Wiertarki, wkrętarki i młoty

Wiertarki, wkrętarki i młoty – jak wybrać elektronarzędzia?

Dobrze wyposażony prywatny warsztat to gwarancja komfortu pracy i możliwości samodzielnego przeprowadzania wszelkiego typu napraw i tworzenia różnych przedmiotów. Bez użycia nowoczesnych, dobrych jakościowo elektronarzędzi, nie jest to możliwe. Jakie wobec tego narzędzia powinny znaleźć się w każdym domu?

Jakie elektronarzędzia warto mieć w przydomowym warsztacie?

Osoby, które zamierzają zaopatrzyć swój domowy warsztat w najbardziej przydatne elektronarzędzia, mają do wyboru modele bezprzewodowe i z przewodem. Wybór między jednymi a drugimi, to w zasadzie kwestia gustu oraz indywidualnych potrzeb. Warto, aby we wszystkich domach znalazły się wiertarki, wkrętarki i młoty. Dobra wiertarka umożliwi wykonywanie różnej wielkości otworów w ścianach oraz innych powierzchniach. Wkrętarki przydadzą się w czasie skręcania mebli, ich naprawy i tworzenia najróżniejszych przedmiotów, wymagających połączenia wielu elementów za pomocą wkrętów czy śrubek. Młoty zaś będą pomocne podczas prac remontowo-budowlanych. Można je wykorzystać do wiercenia w betonie i metalu. Sprawdzą się również do pracy w drewnie. Urządzenie świetnie nadaje się do skuwania płytek ze ścian. Oczywiście zakres tych czynności jest zależny od modelu urządzenia i jego możliwości. Dlatego wybierając elektronarzędzia, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, by ostatecznie kupić naprawdę dobry sprzęt.

Na co zwrócić uwagę wybierając wiertarki, wkrętarki i młoty?

Niezależnie od rodzaju elektronarzędzia, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Mowa o takich jak:

  • Moc silnika – od niej zależy funkcjonalność i skuteczność urządzenia. Im wyższa moc, tym lepiej. W zastosowaniach domowych może wystarczyć 180 W.
  • Regulacja prędkości – dzięki możliwości regulacji prędkości obrotowej, można dopasować pracę urządzenia do warunków materiału i zaoszczędzić energię.
  • Wiertarka może również służyć jako mieszadło.

    Funkcje – ilość funkcji jest różna. Zależą one też od rodzaju elektronarzędzia. Na przykład w przypadku wiertarki, może to być zmiana kierunku wiercenia, blokada spustu, czy tryb pracy zwykły albo udarowy.

  • Sposób zasilania – w sprzedaży dostępne są elektronarzędzia bezprzewodowe – akumulatorowe i z przewodem.
  • Waga – ma to na celu dbałość o komfort pracy. Trzeba ją dostosować do możliwości użytkownika.
  • Marka – elektronarzędzia znanych producentów są mniej awaryjne, popularniejsze i funkcjonalne. Nie ma problemów z serwisowaniem.
  • Cena – choć jest najmniej ważna, też ma znaczenie. Szczególnie dla osób, których nie stać na drogi sprzęt.

Elektronarzędzia bezprzewodowe marki Makita, Dedra, Geko i innych firm

Dużym zainteresowaniem wśród elektronarzędzi cieszą się produkty marki Makita, Dedra, Bosch i Geko. Na uwagę zasługują również takie marki jak Dewalt, YATO, czy BlackDecker.

Jednym z najczęściej wybieranych narzędzi w naszym sklepie jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Dedra DED7875. To technologicznie zaawansowany produkt, stworzony do zadań specjalnych w zakresie wkręcania i wiercenia w metalach, ceramice, drewnie i materiałach drewnopodobnych. Model ten jest wyposażony w uchwyt, oświetlenie LED, przełącznik kierunku obrotów i akumulator. Nastaw momentu obrotowego wkrętarko-wiertarki wynosi 21+1, a prędkość obrotowa 0-700rpm. W dodatku sprzęt ma całkiem przystępną cenę. To urządzenie na każdą kieszeń.

W ofercie mamy również osobne wiertarki i wkrętarki o różnej mocy, do zastosowań domowych i profesjonalnych. Są to urządzenia w bardzo konkurencyjnych cenach.

Spośród młotów wyburzeniowych nasi klienci często wybierają młot wyburzeniowy 1700W 14,5 kg DED7835 marki Dedra. To specjalistyczne narzędzie dla profesjonalistów, wyposażone w silnik 1700 W. Można wykorzystać

Różnorodne wiertła to podstawa w odpowiednim wykorzystaniu narzędzi.

go do pracy nawet w wyjątkowo trudnych warunkach, ponieważ posiada wysoką energię udaru, równą 50 J. Młot w dodatku jest wyposażony w podwójny system antywibracyjny, a także regulowany uchwyt pomocniczy. Ma również chłodzenie olejem, co chroni przed przegrzaniem.

Jeśli jednak ma być wykorzystywany sporadycznie, do typowo domowych zastosowań, to zdecydowanie polecamy młot udarowy wyburzeniowy 1050W 16.5J Geko, który jest o wiele tańszy i idealny do sporadycznego użycia.