Masy Szpachlowe do Ścian Gotowe - Adamex - Twój Partner Budowlany

Masy szpachlowe

W asortymencie Adamex znajdziesz bogaty wybór mas szpachlowych, które są niezbędne w każdym projekcie budowlanym i remontowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szybkoschnącej szpachli naprawczej, elastycznej masy do specjalistycznych zastosowań, czy uniwersalnej mieszanki do ogólnych prac wykończeniowych, mamy dla Ciebie produkty, które spełnią Twoje oczekiwania. Nasze masy szpachlowe, zarówno w formie sypkich mieszanek, jak i gotowych preparatów, umożliwiają łatwe i skuteczne wypełnienie pęknięć oraz wyrównanie powierzchni ścian i sufitów.

 

Zastosowanie masy szpachlowej

Zastosowanie masy szpachlowej obejmuje szeroki zakres prac wykończeniowych, czyniąc ją niezbędnym produktem w każdym projekcie budowlanym. Głównym jej zastosowaniem jest wygładzanie ścian i sufitów, co jest kluczowe w przygotowaniu powierzchni do dalszych etapów wykończenia, takich jak malowanie czy tapetowanie. Dzięki masie szpachlowej można łatwo i skutecznie usunąć wszelkie nierówności, zapewniając idealnie gładką powierzchnię.

Masa szpachlowa sprawdza się również w naprawach mniejszych ubytków i pęknięć, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych budynków, gdzie ściany mogą wykazywać oznaki zużycia. Jest to produkt pochodzący od renomowanych producentów, co gwarantuje jego wysoką jakość i trwałość. Przy wyborze masy szpachlowej warto zwrócić uwagę na jej specyfikację, aby dopasować ją do konkretnych potrzeb i rodzaju powierzchni, na której będzie stosowana.

 

Rodzaje masy szpachlowej

Masy szpachlowe to niezbędny element w każdym projekcie budowlanym lub remontowym, służący do wygładzania powierzchni i przygotowania ich do dalszych etapów wykończenia. Wśród dostępnych rodzajów masy szpachlowej wyróżniamy przede wszystkim masy sypkie oraz gotowe mieszanki. Masy sypkie, które wymagają rozrobienia z wodą, są idealne do większych napraw i miejsc, gdzie konieczna jest większa elastyczność w stosowaniu. Pozwalają na przygotowanie dokładnie takiej ilości mieszanki, jakiej potrzebujesz, co jest ekonomiczne i praktyczne. Z kolei gotowe masy szpachlowe, dostarczane w formie gotowej do użycia, są wygodne i oszczędzają czas, szczególnie w mniejszych projektach. Ich idealnie wyważone proporcje składników zapewniają doskonałe efekty i jednolitą konsystencję.

 

Szpachla naprawcza

Szpachla naprawcza to specjalny rodzaj masy szpachlowej, przeznaczony do napraw i wygładzania różnych powierzchni. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno przy naprawie pękniętych płytek ceramicznych, jak i uszkodzonych ścian. Niektóre mieszanki są odpowiednie nawet do wyrównywania powierzchni metalowych, co rozszerza zakres ich zastosowania. Szpachla naprawcza jest łatwa w aplikacji, co pozwala na szybkie i efektywne przeprowadzenie napraw.

 

Obróbka mechaniczna i elastyczność

Po wyschnięciu masa szpachlowa tworzy twardą powierzchnię, którą można poddać obróbce mechanicznej, takiej jak szlifowanie czy wiercenie. To pozwala na dokładne dopasowanie i wykończenie powierzchni, co jest kluczowe w wielu projektach remontowych i budowlanych. Niektóre masy szpachlowe zachowują pewien stopień elastyczności nawet po wyschnięciu, co jest szczególnie ważne w miejscach, gdzie powierzchnie mogą się nieznacznie poruszać lub rozszerzać, zapewniając trwałość i zapobiegając pęknięciom.

 

Dobór odpowiedniego wariantu szpachli

Przed zakupem masy szpachlowej warto dokładnie przemyśleć, jakiego rodzaju preparat będzie najbardziej odpowiedni. Nasza oferta obejmuje szeroki wybór produktów do różnych zadań i rodzajów powierzchni. Najpopularniejsze są gotowe masy szpachlowe, które są idealne do natychmiastowego użycia i nadają się do różnych powierzchni, w tym betonu, tynku oraz płyt gipsowych. Masy szpachlowe w proszku są z kolei idealne do napraw, pozwalając na przygotowanie tylko potrzebnej ilości mieszanki. Gładzie szpachlowe sprawdzają się w pracach na większych powierzchniach, a kit do metalu jest przeznaczony do specjalistycznych zastosowań, takich jak naprawa metalowych elementów.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Jak prawidłowo nakładać masę szpachlową?

Prawidłowe nałożenie masy szpachlowej wymaga przygotowania powierzchni, która powinna być czysta, sucha i wolna od luźnych elementów. Następnie, za pomocą szpachelki, równomiernie rozprowadź masę, wypełniając wszelkie ubytki i nierówności. Ważne jest, aby masę nałożyć cienką warstwą i dokładnie ją wyrównać, aby uniknąć późniejszego nadmiernego szlifowania. Po wyschnięciu, powierzchnię można szlifować, aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Pamiętaj, aby stosować się do zaleceń producenta dotyczących czasu schnięcia przed przystąpieniem do szlifowania.

 

Jak długo schnie masa szpachlowa?

Czas schnięcia masy szpachlowej zależy od kilku czynników, w tym od jej rodzaju, grubości nałożonej warstwy oraz warunków otoczenia, takich jak wilgotność i temperatura. Zazwyczaj masa szpachlowa schnie w ciągu kilku godzin do jednego dnia, ale w niektórych przypadkach, szczególnie przy grubszych warstwach lub w wilgotnych warunkach, może to trwać dłużej. Zaleca się sprawdzenie instrukcji producenta dla dokładnych informacji dotyczących czasu schnięcia i zaleceń dotyczących warunków schnięcia.

 

Czy masa szpachlowa jest trwała i odporna?

Po prawidłowym nałożeniu i wyschnięciu, masa szpachlowa tworzy twardą i trwałą powierzchnię, odporną na uszkodzenia mechaniczne. Jej trwałość zależy od jakości materiału, prawidłowego przygotowania podłoża i techniki aplikacji. Niektóre rodzaje masy szpachlowej są specjalnie formułowane, aby pozostać elastyczne, co jest korzystne w miejscach narażonych na ruch lub zmiany temperatury. Elastyczność ta zapobiega pękaniu i odspajaniu się masy w przyszłości. Aby zapewnić maksymalną trwałość, ważne jest stosowanie się do zaleceń producenta oraz prawidłowe przygotowanie i aplikacja produktu.

Aktywne filtry

59,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Omega Finish Dolina Nidy to biała gładź szpachlowa, łatwa w aplikacji, zapewniająca mocną, gładką powierzchnię. Ogranicza pylenie, szybko schnie, zmienia kolor podczas wysychania. Idealna do wygładzania ścian, sufitów, renowacji i maskowania ubytków. Stosowana wewnątrz na różnych podłożach.

59,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa masa szpachlowa Dolina Nidy Eko-Mas 18 kg to wysokiej jakości produkt do gładzi i szpachlowania płyt G-K. Łatwa w aplikacji, zapewnia gładką powierzchnię, idealną do dalszych prac. Elastyczna, łatwa do szlifowania, szybko schnie, idealna dla profesjonalistów i amatorów.

29,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Norgips Strong Filler masa szpachlowa na bazie gipsu z polimerami, jest idealna do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych. Zapewnia trwałe, estetyczne wykończenie, łatwość aplikacji i odporność na uszkodzenia. Idealna dla profesjonalistów i amatorów, wyrównuje nierówności, przygotowując powierzchnię do malowania czy tapetowania.

52,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gładź szpachlowa Cekol B-45 Finisz, idealna do wygładzania betonu, gipsu i płyt G-K, zapewnia trwałe wykończenie dzięki dyspersji akrylowej i naturalnym wypełniaczom. Wszechstronna, z grubością warstwy do 3mm, nadaje się do ręcznego/maszynowego nakładania. Wydajna, 1,5 kg/m2, to ekonomiczny wybór dla profesjonalistów i majsterkowiczów.

22,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

CEKOL B-45 Finisz w opakowaniu 6 kg to gotowa, akrylowa masa szpachlowa, przeznaczona do użytku wewnętrznego na betonie, gipsie, płytach g-k, tynkach cementowo-wapiennych i akrylowych powłokach malarskich. Zapewnia wyjątkowo gładką powierzchnię, idealną do spoinowania płyt g-k z taśmą. Łatwa w aplikacji ręcznej i mechanicznej, plastyczna, ułatwia obróbkę i jest doskonała pod malowanie.

63,70 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Dolina Nidy Eko-Mas 28 kg to wysokiej jakości, uniwersalny produkt do gładzi wewnątrz pomieszczeń. Łatwa w aplikacji, zapewnia trwałe wykończenie i szybko schnie, co zwiększa wydajność pracy. Idealna dla profesjonalistów w pracach remontowych i wykończeniowych.

102,40 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa masa szpachlowa Semin Sem Joint Compound 25 kg to uniwersalny produkt do wykańczania wnętrz. Wydajna, umożliwia precyzyjne wygładzanie ścian i sufitów. Odpowiednia powyżej 5°C, pozwala na warstwę do 5 mm. Łatwa w aplikacji, idealna dla profesjonalistów i majsterkowiczów.

35,69 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa masa szpachlowa Semin Joint Compound 7 kg to idealny wybór do profesjonalnego wykończenia wnętrz. Doskonała do spoinowania płyt G-K i wypełniania ubytków, charakteryzuje się wysoką gęstością i białym kolorem. Łatwa w użyciu, sprawdza się w temperaturze powyżej +5°C, zapewniając efektywne i estetyczne wykończenie.

89,99 zł
Produkt dostępny

Greinplast SWP to polimerowa masa szpachlowa do finalnego wygładzania ścian i sufitów, łatwa w aplikacji ręcznej, wałkiem lub natryskowo. Charakteryzuje się optymalną twardością, łatwością szlifowania i wysoką bielą. Idealna na podłoża cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe i płyty gipsowo-kartonowe, zapewniając śnieżnobiałe, gładkie powierzchnie.

52,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa masa szpachlowa Franspol Raptor 17 kg, idealna do wypełniania rys i ubytków na różnych podłożach. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i efektem tiksotropowym, zapewniając trwałe i estetyczne wykończenie. Uniwersalna, skuteczna w eliminacji nierówności, doskonała dla profesjonalistów i domowych remontów.

81,91 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa masa szpachlowa Knauf Super Finish 20 kg to idealne rozwiązanie do cienkowarstwowego szpachlowania mineralnych podłoży, w tym tynków i płyt gipsowo-kartonowych. Charakteryzuje się wysoką wydajnością i ekonomicznym zużyciem, dzięki mączce dolomitowej z lepiszczem winylowym. Idealna do równoważenia i wygładzania powierzchni, zapewnia trwałe efekty w profesjonalnych i domowych remontach.

18,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Den Braven Den Bit-U z modyfikowanym kauczukiem syntetycznym, umożliwia gładkie, śnieżnobiałe wykończenia. Odporna na wodę i związki ziemi, idealna do klejenia pap tradycyjnych na zimno, zapewnia trwałe, elastyczne połączenia w różnych warunkach, doskonała dla profesjonalistów i remontów domowych

63,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

MASA SZPACHLOWA SW  Służy do wygładzania płyt G-K (nie należy jej stosować do łączenia płyt) oraz niewielkich chropowatości podłoża, wewnątrz budynków w pomieszczeniach nie narażonych na trwałe zawilgocenie. Wyrób może być stosowany na podłoża mineralne takie jak: tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, płyty G-K i Pro-Monta, beton, beton komórkowy, itp.
Konfekcjonowany w opakowania 30 kg; 17 kg; 8 kg; 2 kg

129,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Majic Ultra Lite, o 40% lżejsza od standardowych mas, jest idealna dla profesjonalistów i amatorów do uzyskania gładkich powierzchni. Jej lekkość ułatwia aplikację i szlifowanie, a mniejszy skurcz do 33% zapewnia trwałość i odporność na pękanie. Idealna do wykończeń ścian i sufitów, gwarantuje profesjonalne efekty w każdym projekcie.59,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Majic Multi-use 23 kg to uniwersalny produkt do wykończenia ścian, idealny dla profesjonalistów i amatorów. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością i nie wymaga gruntowania, co przyspiesza proces wykończenia. Łatwa w aplikacji, pozwala na natychmiastowe malowanie po szlifowaniu, gwarantując efektywne i estetyczne wykończenie.

115,05 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa szpachlowa Majic All Purpose to uniwersalny produkt do uzyskiwania gładkich powierzchni ścian i sufitów. Nie wymaga gruntowania, a po szlifowaniu jest gotowa do malowania. Wysychając, zyskuje na twardości, zapewniając trwałe wykończenie. Idealna dla profesjonalistów i majsterkowiczów, gwarantuje perfekcyjny efekt końcowy.

136,99 zł
Produkt dostępny

Knauf Uniflott to idealna masa szpachlowa dla tych, którzy planują prace z płytami gipsowo-kartonowymi, takimi jak sufity podwieszane, zabudowy poddaszy czy ścianki działowe. Specjalnie zaprojektowana do łączenia płyt g-k, umożliwia spoinowanie bez użycia taśmy. Jej konsystencja po zmieszaniu z wodą przypomina gęstą śmietanę, co ułatwia aplikację.

86,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gotowa gładź szpachlowa Franspol Raptor, idealna do wewnątrz, ułatwia malowanie dzięki białemu kolorowi. Tiksotropowa konsystencja umożliwia nakładanie warstw 1-3 mm, zapewniając wydajność 0,5 kg/m². Odpowiednia powyżej 10°C, z 9-miesięcznym okresem przechowywania. Łatwa w aplikacji ręcznej, gwarantuje gładkie, estetyczne wykończenie.

15,01 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Masa reperacyjna Fibrelastic Semin w kartuszu 310 ml, to elastyczna masa szpachlowa z żywicą i włóknem szklanym, idealna do prac reperacyjnych. Wysoka elastyczność i przyczepność, wypełnia pęknięcia, odporna na odkształcenia. Łatwa w aplikacji, nadaje się do malowania po wyschnięciu, idealna do renowacji powierzchni betonowych, tynkowych, gipsowych i malowanych. Zapewnia trwałe, elastyczne i estetyczne wykończenie