Okna i parapety - ADAMEX

Okna i parapety

Remontując mieszkanie, czy budując dom warto jest zadbać o każdy element. W końcu to my będziemy mieszkać w tej przestrzeni, więc powinna być ona dostoswana do naszych wymagań i potrzeb. Jednym z istotnych elementów podczas wykończenia domu są okna i parapety.

Jakie okna i parapety wybrać?

Podczas planowania zakupu okien, warto uwzględnić rozmiar i przeznaczenie pomieszczenia, w którym ono ma się znaleźć. O ile w salonie duże, przestronne okno świetnie się sprawdzi, o tyle w łazience niekoniecznie. Wybierając okna zwraca się uwagę na wielkość pomieszczenia i zapotrzebowanie na naturalne światło słoneczne w nim. W gabinecie, w którym pracujemy, warto, by znalazło się duże okno, które w dzień będzie zapewniać naturalne oświetlenie. 

Gdy już wybierzemy okno spełniające nasze oczekiwania, kolejnym istotnym krokiem jest dobór parapetu. Zaleca się, że powinien on być nieco szerszy od okna, bowiem jego zewnętrzna krawędź powinna być wysunięta minimum 5 centymetrów poza lico ściany.

W jaki sposób dobrać okna i parapety do reszty wystroju wnętrza?

Aby nasze okna i parapety tworzyły spójną całość, warto zadbać o elementy wykończeniowe. Odpowiednie dopasowanie rolet, czy karnisza do koloru mebli, potrafi zdziałać cuda. Ciekawym trendem jest podobieństwo odcieni drzwi i okien. Można tutaj posilić się o skompletowanie drzwi i karnisza wykonanych z tego samego rodzaju i barwy drewna. 

Aktywne filtry

150,41 zł
Produkt dostępny

Metalowy karnisz podwójny Verdi to innowacyjne i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie dla dekoracji okna.
Karnisz wyróżnia ponadczasowy i uniwersalny design.
Nowoczesne i minimalistyczne zakończenie karnisza z ozdobnymi nacięciami tworzy wyrazisty akcent w aranżacji wnętrza w każdym stylu.
Wybierając ten produkt z pewnością zyskasz nowoczesny karnisz do ulubionego pomieszczenia Twojego domu.

36,59 zł
36,59 zł -0,02%
Produkt dostępny

Karnisz mini Owal z regulowaną średnicą o wymierze 11m, wykonany jest wykonany z mocnej, galwanizowanej stali.W zestawie znajduje się pręt o okrągłym przekroju, owalne zakończenie oraz mocne wsporniki które są przykręcane do ściany.Produkt szczególnie skierowany jest do dekorowania małych okien, gdzie doskonale hamonizuje się z krótkimi, lekkimi firanami, np. w kuchni, w łazience czy przedpokoju.

34,07 zł
34,07 zł -0,02%
Produkt dostępny

Karnisz mini regulowany Owal firmy Mardom to produkt przeznaczony do niewielkich okien i lekkich firan. Cechuje się klasyczną stylistyką, małym rozmiarem drążka, regulowaną długością a przede wszystkim-prostym i szybkim montażem. Owalne zakończenia i minimalistyczny drążek sprawdzą się doskonale, gdy dysponujesz ograniczoną ilością miejsca wokół otworu okiennego. W komplecie znajduje się także drążek o okrągłym przekroju oraz wsporniki, dzięki którym produkt stabilnie mocuje się do ściany.

56,10 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Karnisz pojedynczy Altarito stylowe rozwiązanie dla każdego wnętrza, ponieważ produkt dobrze komponuje się zarówno z wystrojem salonu, jadalni, pokoju czy gabinetu. Dzięki jego odporności na ścieranie, karnisz zachowa oryginalny wygląda na długi czas. Produkt został wykończony w kolorze antycznego mosiądzu, przez co doskonale wkomponuje się w każde pomieszczenie, nadając mu elegancki charakter.

124,39 zł
Produkt dostępny

Karnisz Altari idealnie pasuje do każdego pomieszczenia dzięki uniwersalności. Dzięki pokrytej powierzchni powłoką galwaniczną, przesuwane kółka z żabkami nie zostawiają na niej nieestetycznych śladów ścierania. Karnisz został wykończony w kolorze mosiądzu antycznego, który sprawdzi się zarówno w tradycyjnych, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. .

102,44 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Karnisz podwójny Altari to nowoczesne wyposażenie do Twojego domu. Dzięki klasycznemu zakończeniu drążków, produkt będzie się dobrze komponował zarówno z wystrojem pokoju dziennego, jak i sypialni. Karnisz można swobodnie przyciąć lub łączyć z innymi modelami, przez co jest uniwersalny. Produkt wykończony został w kolorze mosiądzu antycznego, który dobrze komponuje się z większością ozdób okiennych.

43,09 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Karnisz Stop Cena to produkt w przystępnej cenie . Co więcej, matowe wykończenie karnisza współgra kolorystycznie z innymi elementami dekoracyjnymi. Karnisz dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych srebrnym macie oraz kolorze starego złota. Zaletą karnisza jest łatwy i szybkim montaż. Zestaw zawiera karnisz z ozdobnymi zakończeniami, wsporniki oraz kółka z żabką.

121,14 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Karnisz Villa charakteryzuje klasyczna, ponadczasowa forma. Wzór karnisza opiera się na prostocie i uniwersalności dzięki czemu aranżacja każdego okna.dowolna. Karnisz jest kompletny ze wspornikami, żabkami i zakończeniami. Komfort użytkowania zapewniają cichobieżne kółka, dzięki którym lekko i delikatnie przesuwają się załony i firany. Solidny montaż do ściany przy użyciu śrub. Karnisz występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: antycznym mosiądzu i efekcie stali nierdzewnej.

95,93 zł
Produkt dostępny

Karnisz Villa charakteryzuje klasyczna, ponadczasowa forma. Dzięki prostocie i uniwersalności wzoru karnisza, doskonale pozwala na aranzację każdego okna. Zaś komfort użytkowania zapewniają cichobieżne kółka, dzięki którym zasłony lub firany przesuwają się lekko i delikatnie.Solidny montaż do ściany przy użyciu śrub. Karnisz kompletny ze wspornikami, żabkami i zakończeniami. Produkt występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: antycznym mosiądzu i efekcie stali nierdzewnej.

84,55 zł
Produkt dostępny

Karnisz Villa charakteryzuje klasyczna, ponadczasowa forma. Dzięki prostocie i uniwersalności karnisza, istnieje możliwość dokonania aranżacji każdego okna. Karnisz kompletny ze wspornikami, żabkami i zakończeniami. Cicobieżne kółka które przesuwają się lekko i delikatnie, zapewniają komfort użytkowania.Solidny montaż do ściany przy użyciu śrub. Karnisz występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: antycznym mosiądzu i efekcie stali nierdzewnej.

98,62 zł
Produkt dostępny

Karnisz Triest dzięki temu że łaczy klasykę z minimalizmem, stanowi alternatywę dla tradycyjnych i nowoczesnych aranżacji.Zaś drążek o średnicy 25mm jest wytrzymały na tyle, co pozwala upiąć ciężkie zasłony i dodatkowo firanki. Karnisz w zestawie posiada wsporniki, zakończenia oraz kółka cichobieżne z żabką. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: antycznym mosiądzu oraz efekcie stali nierdzewnej.

97,56 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Karnisz Triest łączy w sobie klasykę z minimalizmem. Idealnie wkomponuje się w tradycyjnej jak i nowoczesnej aranżacji. Zaś dzięki drążkowi o średnicy 25mm, karnisz posiada większą wytrzymałość, dzięki czemu można upiąć ciężkie zasłony i dodatkowo firanki. Karnisz Triest w zestawie posiada wsporniki, zakończenia oraz kółka cichobieżne z żabką. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: antycznym mosiądzu oraz efekcie stali nierdzewnej.

82,11 zł
Produkt dostępny

Karnisz Triest łączy w sobie klasykę z minimalizmem. Idealnie pasuje do tradycyjnych i nowoczesnych aranżacji, dzięki uniwersalności. Karnisz posiada drążek o średnicy 25mm, dzięki czemu posiada większą wytrzymałość co pozwala na upięcie ciężki zasłon i dodatkowych firan. Karnisz w zestawie posiada wsporniki, zakończenia oraz kółka cichobieżne z żabką. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: antycznym mosiądzu oraz efekcie stali nierdzewnej.

82,11 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Metalowe karnisze pojedyncze TRIEST łączą w sobie minimalistyczną elegancję z klasycznym stylem, dzięki czemu daje to ciekawą alternatywę dla standardowych, mało wyrazistych rozwiązań. Fani którzy lubią oryginalny design, będą zadowoleni z produktu, z racji estetyki wykonania i funkcjonalnością. Kolor antyczny mosiądz świetnie łączy się z tradycyjnymi zasłonami, jak i z odważnymi, barwnymi kotarami w stylu nowoczesnym. Gustowne końcówki karniszy w kształcie kielicha nadają całości dystyngowanego, luksusowego charakteru. Dlatego że karnisz metalowy "Triest" z antycznego mosiądzu są uniwersalne, a to oznacza że pasują do każdej oprawy okien w mieszkaniu.

167,48 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Minimalizm i klasyka to są cechhy wspólne karnisza Triest. Większa wytrzymałośc karniszu, dzięki czemu można upiąć cięzkie zasłony i dodatkowych firan, zakończenia oraz kółka cichobieżne z żabką- zawdzęcza drążkowi o średnicy 25mm. Produkt jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: antycznym mosiądzu oraz efekcie stali nierdzewnej.

167,48 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Karnisz Triest Łączy w sobie klasykę i minimalizm. To świetny wybór zarówno do tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacji. Model charakteryzuje także bardziej masywny wygląd, odróżniający go spośród innych produktów z naszej oferty.Produkt ten, charakteryzuje się wytrzymałością (dzięki drążkowi który ma większą średnicę) i masywniejszym wyglądzie zachowując przy tym, walor estetyczny.

135,77 zł
Produkt dostępny

Karnisz Triest łączy w sobie klasykę z minimalizmem. To świetny wybór zarówno do tradycyjnych jak i bardziej nowoczesnych aranżacji. Dzięki drążkowi o średnicy 25mm, karnisz posiada większą wytrzymałość co pozwala na upięcie ciężki zasłon i dodatkowych firan. Karnisz w zestawie posiada wsporniki, zakończenia oraz kółka cichobieżne z żabką. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: antycznym mosiądzu oraz efekcie stali nierdzewnej.

135,77 zł
Produkt dostępny

Karnisz Triest łączy w sobie klasykę z minimalizmem. To świetny wybór zarówno do tradycyjnych jak i bardziej nowoczesnych aranżacji. Dzięki drążkowi o średnicy 25mm, karnisz posiada większą wytrzymałość co pozwala na upięcie ciężki zasłon i dodatkowych firan. Karnisz w zestawie posiada wsporniki, zakończenia oraz kółka cichobieżne z żabką. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: antycznym mosiądzu oraz efekcie stali nierdzewnej.

121,14 zł
Produkt dostępny

Karnisz Triest łączy w sobie klasykę z minimalizmem. To świetny wybór zarówno do tradycyjnych jak i bardziej nowoczesnych aranżacji. Dzięki drążkowi o średnicy 25mm, karnisz posiada większą wytrzymałość co pozwala na upięcie ciężki zasłon i dodatkowych firan. Karnisz w zestawie posiada wsporniki, zakończenia oraz kółka cichobieżne z żabką.

141,46 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Karnisz Triest łączy w sobie klasykę z minimalizmem. To świetny wybór zarówno do tradycyjnych jak i bardziej nowoczesnych aranżacji. Dzięki drążkowi o średnicy 25mm, karnisz posiada większą wytrzymałość co pozwala na upięcie ciężki zasłon i dodatkowych firan. Karnisz w zestawie posiada wsporniki, zakończenia oraz kółka cichobieżne z żabką. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: antycznym mosiądzu oraz efekcie stali nierdzewnej.

130,89 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Karnisz Triest łączy w sobie klasykę z minimalizmem. To świetny wybór zarówno do tradycyjnych jak i bardziej nowoczesnych aranżacji. Dzięki drążkowi o średnicy 25mm, karnisz posiada większą wytrzymałość co pozwala na upięcie ciężki zasłon i dodatkowych firan. Karnisz w zestawie posiada wsporniki, zakończenia oraz kółka cichobieżne z żabką. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: antycznym mosiądzu oraz efekcie stali nierdzewnej.

121,14 zł
Produkt dostępny

Karnisz Triest łączy w sobie klasykę z minimalizmem. To świetny wybór zarówno do tradycyjnych jak i bardziej nowoczesnych aranżacji. Dzięki drążkowi o średnicy 25mm, karnisz posiada większą wytrzymałość co pozwala na upięcie ciężki zasłon i dodatkowych firan. Karnisz w zestawie posiada wsporniki, zakończenia oraz kółka cichobieżne z żabką. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: antycznym mosiądzu oraz efekcie stali nierdzewnej.

121,14 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Karnisz Tokyo z serii Easy to innowacyjne rozwiązanie na rynku dekoracji okien. System klik pozwala na swobodny montaż drążka i zakończeń bez konieczności używania śrub imbusowych. Zakończenie karnisza zlicowane z drążkiem sprawia, że minimalistyczna forma nie przytłacza i stanowi świetne tło dla kolorowych dodatków. Dekoracyjną obrączkę przy zakończeniu można zdejmować lub zmieniać w zależności od upodobań. Wymiana firan i zasłon jeszcze nigdy nie była tak prosta, a sam montaż karnisza nie trwał tak krótko. Zestaw nie zawiera kółek.

121,14 zł
Produkt dostępny

Karnisz Tokyo z serii Easy to innowacyjne rozwiązanie na rynku dekoracji okien. System klik pozwala na swobodny montaż drążka i zakończeń bez konieczności używania śrub imbusowych. Zakończenie karnisza zlicowane z drążkiem sprawia, że minimalistyczna forma nie przytłacza i stanowi świetne tło dla kolorowych dodatków. Dekoracyjną obrączkę przy zakończeniu można zdejmować lub zmieniać w zależności od upodobań. Wymiana firan i zasłon jeszcze nigdy nie była tak prosta, a sam montaż karnisza nie trwał tak krótko. Zestaw nie zawiera kółek.