Masy Szpachlowe do Ścian - Dobra Cena! - Adamex - Twój Partner Budowlany

Masy szpachlowe

W asortymencie Adamex znajdziesz bogaty wybór mas szpachlowych, które są niezbędne w każdym projekcie budowlanym i remontowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szybkoschnącej szpachli naprawczej, elastycznej masy do specjalistycznych zastosowań, czy uniwersalnej mieszanki do ogólnych prac wykończeniowych, mamy dla Ciebie produkty, które spełnią Twoje oczekiwania. Nasze masy szpachlowe, zarówno w formie sypkich mieszanek, jak i gotowych preparatów, umożliwiają łatwe i skuteczne wypełnienie pęknięć oraz wyrównanie powierzchni ścian i sufitów.

 

Zastosowanie masy szpachlowej

Zastosowanie masy szpachlowej obejmuje szeroki zakres prac wykończeniowych, czyniąc ją niezbędnym produktem w każdym projekcie budowlanym. Głównym jej zastosowaniem jest wygładzanie ścian i sufitów, co jest kluczowe w przygotowaniu powierzchni do dalszych etapów wykończenia, takich jak malowanie czy tapetowanie. Dzięki masie szpachlowej można łatwo i skutecznie usunąć wszelkie nierówności, zapewniając idealnie gładką powierzchnię.

Masa szpachlowa sprawdza się również w naprawach mniejszych ubytków i pęknięć, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych budynków, gdzie ściany mogą wykazywać oznaki zużycia. Jest to produkt pochodzący od renomowanych producentów, co gwarantuje jego wysoką jakość i trwałość. Przy wyborze masy szpachlowej warto zwrócić uwagę na jej specyfikację, aby dopasować ją do konkretnych potrzeb i rodzaju powierzchni, na której będzie stosowana.

 

Rodzaje masy szpachlowej

Masy szpachlowe to niezbędny element w każdym projekcie budowlanym lub remontowym, służący do wygładzania powierzchni i przygotowania ich do dalszych etapów wykończenia. Wśród dostępnych rodzajów masy szpachlowej wyróżniamy przede wszystkim masy sypkie oraz gotowe mieszanki. Masy sypkie, które wymagają rozrobienia z wodą, są idealne do większych napraw i miejsc, gdzie konieczna jest większa elastyczność w stosowaniu. Pozwalają na przygotowanie dokładnie takiej ilości mieszanki, jakiej potrzebujesz, co jest ekonomiczne i praktyczne. Z kolei gotowe masy szpachlowe, dostarczane w formie gotowej do użycia, są wygodne i oszczędzają czas, szczególnie w mniejszych projektach. Ich idealnie wyważone proporcje składników zapewniają doskonałe efekty i jednolitą konsystencję.

 

Szpachla naprawcza

Szpachla naprawcza to specjalny rodzaj masy szpachlowej, przeznaczony do napraw i wygładzania różnych powierzchni. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno przy naprawie pękniętych płytek ceramicznych, jak i uszkodzonych ścian. Niektóre mieszanki są odpowiednie nawet do wyrównywania powierzchni metalowych, co rozszerza zakres ich zastosowania. Szpachla naprawcza jest łatwa w aplikacji, co pozwala na szybkie i efektywne przeprowadzenie napraw.

 

Obróbka mechaniczna i elastyczność

Po wyschnięciu masa szpachlowa tworzy twardą powierzchnię, którą można poddać obróbce mechanicznej, takiej jak szlifowanie czy wiercenie. To pozwala na dokładne dopasowanie i wykończenie powierzchni, co jest kluczowe w wielu projektach remontowych i budowlanych. Niektóre masy szpachlowe zachowują pewien stopień elastyczności nawet po wyschnięciu, co jest szczególnie ważne w miejscach, gdzie powierzchnie mogą się nieznacznie poruszać lub rozszerzać, zapewniając trwałość i zapobiegając pęknięciom.

 

Dobór odpowiedniego wariantu szpachli

Przed zakupem masy szpachlowej warto dokładnie przemyśleć, jakiego rodzaju preparat będzie najbardziej odpowiedni. Nasza oferta obejmuje szeroki wybór produktów do różnych zadań i rodzajów powierzchni. Najpopularniejsze są gotowe masy szpachlowe, które są idealne do natychmiastowego użycia i nadają się do różnych powierzchni, w tym betonu, tynku oraz płyt gipsowych. Masy szpachlowe w proszku są z kolei idealne do napraw, pozwalając na przygotowanie tylko potrzebnej ilości mieszanki. Gładzie szpachlowe sprawdzają się w pracach na większych powierzchniach, a kit do metalu jest przeznaczony do specjalistycznych zastosowań, takich jak naprawa metalowych elementów.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Jak prawidłowo nakładać masę szpachlową?

Prawidłowe nałożenie masy szpachlowej wymaga przygotowania powierzchni, która powinna być czysta, sucha i wolna od luźnych elementów. Następnie, za pomocą szpachelki, równomiernie rozprowadź masę, wypełniając wszelkie ubytki i nierówności. Ważne jest, aby masę nałożyć cienką warstwą i dokładnie ją wyrównać, aby uniknąć późniejszego nadmiernego szlifowania. Po wyschnięciu, powierzchnię można szlifować, aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Pamiętaj, aby stosować się do zaleceń producenta dotyczących czasu schnięcia przed przystąpieniem do szlifowania.

 

Jak długo schnie masa szpachlowa?

Czas schnięcia masy szpachlowej zależy od kilku czynników, w tym od jej rodzaju, grubości nałożonej warstwy oraz warunków otoczenia, takich jak wilgotność i temperatura. Zazwyczaj masa szpachlowa schnie w ciągu kilku godzin do jednego dnia, ale w niektórych przypadkach, szczególnie przy grubszych warstwach lub w wilgotnych warunkach, może to trwać dłużej. Zaleca się sprawdzenie instrukcji producenta dla dokładnych informacji dotyczących czasu schnięcia i zaleceń dotyczących warunków schnięcia.

 

Czy masa szpachlowa jest trwała i odporna?

Po prawidłowym nałożeniu i wyschnięciu, masa szpachlowa tworzy twardą i trwałą powierzchnię, odporną na uszkodzenia mechaniczne. Jej trwałość zależy od jakości materiału, prawidłowego przygotowania podłoża i techniki aplikacji. Niektóre rodzaje masy szpachlowej są specjalnie formułowane, aby pozostać elastyczne, co jest korzystne w miejscach narażonych na ruch lub zmiany temperatury. Elastyczność ta zapobiega pękaniu i odspajaniu się masy w przyszłości. Aby zapewnić maksymalną trwałość, ważne jest stosowanie się do zaleceń producenta oraz prawidłowe przygotowanie i aplikacja produktu.

Aktywne filtry

59,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gładź szpachlowa Dolina Nidy Omega Finish to wysokiej jakości produkt gipsowy, idealny do uzyskania gładkich wykończeń ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Zapewnia doskonałą przyczepność, szybkie schnięcie i elastyczność, eliminując ryzyko pęknięć. Łatwa w aplikacji, nadaje się zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Produkt uniwersalny, nadający się do różnych podłoży. Idealny wybór dla perfekcyjnego wykończenia wnętrz.

28,91 zł
Produkt dostępny

Masa szpachlowa Dolina Nidy Eko-Mas 5kg to ekologiczny produkt o wysokiej przyczepności, idealny do gładzi szpachlowych wewnątrz budynków. Szybko schnie, łatwo się obrabia i nadaje do powierzchni takich jak tynki, beton czy płyty gipsowo-kartonowe. Skład oparty jest na naturalnych składnikach, a certyfikaty potwierdzają zgodność z normami ekologicznymi. Odpowiednie zabezpieczenia osobiste są zalecane podczas aplikacji.

59,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Dolina Nidy Eko-Mas 18kg to ekologiczne rozwiązanie dla profesjonalistów i hobbystów budowlanych. Doskonale wyrównuje powierzchnie, przygotowując je do malowania lub tapetowania. Zapewnia elastyczność, łatwość aplikacji i szybkie schnięcie. Nadaje się do różnych materiałów budowlanych, takich jak gips, beton czy drewno. Bezpieczna dla środowiska i łatwa w użyciu. Idealna do obszernych aplikacji na dużych powierzchniach.

29,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Norgips Strong Filler 5kg to wysokiej jakości produkt na bazie gipsu do szpachlowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Zapewnia doskonałą przyczepność, łatwość aplikacji i odporność na pęknięcia. Idealna do różnych podłoży, jak gips czy beton. Dzięki wysokiej wydajności i łatwości w obróbce, jest niezawodnym wyborem dla profesjonalistów i majsterkowiczów.

121,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gładź maszynowa Semin Proliss Fin 15l to doskonały wybór do wewnętrznych powierzchni. Gotowa do użycia, o lekkiej formule, idealna do maszynowego nakładania na duże obszary. Zapewnia gładkie wykończenie, szybkie schnięcie i wysoką wydajność. Doskonała do wyrównywania powierzchni przed malowaniem lub tapetowaniem. Prosty w aplikacji, zapewniający profesjonalne rezultaty.

131,34 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Masa szpachlowa Rigips Premium Light to lekki produkt wysokiej jakości, idealny do wypełniania, wygładzania i przygotowywania powierzchni przed malowaniem lub tapetowaniem. Zapewnia gładkie wykończenie, krótki czas schnięcia i doskonałą przyczepność do różnych materiałów budowlanych. Dzięki swojej lekkości i wszechstronnemu zastosowaniu, jest doskonałym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów.

52,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa gładź szpachlowa Cekol B-45 Finisz 20kg to doskonały wybór do wewnętrznych prac wykończeniowych. Idealna do wyrównywania ścian i sufitów, przygotowania powierzchni pod malowanie lub tapetowanie. Można aplikować za pomocą szpachli lub pacy, a po zastosowaniu potrzebuje 12-24 godziny na wyschnięcie. Kompatybilna z większością tradycyjnych podłoży budowlanych. Zapewnia profesjonalne i trwałe efekty.

22,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Cekol B-45 Finisz to gotowa gładź szpachlowa, idealna do aplikacji na wewnętrzne ściany i sufity. Zapewnia doskonałą gładkość i białość finałowej powierzchni, jest odporna na ścieranie i elastyczna, co minimalizuje ryzyko pęknięć. Możliwa aplikacja ręczna lub maszynowa, zalecane zużycie to ok. 1 kg/m^2 przy grubości 1 mm. Wymaga minimum 24h do wyschnięcia.

63,70 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Dolina Nidy Eko-Mas 28kg to ekologiczny produkt wysokiej jakości do wyrównywania powierzchni wewnętrznych. Doskonale przylega do różnych podłoży, zapewniając gładkie wykończenie. Idealna do szpachlowania ścian i sufitów przed malowaniem lub tapetowaniem. Łatwa w aplikacji ręcznej lub maszynowej. Odporna na pękanie, zapewnia trwałe i estetyczne efekty. Skutecznie chroni środowisko, zawierając mniej szkodliwych substancji.

102,40 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa masa szpachlowa Semin Joint Compound to wysokiej jakości produkt do wypełniania szwów i spękań, idealny do wygładzania ścian przed malowaniem. Zapewnia wysoką przyczepność, elastyczność i szybkie schnięcie. Może być stosowana ręcznie lub maszynowo. Po wyschnięciu można ją szlifować i malować. Instrukcja użycia i czyszczenia narzędzi zapewniają łatwą aplikację i utrzymanie narzędzi w dobrym stanie.

35,69 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa masa szpachlowa Semin Joint Compound 7kg to wysokiej jakości produkt przeznaczony do wypełniania spoin między płytami gipsowo-kartonowymi oraz do szpachlowania małych ubytków. Dzięki specjalnej mieszance gipsu i polimerów zapewnia doskonałą przyczepność i elastyczność. Produkt nie zawiera szkodliwych substancji, jest przyjazny dla środowiska i łatwy w użyciu. Idealny do profesjonalnych zastosowań budowlanych.

89,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Profesjonalna masa szpachlowa Greinplast SWP 25kg to gotowa do użycia mieszanka na bazie wody, idealna do wygładzania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Doskonale wyrównuje powierzchnie mineralne, nadając im wysoki standard wykończenia. Może być aplikowana ręcznie lub maszynowo, zapewniając trwałe efekty. Produkt spełnia normy dotyczące materiałów budowlanych i jest przyjazny dla środowiska.

52,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Franspol Raptor to profesjonalna gotowa masa szpachlowa, idealna do precyzyjnego wyrównywania ścian i sufitów. Dzięki unikalnej formule zapewnia doskonałą przyczepność do różnych podłoży, gwarantując trwałe i gładkie wykończenie. Szybko schnie, umożliwiając efektywną pracę. Produkt jest łatwy w aplikacji, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla profesjonalistów i amatorów. Bezpieczny w użyciu, spełnia wysokie standardy jakości.

81,91 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa masa szpachlowa Knauf Super Finish to wysokiej jakości produkt do szpachlowania ścian i sufitów wewnętrznych. Dzięki doskonałej przyczepności i wytrzymałości idealnie wypełnia nierówności, zapewniając gładkie powierzchnie przed malowaniem lub tapetowaniem. Produkt gotowy do użycia, łatwy w aplikacji za pomocą szpachelki. Doskonałe rozwiązanie dla profesjonalnych prac wykończeniowych.

17,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Den Braven Den Bit-U 1kg to wysokiej jakości produkt do wypełniania ubytków i nierówności na powierzchniach wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki plastycznej formule zapewnia trwałe i elastyczne wykończenie. Szybko schnie, doskonale przylega do różnych podłoży. Idealna do prac wykończeniowych, zapewniając profesjonalne efekty. Zgodna z normami dotyczącymi mas szpachlowych.

63,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Greinplast SW 30kg to gotowa do użycia masa wykończeniowa o wysokiej elastyczności i doskonałej przyczepności. Idealna do wyrównywania powierzchni przed malowaniem lub tapetowaniem. Zapewnia gładkie wykończenie, odporność na ścieranie i łatwość aplikacji. Możliwość szlifowania po wyschnięciu. Przechowywać w suchym miejscu. Produkt spełnia normy bezpieczeństwa i ekologiczne. Doskonały wybór dla profesjonalistów i majsterkowiczów.

129,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Majic Ultra Lite to profesjonalny produkt do wyrównywania ścian i sufitów przed malowaniem. Dzięki lekkości i dobrej przyczepności nadaje się do różnych powierzchni, takich jak gips czy beton. Szybkie schnięcie (2-4 godziny) i minimalne skurczanie to dodatkowe zalety. Gładka konsystencja ułatwia aplikację, a możliwość stosowania na mokro to dodatkowy atut. Idealna do zastosowań wewnętrznych.

59,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Majic Multi-use 23kg to uniwersalny produkt do wykończeń wewnętrznych. Doskonale nadaje się do szpachlowania ścian, sufitów oraz powierzchni gipsowych, betonowych i płyt gipsowo-kartonowych. Dzięki wysokiej zdolności krycia i dobrej elastyczności, maskuje nierówności i zapobiega pęknięciom. Zastosowanie jest proste, a instrukcje użytkowania zapewniają optymalne rezultaty. Produkt wymaga przechowywania w suchym miejscu.

115,05 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Majic All Purpose 28kg to uniwersalny produkt do wypełniania szpar, pęknięć i niwelowania nierówności na ścianach i sufitach wewnętrznych. Łatwa w aplikacji, odporna na pękanie i kurczenie, gotowa do użycia. Można ją stosować na różnych podłożach, takich jak gips, beton czy płyty gipsowo-kartonowe. Po wyschnięciu można ją szlifować. Idealna do stosowania pod farby i tapety.

39,90 zł
Produkt dostępny

Masa szpachlowa Knauf Uniflott 5kg to wysokiej jakości produkt do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych i naprawy uszkodzeń. Doskonale przylega do powierzchni porowatych, zapewniając trwałą i wytrzymałą warstwę. Przyjazna dla użytkownika aplikacja ręczna sprawia, że jest idealna do zastosowań wewnątrz budynków. Szybki czas przeróbki i wysychania pozwala na efektywną pracę. Odpowiednie środki ostrożności zapewniają bezpieczne użytkowanie.

136,99 zł
Produkt dostępny

Masa szpachlowa Knauf Uniflott 25kg to wysokiej jakości produkt do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych. Doskonale przyczepia się do podłoża, jest elastyczna i odporna na pękanie. Łatwa w aplikacji, nie wymaga stosowania taśmy zbrojącej. Nadaje się do różnych podłoży wewnętrznych. Idealna do precyzyjnych prac budowlanych. Dostępna w różnych kolorach.

86,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa masa szpachlowa Franspol Raptor to doskonałe rozwiązanie do precyzyjnych prac wykończeniowych wewnątrz budynków. Dzięki doskonałej przyczepności i możliwości warstwowego nakładania, zapewnia gładką powierzchnię idealną pod malowanie. Słabo kurcząca formuła minimalizuje ryzyko pęknięć. Produkt gotowy do użycia od razu po otwarciu opakowania, co sprawia, że prace szpachlowe są szybkie i efektywne.

51,90 zł
Produkt dostępny

Gotowa masa reperacyjna Semin Sem-Light 1l to wysokiej jakości produkt do naprawy pęknięć i ubytków w ścianach i sufitach. Szybkoschnąca formuła umożliwia szybkie zakończenie prac remontowych, a łatwość aplikacji i szlifowania sprawiają, że jest idealna do użytku wewnątrz pomieszczeń. Lekka formuła minimalizuje obciążenie konstrukcyjne, a wydajność zapewnia pokrycie dużej powierzchni jednym opakowaniem.

15,01 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa reperacyjna Semin Fibrelastic 310 ml to elastyczna masa do naprawy pęknięć i ubytków w ścianach. Wzmocniona włóknami, zapewnia trwałe i elastyczne połączenia. Może być malowana po wyschnięciu, łatwa w aplikacji i odporna na warunki atmosferyczne. Zapewnia dodatkową wytrzymałość i niską emisję LZO. Idealna do reperacji w miejscach narażonych na ruch.