Membrany Dachowe Folie pod Blachę - Dobra Cena! - Sklep Budowalny Eadamex

Membrany dachowe folie

Membrana dachowa to niezbędny element w budownictwie, zapewniający trwałość i komfort użytkowania budynku. Jest to kluczowy materiał wykorzystywany w różnych typach konstrukcji dachowych, zarówno płaskich, jak i skośnych. Membrany dachowe pełnią rolę izolacyjną, akustyczną oraz chronią przed wilgocią, co jest kluczowe dla zachowania zdrowego mikroklimatu wewnątrz budynku.

 

Rodzaje membran dachowych

 

Membrana paroprzepuszczalna

Zaawansowana technologia: Membrana paroprzepuszczalna wykorzystuje innowacyjną technologię, która pozwala na przepuszczanie pary wodnej z wnętrza budynku na zewnątrz. Jest to kluczowe dla zapobiegania kondensacji wilgoci, która może prowadzić do powstawania pleśni i uszkodzenia konstrukcji.

Wszechstronne zastosowanie: Idealna dla szerokiego zakresu budynków, od domów jednorodzinnych, przez biura, po obiekty przemysłowe i użyteczności publicznej. Jej uniwersalność sprawia, że jest doskonałym wyborem zarówno dla nowych projektów budowlanych, jak i przy renowacji starszych konstrukcji.

Ochrona i komfort: Oprócz ochrony przed wilgocią, membrana ta zapewnia również lepszą regulację mikroklimatu wewnątrz budynku, co przekłada się na większy komfort użytkowania.

 

Membrany nieprzepuszczalne

Maksymalna ochrona: Te membrany są całkowicie wodoszczelne i odporne na wilgoć, co czyni je idealnym rozwiązaniem w miejscach narażonych na intensywne opady deszczu lub śniegu. Zapewniają one dodatkową warstwę ochronną, która zabezpiecza dach przed przeciekaniem.

Izolacja termiczna i akustyczna: Oprócz ochrony przed wodą, membrany te oferują również doskonałe właściwości izolacyjne, zarówno w zakresie temperatury, jak i hałasu. Jest to szczególnie ważne w budynkach znajdujących się w hałaśliwych obszarach miejskich lub w miejscach o ekstremalnych warunkach pogodowych.

Długotrwała wytrzymałość: Membrany nieprzepuszczalne są zaprojektowane tak, aby wytrzymać trudne warunki atmosferyczne przez długie lata, co czyni je inwestycją w przyszłość budynku.

 

Samoprzylepne membrany dachowe

Łatwość instalacji: Unikalna cecha tych membran polega na ich samoprzylepnych właściwościach, które eliminują potrzebę stosowania dodatkowych klejów czy mocowań. To znacznie upraszcza proces instalacji, oszczędzając czas i koszty.

Idealne do skomplikowanych konstrukcji: Ze względu na swoją elastyczność i łatwość aplikacji, samoprzylepne membrany są doskonałym wyborem dla dachów o nietypowych kształtach lub trudno dostępnych miejscach.

Trwałość i niezawodność: Pomimo łatwości montażu, te membrany nie ustępują innym typom pod względem trwałości i skuteczności ochrony dachu.

 

Zastosowanie i montaż membran dachowych

Membrany dachowe są niezwykle wszechstronne, znajdując zastosowanie nie tylko w izolacji dachów, ale również w ochronie ścian zewnętrznych. Są one kluczowe w zapewnieniu ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg, a także w zapewnieniu izolacji termicznej i akustycznej budynku.

 

Precyzyjny montaż

Montaż membrany dachowej wymaga dokładności i przestrzegania specyficznych wytycznych producenta. Każdy etap montażu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia maksymalnej efektywności i trwałości membrany.

Przygotowanie powierzchni: Przed rozpoczęciem montażu, powierzchnia musi być dokładnie oczyszczona. Powinna być wolna od brudu, kurzu, tłuszczu, a także sucha. Nierówności i ostre krawędzie mogą uszkodzić membranę, dlatego powierzchnia powinna być gładka.

Układanie membrany: Membrany dachowe należy układać równolegle do krokwi dachu, zaczynając od dolnej krawędzi. W przypadku ścian zewnętrznych, membranę najlepiej montować pionowo. To ułatwia odprowadzanie wilgoci i zapewnia lepszą ochronę.

Zachowanie szczelności: Ważne jest, aby zachować szczelność połączeń między poszczególnymi pasami membrany. Należy używać odpowiednich taśm klejących lub systemów łączenia zalecanych przez producenta. Niewłaściwe połączenia mogą prowadzić do przecieków i uszkodzeń.

Dylatacja: Membrany dachowe powinny być układane z pewnym luzem, aby umożliwić dylatację materiału w odpowiedzi na zmiany temperatury. Zbyt napięta membrana może pękać lub odkształcać się, co zmniejsza jej skuteczność.

Ochrona krawędzi i przejść: W miejscach, gdzie membrana łączy się z kominami, wentylacjami czy obróbami blacharskimi, należy zwrócić szczególną uwagę na dokładność i szczelność wykonania. To często miejsca narażone na przecieki.

Kontrola i konserwacja: Po zakończeniu montażu, ważne jest przeprowadzenie kontroli jakości wykonania. Regularne przeglądy i konserwacja membrany mogą znacząco przedłużyć jej żywotność.

 

Membrana dachowa pod blachę

Membrana dachowa pod blachę jest specjalnie zaprojektowana do zastosowania pod pokryciami metalowymi, takimi jak blachodachówka, gont bitumiczny czy dachówka ceramiczna. Jej unikalna konstrukcja zapewnia wyjątkową stabilność i wytrzymałość, co jest kluczowe w przypadku dachów o większej ekspozycji na ekstremalne warunki pogodowe. Ta membrana jest wysoce odporna na różnorodne warunki atmosferyczne, w tym silne wiatry, intensywne opady deszczu, śniegu oraz ekstremalne temperatury. Dzięki temu zapewnia długotrwałą ochronę pokrycia dachowego przed przeciekaniem i uszkodzeniami. Membrana ta jest również wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, co jest szczególnie ważne podczas montażu pokrycia dachowego oraz w trakcie eksploatacji dachu.

 

Folia dachowa – alternatywa dla membrany:

Folia dachowa, zarówno w wersji paroizolacyjnej, jak i paroprzepuszczalnej, stanowi bardziej ekonomiczną alternatywę dla tradycyjnych membran dachowych. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla budżetów ograniczonych kosztami. Podobnie jak membrany, folie dachowe są stosowane do ochrony przed wilgocią i wiatrem. Choć mogą mieć nieco niższą odporność na promieniowanie UV i przepuszczalność w porównaniu z membranami, nadal zapewniają skuteczną ochronę dla wielu typów dachów. Cena folii dachowej jest zazwyczaj niższa niż membran dachowych, co czyni ją atrakcyjną opcją dla projektów o ograniczonych zasobach finansowych.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Jaka membrana dachowa jest najlepsza?

Najlepsza membrana dachowa zależy od specyficznych potrzeb budynku i warunków klimatycznych. Membrany paroprzepuszczalne są idealne do zapobiegania kondensacji i pleśni, szczególnie w budynkach mieszkalnych i biurowych. Dla regionów o intensywnych opadach, membrany nieprzepuszczalne mogą być lepszym wyborem. Warto również rozważyć samoprzylepne membrany dla trudnych konstrukcji dachowych.

 

Membrana dachowa - która stroną do pokrycia?

Strona membrany dachowej, która powinna być skierowana do pokrycia dachowego, zazwyczaj jest oznaczona przez producenta. Zwykle strona z nadrukiem lub bardziej teksturą powierzchnią powinna być skierowana na zewnątrz, ale zawsze należy sprawdzić instrukcje producenta.

 

Jaka membrana dachowa jest najlepsza pod blachodachówkę?

Pod blachodachówkę najlepiej sprawdzą się membrany dachowe pod blachę, które są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i zapewniają stabilność pokrycia dachowego. Powinny być one odporne na czynniki atmosferyczne i zapewniać odpowiednią wentylację.

 

Czy membrana dachowa chroni przed deszczem?

Tak, membrana dachowa zapewnia ochronę przed deszczem. Membrany paroprzepuszczalne pozwalają na ucieczkę pary wodnej z wnętrza, ale blokują wodę z zewnątrz. Membrany nieprzepuszczalne oferują jeszcze większą ochronę przed wilgocią i są idealne w miejscach o dużym natężeniu opadów.

 

Jaka membrana dachowa jest najbardziej wytrzymała?

Wytrzymałość membrany dachowej zależy od jej typu i jakości materiału. Membrany pod blachę są zazwyczaj bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i ekstremalne warunki pogodowe. Wybór membrany o wyższej gramaturze i z renomowanego źródła może również zapewnić większą trwałość.

Aktywne filtry

2,99 zł
Produkt dostępny

Paroizolacyjna folia aluminiowa STROTEX to produkt firmy FOLIAREX, czyli lidera w swojej branży. Produkt ten, dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów, udało się stworzyć produkt, który odbija promienie słoneczne i zapobiega stratom ciepła.Co więcej, żywając najlepszych materiałów, folia STROTEX jest swoistą barierą izolacyjną dla pary wodnej oraz wiatru. Wysoka funkcjonalność sprawia, że produkt ten jest idealny do pomieszczeń mieszkalnych na poddaszach. Folia jest w kolorze srebrnym, metalizowana wykonana z aluminium. Przeznaczona jest do dachów wentylowanych i niewentylowanych.