Folie w Płynie na Zewnątrz, do Łazienki, na Balkon - Dobra Cena! - Sklep Budowalny Eadamex

Folie w płynie

Folia w płynie jest nowoczesnym i wszechstronnym rozwiązaniem w zakresie hydroizolacji, idealnym do zastosowania w różnych obszarach budownictwa. Jest to produkt służący do tworzenia elastycznej, wodoszczelnej membrany, która skutecznie chroni powierzchnie przed działaniem wilgoci i wody. Ta unikalna formuła folii sprawdza się doskonale w miejscach, gdzie konieczne jest zapewnienie szczelności, takich jak łazienki, toalety, tarasy, balkony i inne podobne obszary.

 

Charakterystyka foli w płynie

Folia w płynie stanowi wszechstronne rozwiązanie hydroizolacyjne, które jest niezwykle przydatne w szerokim zakresie zastosowań budowlanych, szczególnie w miejscach narażonych na stałą ekspozycję na wilgoć. Jest to produkt idealny nie tylko dla pomieszczeń sanitarnych, takich jak łazienki czy toalety, ale również doskonale sprawdza się w innych obszarach, takich jak tarasy, balkony czy nawet dachy, gdzie zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem wody i wilgoci.

Dostępna w sprzedaży jako gotowy do użycia produkt, folia w płynie oferowana jest zazwyczaj w praktycznych wiaderkach. Proces przygotowania do aplikacji jest prosty – wystarczy zamieszać zawartość przed użyciem, aby uzyskać jednolitą konsystencję, co zapewnia łatwą i skuteczną aplikację. Taki format produktu czyni go wygodnym w użyciu zarówno dla profesjonalistów, jak i użytkowników domowych.

Jej uniwersalność objawia się również w kompatybilności z różnymi rodzajami podłoży. Folia w płynie może być stosowana na szeroki zakres materiałów budowlanych, w tym na beton, gips, jastrych, tynki oraz mury, co sprawia, że jest to rozwiązanie elastyczne i odpowiednie do różnorodnych projektów. Szczególnie wartościowa jest jej zdolność do pracy z podłożami ogrzewanymi, takimi jak systemy ogrzewania podłogowego, gdzie jej elastyczność i przyczepność zapewniają optymalne działanie nawet przy zmieniających się temperaturach i warunkach eksploatacji.

Guma w płynie tworzy na nakładanej powierzchni elastyczną, wodoszczelną membranę, która po wyschnięciu staje się trwałą barierą hydroizolacyjną. Jej elastyczność jest kluczowym atutem, szczególnie w przypadku miejsc narażonych na ruchy konstrukcyjne lub ekspansję materiału. Taka właściwość zapewnia, że folia nie pęka ani nie odpryskuje, co jest częstym problemem przy sztywniejszych materiałach hydroizolacyjnych.

 

Zalety foli w płynie

Elastyczność folii w płynie to jeden z jej kluczowych atutów, dzięki któremu znajduje ona szerokie zastosowanie w różnorodnych projektach budowlanych i remontowych. Ta unikalna właściwość pozwala folii na tworzenie elastycznej warstwy, która doskonale przylega do podłoża i jednocześnie zapewnia trwałość i odporność na odkształcenia. Dzięki temu, folia w płynie jest idealnym rozwiązaniem do zabezpieczania różnych rodzajów powierzchni - od betonu, poprzez gips, aż po drewno i ceramikę. Elastyczna warstwa, którą tworzy, skutecznie zapobiega pęknięciom i odpryskom, co jest szczególnie ważne w przypadku podłoży, które są narażone na ruchy konstrukcyjne lub ekspansję materiału, jak np. ogrzewanie podłogowe.

Wydajność folii w płynie jest kolejnym istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy planowaniu prac izolacyjnych. Zależy ona od kilku czynników, w tym od grubości nakładanej warstwy, sposobu aplikacji oraz rodzaju powierzchni. Dzięki temu można precyzyjnie dostosować ilość produktu do specyficznych potrzeb i charakterystyki zabezpieczanej powierzchni. Na przykład, chropowate i porowate podłoża mogą wymagać grubszego nałożenia folii w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony, podczas gdy gładkie powierzchnie mogą wymagać mniej materiału. Jest to ważne zarówno z punktu widzenia kosztów, jak i efektywności izolacji.

Szybkoschnąca formuła niektórych folii w płynie to cecha, która znacznie ułatwia prace remontowe i budowlane. Dzięki temu można przyspieszyć proces izolacji i szybko przystąpić do kolejnych etapów prac, co jest szczególnie istotne w projektach o ograniczonym czasie realizacji. Szybkoschnące folie pozwalają na nałożenie kolejnych warstw lub przystąpienie do montażu płytek, paneli czy innych elementów wykończeniowych w krótkim czasie po aplikacji. Ta właściwość jest wyjątkowo cenna, gdy prace muszą zostać wykonane szybko i efektywnie, bez długich przestojów czekając na wyschnięcie izolacji.

 

Różnorodność foli w płynie

Nasza oferta folii w płynie obejmuje szeroki zakres produktów, które są dopasowane do różnorodnych potrzeb i zastosowań w branży budowlanej. Te nowoczesne rozwiązania hydroizolacyjne zostały zaprojektowane, aby zapewnić skuteczną ochronę przed wilgocią na różnych powierzchniach i w różnych warunkach.

 

Folie na różne powierzchnie

Zastosowanie Wewnętrzne i Zewnętrzne: Nasze folie w płynie są idealne do zabezpieczania zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych powierzchni. Są szczególnie przydatne na tarasach, balkonach, w łazienkach, prysznicach oraz innych miejscach narażonych na stałą wilgoć.

Wszechstronność: Ich elastyczność i przyczepność czynią je doskonałym wyborem do różnych rodzajów podłoży, w tym betonu, tynków, drewna i metalu, zapewniając jednolitą, wodoszczelną barierę.

 

Folie na podłoża krytyczne

Ochrona Podłoży Trudnych: Dla podłoży krytycznych, takich jak płyty wiórowe, OSB czy deski, oferujemy specjalnie zaprojektowane folie, które tworzą skuteczną warstwę ochronną na tych trudnych w izolacji materiałach.

Elastyczność i Trwałość: Folia w płynie na podłoża krytyczne jest elastyczna i trwała, co pozwala na jej stosowanie nawet w miejscach narażonych na ruchy konstrukcyjne czy zmiany temperatury.

 

Folie na bazie dyspersji polimerowych i cementowo-polimerowe

Dyspersje Polimerowe: Folie na bazie dyspersji polimerowych są łatwe w aplikacji i przyjazne dla zdrowia, co czyni je idealnym wyborem do użytku wewnętrznego, szczególnie w miejscach, gdzie ważna jest jakość powietrza.

Folie Cementowo-Polimerowe: Dla bardziej wymagających zastosowań zewnętrznych, takich jak tarasy czy balkony, proponujemy folie cementowo-polimerowe. Często zawierają one włókna syntetyczne, co zwiększa ich wytrzymałość i trwałość.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Ile schnie folia w płynie?

Czas schnięcia folii w płynie zależy od warunków atmosferycznych, głównie od wilgotności i temperatury, oraz od grubości nałożonej warstwy. Zazwyczaj folia w płynie wysycha w ciągu 2 do 6 godzin, ale zaleca się sprawdzenie specyfikacji producenta, ponieważ różne formuły mogą mieć różne czasy schnięcia.

 

Czy folię w płynie można malować farbą?

Tak, większość folii w płynie można malować farbą, ale ważne jest, aby upewnić się, że folia jest w pełni wyschnięta przed malowaniem. Należy również używać farby kompatybilnej z rodzajem folii w płynie.

 

Folia w płynie – ile na m2?

Ilość folii w płynie potrzebnej na metr kwadratowy zależy od jej rodzaju, sposobu aplikacji i porowatości podłoża. Zazwyczaj producenci podają wydajność na etykiecie produktu. Średnio można zakładać zużycie od 1 do 2 kilogramów na metr kwadratowy, ale zaleca się skonsultowanie specyfikacji technicznej danego produktu.

 

Czy pod folię w płynie trzeba gruntować?

W niektórych przypadkach może być zalecane zagruntowanie powierzchni przed nałożeniem folii w płynie, szczególnie jeśli podłoże jest bardzo chłonne lub nieregularne. Gruntowanie może poprawić przyczepność i wydajność folii. Należy jednak sprawdzić zalecenia producenta dotyczące konkretnego produktu.

 

Czy folia w płynie jest konieczna?

Folia w płynie jest zalecana w miejscach narażonych na wilgoć, szczególnie w łazienkach, na balkonach, tarasach i w innych miejscach, gdzie istnieje ryzyko przecieków wody. Jest to skuteczny sposób na zapewnienie dodatkowej warstwy ochrony przeciwwilgociowej, szczególnie w miejscach, gdzie inne metody izolacji mogą być niewystarczające.

Aktywne filtry

351,40 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Gładź szpachlowa ATLAS PLUS to znakomity produkt, który wyróżnia się swoją niesamowicie wysoką jakością.

Dzięki nowoczesnym polimerom produkt jest o wiele mocniejszy i bardziej przyczepny do powierzchni.

Bardzo łatwo rozprowadza sie po powierzchni, dzięki czemu bez problemu można osiągnąć efekt gładkiej i jednolitej powierzchni.Właściwości:

- Zużycie - 1kg na m2 na mm

- Łatwe szlifowanie

- Maksymalna grubość warstwy - 3mm

112,00 zł
Produkt dostępny

Folia w płynie Expert Line -To preparat oparty na dyspersji tworzyw sztucznych. Po utrwardzeniu tworzy szczelną i elastyczną powłokę.
Produkt wzmacnia, gruntuje i izoluje. A takze chroni przed wilgocią i likwiduje przebarwienia.
Właściwości::
- Zastosowany bez rozcieńczania tworzy powłokę przeciwpyłową i pyłochłonną na zaimpregnowanej powierzchni
- Wzmacnia , gruntuje, izoluje
- Chroni przed wilgocią
- Likwiduje przebarwienia
Zastosowanie:
- jest przeznaczony do zabezpieczania mineralnych powierzchni budowlanych przed wnikaniem wody.
- może być stosowana w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci takich jak łazienki, kuchnie a także na zewnątrz budynków – na balkonach i tarasach.

59,99 zł
Produkt dostępny

Folia w płynie Expert Line jest preparatem opartym na dyspersji tworzyw sztucznych, który po utwardzeniu wytwarza szczelną i elastyczną powłokę.
Właściwości:
-Zastosowany bez rozcieńczania tworzy powłokę przeciwpyłową i pyłochłonną na zaimpregnowanej powierzchni
-Wzmacnia , gruntuje, izoluje
-Chroni przed wilgocią
-Likwiduje przebarwienia
Zastosowanie:
- jest przeznaczony do zabezpieczania mineralnych powierzchni budowlanych przed wnikaniem wody.
- może być stosowana w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci takich jak łazienki, kuchnie a także na zewnątrz budynków – na balkonach i tarasach.


114,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Folia w Płynie Na Zewnątrz to produkt o półpłynnej masie izolacyjnej, wyprodukowany na bazie wodnej dyspersji polimerowej, wypełniaczy i środków uszlachetniających, która służy z kolei
do wyukonywania zabezpieczeń przeciwwilgociowych. Preparat jakim jest ta folia izolacyjna, jest gotowy do użycia.
Produkt doskonale nadaje się:
- wykonywanie powierzchniowych, przeciwwilgociowych powłok uszczelniających pod okładziny ceramiczne, na zewnątrz pomieszczeń (balkony, tarasy ze spadkiem) lub wewnątrz (łazienki, natryski, toalety, pralnie, przebieralnie, piwnice, kuchnie, myjnie).
Właściwości:
- wysoce elastyczna, wodoszczelna, jednoskładnikowa izolacja bezspoinowa
- po wyschnięciu tworzy szczelnie przylegającą do powierzchni powłokę zabezpieczającą, odporną na działanie warunków atmosferycznych
- polecana szczególnie pod płytki na tarasach i balkonach, które pod wpływem oddziaływania wilgoci mogą ulec łatwo zniszczeniu
- zabezpiecza podłoże przed zawilgoceniem

63,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Folia w Płynie Do Wnętrz

-produkt gotowy do uzycia, o konsystensji półpłynnej, na bazie wodnej dyspersji polimerowej, wypełniaczy i środków modyfikujących, służących do wykonywania zabezpieczeń przeciwwilgociowych
Folia w płynie pozwala na wykonywanie powierzchniowych, przeciwwilgociowych powłok uszczelniających pod okładziny ceramiczne, wewnątrz pomieszczeń o podwyższonej wilgotności: łazienki, natryski, toalety,
pralnie, przebieralnie, piwnice, kuchnie, myjnie itp.
Szczególnie w tzw. strefach mokrych, czyli wokół umywalek, kabin prysznicowych itp.

196,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Prezentowany produkt to gotowa do użycia folia izolacyjna w postaci płynnej do stosowania wewnątrz. Stworzona na bazie wodnej dyspersji polimerowej oraz wypełniaczy i środków modyfikujących.
Właściwości produktu:
- Jest wysoce elastyczna, wodoszczelna i bezspoinowa
- Jest jednoskładnikowa
- Po wyschnięciu tworzy szczelnie przylegającą do podłoża powłokę zabezpieczajacą, odporną na działanie warunków atmosferycznych
- Jest w szczególności polecana pod tynki na tarasach oraz balkonach, które pod wpływem oddziaływania wilgoci mogą ulec łatwo zniszczeniu
- Zabezpiecza podłoża macierzyste przed zawilgoceniem poprzez fugi między płytkami
- Doskonała przyczepność do rozmautych podłoży, np. beton, zaprawy cementowe, tynki itp

105,01 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Folia w Płynie Do Wnętrz to gotowa do użycia, półpłynna masa izolacyjna na bazie wodnej dyspersji polimerowej,
wypełniaczy i środków modyfikujących, do wykonywania zabezpieczeń przeciwwilgociowych. Folia w płynie pozwala na wykonywanie powierzchniowych,
przeciwwilgociowych powłok uszczelniających pod okładziny ceramiczne, wewnątrz pomieszczeń o podwyższonej wilgotności: łazienki, natryski, toalety,
pralnie, przebieralnie, piwnice, kuchnie, myjnie itp.
Zastosowanie:
- wykonywanie powierzchniowych przeciwwilgociowych powłok uszczelniających pod okładziny ceramiczne wewnątrz pomieszczeń o podwyższonej wilgotności: łazienki,
- natryski, toalety, pralnie, przebieralnie, piwnice, kuchnie, myjnie, zmywalnie naczyń itp. -szczególnie w tzw. strefach mokrych, czyli wokół umywalek, kabin prysznicowych, wanien, zlewozmywaków oraz na posadzkach, w narożach i przy przejściach instalacyjnych

71,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Folia w Płynie Na Zewnątrz jest gotową do użycia, półpłynna masa izolacyjna na bazie wodnej dyspersji polimerowej, wypełniaczy i środków uszlachetniających, która służy do wykonywania zabezpieczeń przeciwwilgociowych.
Folia ta, jest przede wszystkim wysoce elastyczną, wodoszczelną, jednoskładnikowąizolacją bezspoinową.
Zaś po wyschnięciu tworzy szczelnie przylegającą do powierzchni powłokę zabezpieczającą, odporną na działanie warunków atmosferycznych, zabezpiecza podłoże przed zawilgoceniem poprzez fugi między płytkami.
Właściwości:
- wysoce elastyczna, wodoszczelna, jednoskładnikowa izolacja bezspoinowa
- po wyschnięciu tworzy szczelnie przylegającą do powierzchni powłokę zabezpieczającą, odporną na działanie warunków atmosferycznych
- polecana szczególnie pod płytki na tarasach i balkonach, które pod wpływem oddziaływania wilgoci mogą ulec łatwo zniszczeniu
- zabezpiecza podłoże przed zawilgoceniem poprzez fugi między płytkami
- bardzo dobra przycz

339,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

CL 51 to powłoka przeciwwilgociowa folia izolacyjna w płynie do wykonywania elastycznych powłok uszczelniających pod płytki ceramiczne.Właściwości:- wodoszczelna i elastyczna

- kryjąca rysy w podłożu

- nie zawiera rozpuszczalników

- układanie płytek po 4 godzinach