Impregnaty do Drewna na Zewnątrz, Drewochrony Profesjonalne - Dobra Cena! - Adamex - Twój Partner Budowlany

Impregnaty do drewna

Impregnaty do drewna są nieodzownymi preparatami, które zabezpieczają drewno przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Drewno, chociaż piękne i trwałe, wymaga odpowiedniej ochrony, aby mogło służyć przez wiele lat. Impregnat do drewna jest kluczowy w walce z wilgocią, promieniowaniem UV, grzybami, pleśnią oraz insektami. Dzięki niemu, Twoje drewniane konstrukcje zachowają swój estetyczny wygląd i funkcjonalność na długo.

 

Rodzaje impregnatów do drewna

Na rynku dostępne są różne rodzaje impregnatów, które można dopasować do konkretnych potrzeb i rodzaju drewna. Impregnaty do drewna na zewnętrz są szczególnie istotne, ponieważ to jest narażone na ekstremalne warunki atmosferyczne. Te preparaty tworzą ochronną powłokę, która zapobiega wchłanianiu wody i chroni przed promieniowaniem UV. Impregnaty wodorozcieńczalne są idealne do stosowania we wnętrzach, gdzie ważne jest szybkie schnięcie oraz brak nieprzyjemnego zapachu.

 

Jak wybrać odpowiedni impregnat?

Wybierając impregnat, zwróć uwagę na kilka kluczowych kwestii:

  • Rodzaj drewna i jego przeznaczenie - inne preparaty będą odpowiednie do mebli ogrodowych, a inne do drewnianych elewacji.
  • Warunki użytkowania - drewno narażone na wilgoć czy intensywne słońce wymaga silniejszej ochrony.
  • Dodatkowe właściwości - niektóre impregnaty zawierają środki owadobójcze lub fungicydy, które chronią drewno przed szkodnikami i grzybami.
  • Kolor - impregnat może być bezbarwny, podkreślający naturalne piękno drewna, lub barwiony, nadający mu pożądany odcień.

 

Zastosowanie impregnatu do drewna

Impregnaty są niezwykle wszechstronne. Używa się ich do ochrony mebli ogrodowych, płotów i ogrodzeń, elewacji drewnianych, konstrukcji dachowych, tarasów i balkonów a także elementów małej architektury ogrodowej.

 

Technika nakładania

Najlepsze efekty uzyskasz, nakładając impregnat pędzlem lub wałkiem. Metoda natryskowa jest również popularna, ale pamiętaj, że może zwiększać emisję szkodliwych oparów w przypadku preparatów rozpuszczalnikowych. Przed przystąpieniem do impregnacji, dokładnie przygotuj drewno – usuń stare powłoki, wyczyść powierzchnię i upewnij się, że drewno jest suche.

 

Kolorowe impregnaty do drewna

Jeśli zależy Ci na dekoracyjnym efekcie, wybierz impregnat barwiony. Kolorowe impregnaty do drewna nie tylko chronią, ale i upiększają drewniane elementy, podkreślając ich strukturę. Popularne kolory to dąb, mahoń, orzech, ale dostępne są także odcienie zieleni, czerwieni czy grafitu, które nadadzą unikalny wygląd każdemu projektowi.

 

Dlaczego warto stosować impregnat do drewna?

Impregnacja drewna jest niezbędna, aby:

  • Zabezpieczyć drewno przed wilgocią, co zapobiega gniciu i pękaniu.
  • Ochronić przed promieniowaniem UV, które powoduje blaknięcie i osłabienie struktury drewna.
  • Chronić przed szkodnikami takimi jak korniki, termity czy mrówki.
  • Zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów, które mogą niszczyć drewno od wewnątrz.

 

Stosując odpowiednie impregnaty do drewna, przedłużysz żywotność swoich drewnianych konstrukcji i zapewnisz im piękny wygląd na długie lata. W hurtowni Adamex znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości impregnatów, które spełnią wszystkie Twoje potrzeby. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Najczęściej zadawane pytania:

 

1. Czym różni się impregnat od lakierobejcy?

Decyzja między lakierobejcą a impregnatem do drewna zależy od konkretnego zastosowania oraz efektu, jaki chcesz osiągnąć. Oba produkty mają swoje unikalne właściwości i zalety, które warto rozważyć.

Impregnat jest idealny do zabezpieczenia surowego drewna, które wymaga głębokiej ochrony. Jest łatwiejszy w aplikacji i szybciej schnie, co czyni go bardziej efektywnym pod względem kosztów i czasu. Lakierobejca jest odpowiednia do drewna, które już zostało zaimpregnowane lub pokryte innymi warstwami ochronnymi. Zapewnia trwałe wykończenie z efektem dekoracyjnym, ale wymaga więcej precyzji podczas aplikacji i regularnych zabiegów konserwacyjnych.

 

2. Czym zabezpieczyć drewno na zewnątrz?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony drewna jest zastosowanie wysokiej jakości impregnatu. Ten preparat wnika głęboko w strukturę drewna, wzmacniając je i tworząc powłokę odporną na szkodliwe warunki atmosferyczne. Impregnat zapewnia długotrwałą ochronę przed gniciem, pleśnią oraz szkodnikami. Ponadto, zawarte w nim substancje chronią drewno przed blaknięciem i przebarwieniami wywołanymi intensywnym promieniowaniem słonecznym.

 

3. Czy można lakierować drewno po impregnacji?

Tak, na impregnat można nałożyć lakier, ale należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim, impregnat musi być całkowicie suchy przed nałożeniem lakieru. Powierzchnia drewna powinna być czysta i sucha, a w razie potrzeby można ją delikatnie przeszlifować. Wybór lakieru powinien być zgodny z użytym impregnatem, a lakier należy nakładać cienkimi warstwami, pozwalając każdej warstwie dokładnie wyschnąć przed nałożeniem kolejnej. Stosowanie się do tych wskazówek zapewni skuteczną ochronę i estetyczne wykończenie drewna.

 

4. Jak przygotować drewno do impregnacji?

Najpierw należy oczyścić drewno z wszelkich zabrudzeń, kurzu i resztek starej farby lub lakieru. Można to zrobić za pomocą papieru ściernego, szlifierki lub odpowiednich środków chemicznych. Następnie, powierzchnia drewna powinna być dokładnie osuszona. Ważne jest, aby drewno było całkowicie suche przed nałożeniem impregnatu, ponieważ wilgoć może wpłynąć na jego skuteczność.

 

5. Ile warstw impregnatu należy nałożyć?

Liczba warstw impregnatu zależy od rodzaju drewna oraz warunków, w jakich będzie używane. Zazwyczaj zaleca się nałożenie dwóch do trzech warstw impregnatu. Pierwsza warstwa wnika głęboko w strukturę drewna, zapewniając podstawową ochronę, natomiast kolejne warstwy uzupełniają i wzmacniają tę ochronę. Pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw należy zachować odpowiedni odstęp czasu, aby każda warstwa mogła dobrze wyschnąć.

Aktywne filtry

169,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Impregnat do drewna Garden Teak 9L Sadolin to doskonałe rozwiązanie do ochrony i dekoracji drewnianych elementów na zewnątrz, takich jak altany czy meble ogrodowe. Dzięki głębokiej penetracji, zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią, promieniowaniem UV, grzybami i owadami. Łatwy w aplikacji, wzmocni kolor i strukturę drewna, zapewniając długotrwałą odporność na warunki atmosferyczne.

199,00 zł
Produkt dostępny

Ochrona i dekoracja drewna na zewnątrz! Sadolin Impregnat Classic łączy oleje naturalne z poliuretanem dla trwałej ochrony. Idealny do altan, pergoli i płotów. Odporny na warunki atmosferyczne i szkodniki, zapewnia długotrwałą ochronę i intensywny kolor. Przyjazny dla środowiska z zaawansowaną formułą hybrydową. Łatwy w aplikacji pędzlem, wałkiem lub pistoletem natryskowym.

199,00 zł
Produkt dostępny

Sadolin Impregnat Classic Hybrydowy Teak 10L to wysokiej jakości ochrona drewna zewnętrznego. Dzięki formule hybrydowej łączącej cechy oleju i lakieru, zapewnia trwałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Nadaje ciepły, teakowy kolor drewnu, idealny do tarasów, ogrodzeń i fasad. Łatwy w aplikacji, zaleca się dwie warstwy dla optymalnej ochrony. Produkt ekologiczny, zgodny z normami bezpieczeństwa. Idealny do zastosowań zewnętrznych.

199,00 zł
Produkt dostępny

Sadolin Impregnat Classic Hybrydowy Piniowy to idealne rozwiązanie do ochrony i dekoracji drewnianych elementów zewnętrznych. Dzięki hybrydowej formule zapewnia głęboką ochronę przed warunkami atmosferycznymi, pleśnią i szkodnikami. Intensywny kolor oraz właściwości utrwalające sprawiają, że drewno pozostaje piękne i chronione. Zastosowanie na nowych i malowanych powierzchniach drewnianych. Odkryj trwałą ochronę dla Twoich projektów!

199,00 zł
Produkt dostępny

Impregnat Classic Hybrydowy Palisander 10L Sadolin to wysokiej jakości impregnat do drewna zewnętrznego i wewnętrznego. Zapewnia estetyczny wygląd, podkreśla strukturę drewna i chroni przed warunkami atmosferycznymi. Może być stosowany na ogrodzenia, meble ogrodowe, elewacje i inne elementy drewniane. Dzięki hybrydowej formule na bazie wody i rozpuszczalników organicznych, zapewnia głęboką penetrację i długotrwałą ochronę. Doskonały wybór dla profesjonalnych projektów budowlanych.

199,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Impregnat Classic Hybrydowy Orzech Włoski 10L Sadolin to wysokiej jakości produkt do ochrony drewna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki innowacyjnej technologii hybrydowej, łączącej cechy oleju i lakieru, zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią, promieniowaniem UV, grzybami i owadami. Doskonały do impregnacji płotów, tarasów, mebli ogrodowych, okien i drzwi, podkreślając naturalną strukturę drewna orzechowego odcieniem.

211,99 zł
Produkt dostępny

Impregnat Classic Hybrydowy Dąb Jasny 57 Sadolin to innowacyjny produkt do zabezpieczania drewna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dzięki hybrydowej technologii łączącej cechy lakierobejcy z impregnatem, zapewnia skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi i biologicznymi czynnikami. Zawiera filtry UV, chroniąc kolor i strukturę drewna. Produkt można aplikować różnymi metodami, zapewniając trwałą ochronę drewnianych powierzchni.

131,50 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Impregnat Classic Hybrydowy Tek 5L marki Sadolin to najlepszy wybór do ochrony i dekoracji drewna. Jego zaawansowana hybrydowa formuła zapewnia głęboką penetrację i doskonałą przyczepność, oferując długotrwałą ochronę przed wilgocią, promieniami UV i szkodnikami drewna przez okres do 5 lat. Idealny do zewnętrznych konstrukcji drewnianych, impregnat ten gwarantuje zarówno trwałość, jak i odnowiony wygląd.

131,50 zł
Produkt dostępny

Impregnat Classic Hybrydowy Piniowy 5L Sadolin to zaawansowany impregnat do drewna, łączący cechy oleju i akrylu dla lepszej ochrony. Zapewnia trwałą ochronę przed wilgocią, promieniowaniem UV i warunkami atmosferycznymi. Antyseptyczna formuła zapobiega rozwojowi grzybów. Doskonały do elewacji, mebli ogrodowych i innych powierzchni drewnianych. Łatwy w aplikacji i zapewniający naturalny wygląd drewna. Idealny wybór dla ochrony i dekoracji.

131,50 zł
Produkt dostępny

Sadolin Impregnat Classic Hybrydowy w kolorze Palisander to zaawansowane rozwiązanie do ochrony drewna. Dzięki hybrydowej formule łączącej cechy impregnatów wodnych i rozpuszczalnikowych, zapewnia długotrwałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Idealny do zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni drewnianych, takich jak elewacje, ogrodzenia czy meble ogrodowe. Zapewnia naturalny wygląd drewna i długotrwałą ochronę.

131,50 zł
Produkt dostępny

Impregnat Classic Hybrydowy Ciemny Orzech Włoski Sadolin to wysokiej jakości impregnat do drewna, zapewniający skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi i szkodnikami. Nadaje się do zastosowania na zewnątrz, chroniąc drewno na elewacjach, balkonach i innych powierzchniach. Podkreśla naturalne piękno drewna, wzmocniając jego strukturę i kolor. Odporny na pleśń i grzyby, przyjazny dla środowiska.

131,50 zł
Produkt dostępny

Impregnat Classic Hybrydowy Ciemny Mahoń 5L Sadolin to innowacyjny produkt do zabezpieczania drewna. Dzięki technologii hybrydowej zapewnia długotrwałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi i promieniowaniem UV. Podkreśla naturalne piękno drewna, nadając głębi i elegancji. Doskonały do elewacji, mebli ogrodowych i innych powierzchni drewnianych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Prosta aplikacja i wysoka wydajność sprawiają, że jest ekonomicznym rozwiązaniem.

131,50 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Impregnat Classic Hybrydowy Ciemny Szary 5L Sadolin to zaawansowany impregnat do drewna, oferujący głęboką ochronę zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dzięki hybrydowej formule i technologii penetracji, zapewnia skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi, UV, wilgocią oraz pleśnią. Może być stosowany na elewacje, tarasy, meble ogrodowe i inne powierzchnie drewniane. Aplikacja jest prosta, a regularna konserwacja utrzymuje drewno w doskonałym stanie.

219,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Impregnat Extra Biały 9L Drewnochron to profesjonalny środek do ochrony drewna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Zapewnia skuteczną ochronę przed grzybami, pleśniami i owadami, dzięki czemu drewno pozostaje estetyczne i trwałe. Produkt cechuje matowe wykończenie, a jego aplikacja jest łatwa i skuteczna. Idealny wybór dla osób dbających o długotrwałą ochronę drewnianych elementów konstrukcyjnych.

16,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Korektor do Zarysowań Dąb 7Ml Colorit to profesjonalne rozwiązanie do naprawy drobnych uszkodzeń drewna. Wodoodporna formuła i precyzyjny aplikator sprawiają, że produkt doskonale maskuje zarysowania, skazy i otarcia na meblach, parkietach czy drzwiach. Może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Przywróć estetyczny wygląd drewnianych powierzchni szybko i skutecznie!

16,99 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Korektor do Zarysowań Biały 7Ml Colorit Drewno to profesjonalne rozwiązanie do maskowania drobnych uszkodzeń na drewnianych meblach i podłogach. Precyzyjna aplikacja zapewnia dokładne pokrycie zarysowań, przywracając powierzchni pierwotny wygląd. Trwały efekt i łatwość użycia sprawiają, że produkt ten jest niezastąpiony w domowych naprawach.

76,90 zł
Produkt dostępny

Impregnat Ochronny Teak 5L Colorit Drewno to wysokiej jakości produkt do ochrony drewna egzotycznego na zewnątrz. Zapewnia kompleksową ochronę przed wilgocią, promieniowaniem UV i czynnikami biologicznymi. Łatwy w aplikacji, nadaje się do mebli ogrodowych, tarasów i innych elementów drewnianych. Zaleca się dwie warstwy dla optymalnej ochrony. Produkt spełnia wymagane standardy dotyczące impregnacji drewna.

76,90 zł
Produkt dostępny

Impregnat Ochronny Szary 5L Colorit Drewno to produkt wysokiej jakości do ochrony i dekoracji drewna zewnętrznego i wewnętrznego. Zapewnia trwałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi, wzmacniając jednocześnie strukturę drewna. Dzięki swojej odporności na ścieranie i pękanie, tworzy trwałą powłokę. Aplikacja jest prosta, a efekty zachwycają naturalnym wyglądem drewna. Idealny do altan, mebli ogrodowych, fasad i tarasów.

76,90 zł
Produkt dostępny

Impregnat Ochronny Sosna 5L Colorit Drewno skutecznie zabezpiecza drewno przed warunkami atmosferycznymi, grzybami i owadami. Nadaje estetyczny wygląd, podkreślając naturalną strukturę drewna. Idealny do impregnacji elementów ogrodowych i budowlanych. Może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Produkt gotowy do użycia, łatwy w aplikacji. Ochrona drewna na długie lata.

76,90 zł
Produkt dostępny

Impregnat Ochronny Palisander 5L Colorit Drewno to zaawansowany środek do ochrony i pielęgnacji drewna zewnętrznego i wewnętrznego. Penetruje drewno, chroniąc je przed wilgocią i promieniowaniem UV, zwiększa odporność na grzyby i pleśnie. Doskonały do tarasów, mebli ogrodowych i elewacji. Aplikacja jest prosta, a wydajność zapewnia skuteczne pokrycie dużych powierzchni. Ochrona drewna na najwyższym poziomie!

76,90 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Impregnat Ochronny Orzech 5L Colorit Drewno to doskonały wybór do ochrony i dekoracji drewna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zapewnia skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi, grzybami i owadami, podkreślając naturalną strukturę drewna. Dzięki zawartości filtrów UV chroni kolor przed blaknięciem. Produkt łatwy w aplikacji, zaleca się nałożenie dwóch warstw dla optymalnej ochrony.

76,90 zł
Produkt dostępny

Impregnat Ochronny Mahoń 5L Colorit Drewno to wysokiej jakości produkt do ochrony i dekoracji drewna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Zapewnia trwałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi, pleśnią, wilgocią i owadami. Nadaje się do drewna iglastego, liściastego oraz egzotycznego, podkreślając naturalną strukturę drewna i zapewniając estetyczny wygląd. Produkt łatwy w użyciu, tworzący elastyczną powłokę z filtrem UV.

76,90 zł
Produkt dostępny

Impregnat Ochronny Heban 5L Colorit to szybkoschnący wodny impregnat do drewna, zapewniający głęboką ochronę przed wilgocią, grzybami i promieniowaniem UV. Nadaje się do drewna zewnętrznego i wewnętrznego, wzmacniając jego strukturę i dodając estetyczny wygląd. Łatwy w aplikacji, chroni drewno przed pękaniem i odkształceniami. Idealny do elewacji, mebli ogrodowych i innych drewnianych elementów.