ładnie wygląda również w dużych pomieszczeniach. Warto postawić tu na nieco ciemniejsze kolory. Mogą to być wedle uznania tapety brązowe, bordowe, a nawet czarne. W większych wnętrzach świetnie prezentują się ciemne tapety zdobione dużymi wzorami. Dla tych, którzy kochają naturę, polecamy cieszącą się popularnością w naszym sklepie, tapetę MARBURG 32746 „SCHONEN WOHNEN 2” MG32746.

Tapeta do ciemnego pokoju

Idealna tapeta do ciemnego pokoju, to ta w jasnym kolorze. Na przykład biała, beżowa, szara lub w jakimś pastelowym odcieniu. Poleca się tu przede wszystkim małe wzory. Niezależnie od tego, jak tapeta zostanie przyklejona, czy tylko na jednej ścianie, jej części, czy może na wszystkich ścianach, bardzo ważne jest, aby odbijała i rozprowadzała niewielką ilość światła wpadającego do wnętrza. W związku z tym dobrym wyborem będą tapety o błyszczącej powierzchni czy zdobione drobinkami brokatu.

Jasny kolor tapety idealnie odnajdzie się w ciemnych pomieszczeniach.

Tapeta do wąskiego przedpokoju

Odpowiednia tapeta do wąskiego przedpokoju to ta, która odbija światło. Wśród polecanych wzorów znajdują się te, które imitują kamień i marmur. W tym miejscu sprawdzi się również tapeta zdobiona tym samym wzorem, co tapeta zastosowana już w salonie. To sprawi, że wąski przedpokój stanie się przedłużeniem tego pokoju.

Czym kierować się przy wyborze tapety ściennej?

Wybierając tapetę, trzeba zwrócić uwagę na:

  • Rodzaj pomieszczenia – pozwoli dobrze wybrać rodzaj tapety.
  • Wielkość pomieszczenia – ułatwi wybór wzoru i koloru tapety.
  • Wymiary ściany czy ścian, które zostaną wyklejone – wskaże odpowiednią ilość rolek tapety.
  • Jakość tapety – od niej zależy trwałość materiału i jego użyteczność.

Nigdy nie należy kierować się ceną tapety, która może zmylić, ponieważ nie zawsze najdroższa tapeta jest najlepszą i niekoniecznie tania musi być najgorszą. Najważniejsze, by dopasować ją do rodzaju pomieszczenia, wielkości, efektu, jaki

W sklepach Adamex, możesz liczyć na profesjonalną pomoc przy wyborze tapety.

zamierza się uzyskać oraz indywidualnych upodobań. W związku z tym, by móc doradzić, trzeba poznać wnętrze i potrzeby jego właściciela.