Zaprawy Gipsowe Tynkarskie - Dobra Cena! - Adamex - Twój Partner Budowlany

Zaprawy gipsowe

Zaprawy gipsowe i gładzie są kluczowymi materiałami w nowoczesnym budownictwie, używanymi do precyzyjnych prac wykończeniowych. Ich właściwy dobór i zastosowanie decyduje o jakości i estetyce końcowego wykończenia ścian i sufitów. Poniższy opis zawiera szczegółowe informacje o różnych rodzajach tych produktów oraz ich zastosowaniach, idealnie dopasowane do potrzeb specjalistów z branży budowlanej.

 

Masy szpachlowe

Masy szpachlowe są niezastąpione w nowoczesnej branży budowlanej, szczególnie przy dokładnych pracach wykończeniowych. Ich uniwersalność umożliwia skuteczne zapełnianie wszelkich ubytków, łączenie płyt gipsowo-kartonowych oraz formowanie precyzyjnych kątów ścian. Są one doskonałe zarówno do małych korekt, jak i do bardziej skomplikowanych zadań remontowych. Wyróżniają się prostotą w nakładaniu i świetnym przyczepianiem do różnych powierzchni, co czyni je kluczowym elementem w każdym projekcie budowlanym.

 

Gipsy budowlane

Gipsy budowlane, wytwarzane z naturalnego surowca gipsowego, odgrywają istotną rolę w pracach wykończeniowych. Ich giętkość i prosta obróbka umożliwiają kreowanie gładkich, estetycznie wykończonych powierzchni oraz instalację elementów dekoracyjnych. Są one nieocenione w procesie wygładzania ścian, montażu płyt gipsowo-kartonowych i tworzenia dekoracji, zapewniając doskonałą jakość finalnego wykończenia.

 

Gładzie gipsowe

Gładzie gipsowe, dzięki swojej drobnokrystalicznej teksturze, są doskonałe do ostatecznego wygładzania ścian przed malowaniem. Nakładane w cienkiej warstwie, umożliwiają uzyskanie idealnie gładkiej i równomiernie pokrytej powierzchni. Charakteryzują się łatwością w szlifowaniu, co pozwala na usunięcie drobnych nierówności i osiągnięcie idealnie gładkiej ściany, przygotowanej do dalszych etapów wykończenia.

 

Gipsy szpachlowe

Gipsy szpachlowe to wyspecjalizowane produkty stosowane w precyzyjnych pracach wykończeniowych. Są one optymalne do wypełniania wszelkich ubytków, łączenia płyt kartonowo-gipsowych oraz wygładzania nierówności ścian. Ich właściwa konsystencja ułatwia równomierne rozprowadzanie i modelowanie, a szybkie twardnienie gwarantuje efektywność pracy, co jest kluczowe w dynamicznym rytmie współczesnych projektów budowlanych.

 

Wybór i aplikacja

Przy wyborze gipsu szpachlowego lub gładzi gipsowej, kluczowe jest zwrócenie uwagi na ich przeznaczenie, wydajność, ziarnistość oraz dopasowanie do konkretnych powierzchni. Ważne jest przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących proporcji mieszania z wodą, aby zapewnić optymalną konsystencję i przyczepność do podłoża. W przypadku gipsów szpachlowych, zaleca się, aby warstwa nie przekraczała 3 mm grubości, podczas gdy gładzie gipsowe najlepiej nakładać cienką warstwą do 1 mm. Po aplikacji i wyschnięciu, powierzchnię należy delikatnie zeszlifować, aby uzyskać idealnie gładką i równomierną powierzchnię, gotową do dalszych prac wykończeniowych.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Różnice między masą szpachlową a gładzią gipsową

Masa szpachlowa i gładź gipsowa różnią się głównie przeznaczeniem i właściwościami. Masa szpachlowa, o gęstszej konsystencji, jest używana do wypełniania ubytków, pęknięć oraz do spoinowania. Jest idealna do napraw i wyrównywania większych nierówności. Z kolei gładź gipsowa, o drobniejszej strukturze, służy do finalnego wygładzania ścian przed malowaniem. Nakładana jest w cieńszych warstwach, co pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni.

 

Stosowanie gipsów budowlanych na zewnątrz

Gipsy budowlane są zazwyczaj przeznaczone do użytku wewnętrznego, głównie ze względu na ich niską odporność na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne. Do prac zewnętrznych lepiej wybierać materiały specjalnie przystosowane do tych warunków, takie jak tynki i zaprawy odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych.

 

Mieszanie i aplikacja gipsu szpachlowego

Podczas mieszania gipsu szpachlowego kluczowe jest przestrzeganie proporcji zalecanych przez producenta. Najlepiej używać mieszadła mechanicznego, aby uzyskać jednolitą konsystencję. Ważne jest, aby nie przygotowywać zbyt dużej ilości mieszanki naraz, aby uniknąć jej zasychania. Aplikacja powinna być równomierna, a grubość warstwy nie powinna przekraczać 3 mm, aby zapewnić równomierne schnięcie i uniknąć pęknięć.

 

Czas schnięcia gipsów szpachlowych i gładzi gipsowych

Czas schnięcia gipsów szpachlowych i gładzi gipsowych zależy od warunków otoczenia, takich jak wilgotność i temperatura. Generalnie, gipsy szpachlowe schną w ciągu 3-4 godzin, natomiast gładzie gipsowe schną nieco szybciej, zazwyczaj w ciągu 1-2 godzin. Jednakże, w niektórych warunkach, czas ten może się wydłużyć.

 

Kryteria wyboru gipsu szpachlowego

Przy wyborze gipsu szpachlowego ważne jest uwzględnienie kilku kryteriów, takich jak wydajność, ziarnistość, dopasowanie do powierzchni oraz specyficzne zastosowanie. Ważne jest, aby wybrać produkt, który najlepiej odpowiada potrzebom konkretnego projektu, biorąc pod uwagę rodzaj pracy, którą planujemy wykonać, np. dekoracje, wypełnienia czy precyzyjną pracę.

 

Mieszanie różnych rodzajów gipsów i gładzi

Generalnie nie zaleca się mieszania różnych rodzajów gipsów i gładzi, ponieważ mogą one mieć różne składniki i właściwości, co może negatywnie wpłynąć na końcowy efekt i wytrzymałość. Każdy produkt jest specjalnie formułowany, aby spełniać określone wymagania i najlepiej jest stosować je zgodnie z ich przeznaczeniem i specyfikacją producenta.

Aktywne filtry

59,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gips szpachlowy Siniat Nida Duo 25kg to wysokiej jakości materiał do wygładzania powierzchni wewnętrznych. Doskonale nadaje się do wyrównywania ścian, szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych i miejsc suchych. Można go stosować ręcznie lub maszynowo. Produkt cechuje się szybkim czasem użycia i neutralnym pH. Zapewniając gładkie wykończenie, gips Siniat Nida Duo to niezawodny wybór dla profesjonalistów.

31,60 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gładź szpachlowa Cekol GS-200 to wysokiej jakości produkt do wyrównywania ścian i sufitów wewnętrznych. Można ją stosować na różnorodne podłoża, takie jak cement, beton czy płyty gipsowo-kartonowe. Dzięki możliwości nakładania warstw o zróżnicowanej grubości oraz zalecanej temperaturze aplikacji, produkt ten zapewnia profesjonalne efekty. Przed użyciem zaleca się zapoznanie z instrukcją producenta.

86,81 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa gładź Semin Expert Liss to profesjonalne rozwiązanie do wyrównywania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Idealnie przylega do różnorodnych podłoży, takich jak beton, tynki, płyty g-k czy drewno. Charakteryzuje się optymalnym czasem schnięcia (12-48h) i może być aplikowana w warstwach o różnej grubości. Doskonale współpracuje z farbami emulsyjnymi i akrylowymi, zapewniając gładką i trwałą powierzchnię.

48,52 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gips szpachlowy Atlas Stoner 5 kg to wysokiej jakości produkt do wygładzania ścian i sufitów przed malowaniem lub tapetowaniem. Odporny na pękanie, tworzy gładką powierzchnię po wyschnięciu. Łatwy w aplikacji, wymaga mieszania z wodą. Czas schnięcia zależy od warunków atmosferycznych. Produkt niskoemisyjny, przyjazny dla środowiska. Idealny do profesjonalnych zastosowań budowlanych.

88,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gładź szpachlowa Śnieżka Acryl-Putz Start to akrylowa mieszanka 2 w 1, idealna do wyrównywania i wygładzania powierzchni wewnętrznych. Doskonale przylega do różnych podłoży, eliminując konieczność stosowania dodatkowych warstw. Przyjazna dla środowiska i łatwa w aplikacji ręcznej lub maszynowej. Czas schnięcia zależy od grubości warstwy. Przechowywać w suchym miejscu. Produkt wysokiej jakości dla profesjonalnych zadań wykończeniowych.

34,00 zł
Produkt dostępny

Gips szpachlowy Semin CE 78 5kg to wysokiej jakości produkt do ręcznego wykonywania gładzi gipsowych na różnych powierzchniach. Zapewnia doskonałą przyczepność, umożliwiając łatwe i szybkie uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni pod malowanie lub tapetowanie. Szybko wiąże, co przyspiesza prace wykończeniowe. Produkt jest łatwy w użyciu i nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach o normalnej wilgotności.

32,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gips szpachlowy Atlas Stopter K-20 to wysokiej jakości produkt do wewnętrznych prac szpachlowych. Doskonale nadaje się do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych i szpachlowania ścian oraz sufitów. Zapewnia łatwą aplikację, wysoką przyczepność do różnych podłoży budowlanych i krótki czas wiązania. Zgodny z normami branżowymi, gwarantuje profesjonalne efekty. Idealny wybór dla wymagających projektów budowlanych.

16,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gładź szpachlowa Dolina Nidy Omega 20kg to wysokiej jakości produkt do wykańczania powierzchni wewnątrz budynków. Dzięki łatwej aplikacji i doskonałej przyczepności nadaje się do tynków gipsowych, cementowych, płyt gipsowo-kartonowych i betonu. Po wyschnięciu tworzy gładką, białą powierzchnię, gotową do malowania po 24 godzinach. Produkt jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska, zapewniając trwałe i estetyczne wykończenie.

59,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gładź szpachlowa Dolina Nidy Omega Finish to wysokiej jakości produkt gipsowy, idealny do uzyskania gładkich wykończeń ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Zapewnia doskonałą przyczepność, szybkie schnięcie i elastyczność, eliminując ryzyko pęknięć. Łatwa w aplikacji, nadaje się zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Produkt uniwersalny, nadający się do różnych podłoży. Idealny wybór dla perfekcyjnego wykończenia wnętrz.

28,91 zł
Produkt dostępny

Masa szpachlowa Dolina Nidy Eko-Mas 5kg to ekologiczny produkt o wysokiej przyczepności, idealny do gładzi szpachlowych wewnątrz budynków. Szybko schnie, łatwo się obrabia i nadaje do powierzchni takich jak tynki, beton czy płyty gipsowo-kartonowe. Skład oparty jest na naturalnych składnikach, a certyfikaty potwierdzają zgodność z normami ekologicznymi. Odpowiednie zabezpieczenia osobiste są zalecane podczas aplikacji.

59,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Dolina Nidy Eko-Mas 18kg to ekologiczne rozwiązanie dla profesjonalistów i hobbystów budowlanych. Doskonale wyrównuje powierzchnie, przygotowując je do malowania lub tapetowania. Zapewnia elastyczność, łatwość aplikacji i szybkie schnięcie. Nadaje się do różnych materiałów budowlanych, takich jak gips, beton czy drewno. Bezpieczna dla środowiska i łatwa w użyciu. Idealna do obszernych aplikacji na dużych powierzchniach.

37,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa gładź polimerowa Atlas GTA to innowacyjna masa szpachlowa do wygładzania ścian i sufitów wewnątrz budynków. Szybko schnie, tworząc jednolitą powierzchnię gotową do malowania lub tapetowania. Można stosować na tynki, beton, płyty gipsowo-kartonowe. Produkt gotowy do użycia, co przyspiesza prace wykończeniowe. Łatwy w aplikacji, zapewniający profesjonalne efekty.

29,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Norgips Strong Filler 5kg to wysokiej jakości produkt na bazie gipsu do szpachlowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Zapewnia doskonałą przyczepność, łatwość aplikacji i odporność na pęknięcia. Idealna do różnych podłoży, jak gips czy beton. Dzięki wysokiej wydajności i łatwości w obróbce, jest niezawodnym wyborem dla profesjonalistów i majsterkowiczów.

121,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gładź maszynowa Semin Proliss Fin 15l to doskonały wybór do wewnętrznych powierzchni. Gotowa do użycia, o lekkiej formule, idealna do maszynowego nakładania na duże obszary. Zapewnia gładkie wykończenie, szybkie schnięcie i wysoką wydajność. Doskonała do wyrównywania powierzchni przed malowaniem lub tapetowaniem. Prosty w aplikacji, zapewniający profesjonalne rezultaty.

131,34 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Masa szpachlowa Rigips Premium Light to lekki produkt wysokiej jakości, idealny do wypełniania, wygładzania i przygotowywania powierzchni przed malowaniem lub tapetowaniem. Zapewnia gładkie wykończenie, krótki czas schnięcia i doskonałą przyczepność do różnych materiałów budowlanych. Dzięki swojej lekkości i wszechstronnemu zastosowaniu, jest doskonałym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów.

52,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa gładź szpachlowa Cekol B-45 Finisz 20kg to doskonały wybór do wewnętrznych prac wykończeniowych. Idealna do wyrównywania ścian i sufitów, przygotowania powierzchni pod malowanie lub tapetowanie. Można aplikować za pomocą szpachli lub pacy, a po zastosowaniu potrzebuje 12-24 godziny na wyschnięcie. Kompatybilna z większością tradycyjnych podłoży budowlanych. Zapewnia profesjonalne i trwałe efekty.

22,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Cekol B-45 Finisz to gotowa gładź szpachlowa, idealna do aplikacji na wewnętrzne ściany i sufity. Zapewnia doskonałą gładkość i białość finałowej powierzchni, jest odporna na ścieranie i elastyczna, co minimalizuje ryzyko pęknięć. Możliwa aplikacja ręczna lub maszynowa, zalecane zużycie to ok. 1 kg/m^2 przy grubości 1 mm. Wymaga minimum 24h do wyschnięcia.

63,70 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Dolina Nidy Eko-Mas 28kg to ekologiczny produkt wysokiej jakości do wyrównywania powierzchni wewnętrznych. Doskonale przylega do różnych podłoży, zapewniając gładkie wykończenie. Idealna do szpachlowania ścian i sufitów przed malowaniem lub tapetowaniem. Łatwa w aplikacji ręcznej lub maszynowej. Odporna na pękanie, zapewnia trwałe i estetyczne efekty. Skutecznie chroni środowisko, zawierając mniej szkodliwych substancji.

102,40 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa masa szpachlowa Semin Joint Compound to wysokiej jakości produkt do wypełniania szwów i spękań, idealny do wygładzania ścian przed malowaniem. Zapewnia wysoką przyczepność, elastyczność i szybkie schnięcie. Może być stosowana ręcznie lub maszynowo. Po wyschnięciu można ją szlifować i malować. Instrukcja użycia i czyszczenia narzędzi zapewniają łatwą aplikację i utrzymanie narzędzi w dobrym stanie.

35,69 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa masa szpachlowa Semin Joint Compound 7kg to wysokiej jakości produkt przeznaczony do wypełniania spoin między płytami gipsowo-kartonowymi oraz do szpachlowania małych ubytków. Dzięki specjalnej mieszance gipsu i polimerów zapewnia doskonałą przyczepność i elastyczność. Produkt nie zawiera szkodliwych substancji, jest przyjazny dla środowiska i łatwy w użyciu. Idealny do profesjonalnych zastosowań budowlanych.

89,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Profesjonalna masa szpachlowa Greinplast SWP 25kg to gotowa do użycia mieszanka na bazie wody, idealna do wygładzania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Doskonale wyrównuje powierzchnie mineralne, nadając im wysoki standard wykończenia. Może być aplikowana ręcznie lub maszynowo, zapewniając trwałe efekty. Produkt spełnia normy dotyczące materiałów budowlanych i jest przyjazny dla środowiska.

31,99 zł
Produkt dostępny

Gładź gipsowa Semin CE 68 5kg to wysokiej jakości produkt do wewnętrznych powierzchni. Doskonale przyczepia się do różnych podłoży, takich jak beton czy płyty gipsowo-kartonowe. Szybko schnie, tworząc idealnie gładką powierzchnię bez pęcherzy i rys. Można aplikować ją ręcznie lub maszynowo. Produkt spełnia normy UE i cechuje się łatwością aplikacji oraz wysoką jakością wykończenia.

84,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa gładź polimerowa Atlas GTA to wysokiej jakości masa szpachlowa, idealna do wykańczania powierzchni wewnętrznych. Dzięki swojej trwałości i łatwej aplikacji zapewnia gładką powierzchnię gotową do malowania lub tapetowania. Produkt cechuje się wysoką adhezją do różnych podłoży, takich jak tynki, beton czy płyty karton-gips. Przechowywany w odpowiednich warunkach zachowuje swoje właściwości przez 12 miesięcy.

39,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gładź gipsowa Megaron Super Finish GT-120 to wysokiej jakości produkt do uzyskania idealnie gładkich powierzchni wewnątrz pomieszczeń. Może być stosowana na różnorodne podłoża, takie jak beton, cegła czy płyty gipsowo-kartonowe. Dzięki łatwej aplikacji za pomocą pacy stalowej lub maszyny do gipsowania, oraz szybkiemu czasowi schnięcia, zapewnia efektywne i trwałe wykończenie. Idealna do profesjonalnych zastosowań budowlanych.