Folie w Płynie na Zewnątrz, do Łazienki, na Balkon - Dobra Cena! - Adamex - Twój Partner Budowlany

Folie w płynie

Folia w płynie jest nowoczesnym i wszechstronnym rozwiązaniem w zakresie hydroizolacji, idealnym do zastosowania w różnych obszarach budownictwa. Jest to produkt służący do tworzenia elastycznej, wodoszczelnej membrany, która skutecznie chroni powierzchnie przed działaniem wilgoci i wody. Ta unikalna formuła folii sprawdza się doskonale w miejscach, gdzie konieczne jest zapewnienie szczelności, takich jak łazienki, toalety, tarasy, balkony i inne podobne obszary.

Charakterystyka folii w płynie

Folia w płynie stanowi wszechstronne rozwiązanie hydroizolacyjne, które jest niezwykle przydatne w szerokim zakresie zastosowań budowlanych, szczególnie w miejscach narażonych na stałą ekspozycję na wilgoć. Jest to produkt idealny nie tylko dla pomieszczeń sanitarnych, takich jak łazienki czy toalety, ale również doskonale sprawdza się w innych obszarach, takich jak tarasy, balkony czy nawet dachy, gdzie zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem wody i wilgoci.

Dostępna w sprzedaży jako gotowy do użycia produkt, folia w płynie oferowana jest zazwyczaj w praktycznych wiaderkach. Proces przygotowania do aplikacji jest prosty – wystarczy zamieszać zawartość przed użyciem, aby uzyskać jednolitą konsystencję, co zapewnia łatwą i skuteczną aplikację. Taki format produktu czyni go wygodnym w użyciu zarówno dla profesjonalistów, jak i użytkowników domowych.

Jej uniwersalność objawia się również w kompatybilności z różnymi rodzajami podłoży. Folia w płynie może być stosowana na szeroki zakres materiałów budowlanych, w tym na beton, gips, jastrych, tynki oraz mury, co sprawia, że jest to rozwiązanie elastyczne i odpowiednie do różnorodnych projektów. Szczególnie wartościowa jest jej zdolność do pracy z podłożami ogrzewanymi, takimi jak systemy ogrzewania podłogowego, gdzie jej elastyczność i przyczepność zapewniają optymalne działanie nawet przy zmieniających się temperaturach i warunkach eksploatacji.

Guma w płynie tworzy na nakładanej powierzchni elastyczną, wodoszczelną membranę, która po wyschnięciu staje się trwałą barierą hydroizolacyjną. Jej elastyczność jest kluczowym atutem, szczególnie w przypadku miejsc narażonych na ruchy konstrukcyjne lub ekspansję materiału. Taka właściwość zapewnia, że folia w płynie na dachu czy tarasie nie pęka ani nie odpryskuje, co jest częstym problemem przy sztywnych materiałach hydroizolacyjnych.

Zalety folii w płynie

Elastyczność folii w płynie to jeden z jej kluczowych atutów, dzięki któremu znajduje ona szerokie zastosowanie w różnorodnych projektach budowlanych i remontowych. Ta unikalna właściwość pozwala folii na tworzenie elastycznej warstwy, która doskonale przylega do podłoża i jednocześnie zapewnia trwałość i odporność na odkształcenia. Dzięki temu folia w płynie jest idealnym rozwiązaniem do zabezpieczania różnych rodzajów powierzchni – od betonu, poprzez gips, aż po drewno i ceramikę. Elastyczna warstwa, którą tworzy, skutecznie zapobiega pęknięciom i odpryskom, co jest szczególnie ważne w przypadku podłoży, które są narażone na ruchy konstrukcyjne lub ekspansję materiału, jak np. ogrzewanie podłogowe.

Wydajność folii w płynie jest kolejnym istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy planowaniu prac izolacyjnych. Zależy ona od kilku czynników, w tym od grubości nakładanej warstwy, sposobu aplikacji oraz rodzaju powierzchni. Dzięki temu można precyzyjnie dostosować ilość produktu do specyficznych potrzeb i charakterystyki zabezpieczanej powierzchni. Na przykład, chropowate i porowate podłoża mogą wymagać grubszego nałożenia folii w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony, podczas gdy gładkie powierzchnie mogą wymagać mniej materiału. Jest to ważne zarówno z punktu widzenia kosztów, jak i efektywności izolacji. 

Szybkoschnąca formuła niektórych folii w płynie to cecha, która znacznie ułatwia prace remontowe i budowlane. Dzięki temu można przyspieszyć proces izolacji i szybko przystąpić do kolejnych etapów prac, co jest szczególnie istotne w projektach o ograniczonym czasie realizacji. Szybkoschnące folie pozwalają na nałożenie kolejnych warstw lub przystąpienie do montażu płytek, paneli czy innych elementów wykończeniowych w krótkim czasie po aplikacji. Ta właściwość jest wyjątkowo cenna, gdy prace muszą zostać wykonane szybko i efektywnie, bez długich przestojów czekając na wyschnięcie izolacji.

Różnorodność folii w płynie

Nasza oferta folii w płynie obejmuje szeroki zakres produktów, które są dopasowane do różnorodnych potrzeb i zastosowań w branży budowlanej. Ta folia do hydroizolacji została zaprojektowana, aby zapewnić skuteczną ochronę przed wilgocią na różnych powierzchniach i w różnych warunkach.

Folie na różne powierzchnie

Zastosowanie wewnętrzne i zewnętrzne: nasze folie w płynie są idealne do zabezpieczania zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych powierzchni. Folia w płynie na zewnątrz jest szczególnie przydatna na tarasach, balkonach. We wnętrzach często stosowana jest folia w płynie do łazienki, pod prysznic oraz innych miejsc narażonych na stałą wilgoć.

Wszechstronność: ich elastyczność i przyczepność czynią je doskonałym wyborem do różnych rodzajów podłoży, w tym betonu, tynków, drewna i metalu, zapewniając jednolitą, wodoszczelną barierę. 

Folie na podłoża krytyczne

Ochrona podłoży trudnych: dla podłoży krytycznych, takich jak płyty wiórowe, OSB czy deski, oferujemy specjalnie zaprojektowane folie, które tworzą skuteczną warstwę ochronną na tych trudnych w izolacji materiałach.

Elastyczność i trwałość: folia w płynie na podłoża krytyczne jest elastyczna i trwała, co pozwala na jej stosowanie nawet w miejscach narażonych na ruchy konstrukcyjne czy zmiany temperatury.

Folie na bazie dyspersji polimerowych i cementowo-polimerowe

Dyspersje polimerowe: folie na bazie dyspersji polimerowych są łatwe w aplikacji i przyjazne dla zdrowia, co czyni je idealnym wyborem do użytku wewnętrznego, szczególnie w miejscach, gdzie ważna jest jakość powietrza.

Folie cementowo-polimerowe: dla bardziej wymagających zastosowań zewnętrznych, takich jak tarasy, proponujemy folię cementowo-polimerową. Taka folia w płynie na balkon lub taras często zawiera włókna syntetyczne, co zwiększa jej wytrzymałość i trwałość.

Najczęściej zadawane pytania

Ile schnie folia w płynie?

Czas schnięcia folii w płynie zależy od warunków atmosferycznych, głównie od wilgotności i temperatury, oraz od grubości nałożonej warstwy. Zazwyczaj folia w płynie na zewnątrz wysycha do 6 godzin, we wnętrzach jeszcze krócej, ale zaleca się sprawdzenie specyfikacji producenta, ponieważ różne formuły mogą mieć różne czasy schnięcia.

Czy folię w płynie można malować farbą?

Tak, większość folii w płynie można malować farbą, ale ważne jest, aby upewnić się, że folia jest w pełni wyschnięta przed malowaniem. Należy również używać farby kompatybilnej z rodzajem folii w płynie.

Czy pod folię w płynie trzeba gruntować?

W niektórych przypadkach może być zalecane zagruntowanie powierzchni przed nałożeniem folii w płynie na zewnątrz lub jeśli podłoże jest bardzo chłonne czy nieregularne. Gruntowanie może poprawić przyczepność i wydajność folii. Należy jednak sprawdzić zalecenia producenta dotyczące konkretnego produktu.

Czy folia w płynie jest konieczna?

Folia w płynie jest zalecana w miejscach narażonych na wilgoć, szczególnie w łazienkach, na balkonach, tarasach i w innych miejscach, gdzie istnieje ryzyko przecieków wody. Folia w płynie do łazienki to skuteczny sposób na zapewnienie dodatkowej warstwy ochrony przeciwwilgociowej, szczególnie w miejscach, gdzie inne metody izolacji mogą być niewystarczające.

Folia w płynie – ile na m2?

Ilość folii w płynie potrzebnej na metr kwadratowy zależy od jej rodzaju, sposobu aplikacji i porowatości podłoża. Zazwyczaj producenci podają wydajność na etykiecie produktu. Średnio można zakładać zużycie od 1 do 2 kilogramów na metr kwadratowy, ale zaleca się skonsultowanie specyfikacji technicznej danego produktu. W naszym sklepie budowlanym znajdziesz folie do hydroizolacji oraz inne folie budowlane w korzystnych cenach, dlatego nie musisz martwić się o wysokie koszty wykonywanych prac remontowych. Przy okazji, sprawdź też naszą ofertę na uszczelnienia dekarskieizolacje termicznewełnę mineralną i styropian – ceny na pewno pozytywnie Cię zaskoczą. 

Aktywne filtry

182,90 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Sikalastic-685 to elastyczna membrana hydroizolacyjna firmy Sika, idealna do renowacji dachów, balkonów i ochrony konstrukcji betonowych. Odporna na warunki atmosferyczne, kwasy i sól. Łatwa aplikacja za pomocą pędzla, wałka lub natrysku. Zapewnia skuteczną ochronę przed wodą i wilgocią na wilgotnych powierzchniach. Stosować zgodnie z zaleceniami producenta dla najlepszych rezultatów.

171,57 zł
Produkt dostępny

Folia w płynie Soudagum LM 13kg Soudal to wysokiej jakości, jednoskładnikowa folia wodoszczelna idealna do izolacji przeciwwodnej budynków. Elastyczna i odporna na pęknięcia, doskonale przylega do różnych podłoży. Nadaje się do tarasów, balkonów, piwnic i pomieszczeń wilgotnych. Zapewnia skuteczną ochronę przed wodą, zachowując przy tym paroprzepuszczalność. Zastosowanie: izolacja wodoodporna na różnych powierzchniach.

82,80 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Folia w płynie Soudagum LM 4kg to jednoskładnikowa masa asfaltowo-kauczukowa marki Soudal, idealna do hydroizolacji różnych podłoży wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zapewnia doskonałą przyczepność i elastyczność, chroniąc przed wilgocią i ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Można aplikować ją pędzlem, wałkiem lub natryskiem, a po kilku dniach osiąga pełne właściwości hydroizolacyjne. Produkt wymaga przechowywania w suchym i chłodnym miejscu.

158,67 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

ATLAS FOLIA W PŁYNIE WODER W jest masą izolacyjną do zastosowania w łazienkach i kuchniach, stworzoną do tworzenia wodoodpornej hydroizolacji pod płytkami ceramicznymi. Charakteryzuje się elastycznością i znakomitą przyczepnością. Jest odpowiednia dla różnorodnych powierzchni, w tym podłóg z ogrzewaniem podłogowym, i skutecznie zapobiega pęknięciom do 2 mm szerokości. Dla izolacji przeciwwilgociowej zużycie wynosi około 0,9 kg/m2, a dla przeciwwodnej około 1,8 kg/m2.

93,80 zł
Produkt dostępny

ATLAS FOLIA W PŁYNIE WODER W to jednoskładnikowa, wodoodporna masa izolacyjna, przeznaczona do łazienek i kuchni. Zapewnia hydroizolację pod płytki ceramiczne, jest elastyczna z wysoką przyczepnością. Możliwa aplikacja pędzlem i pacą stalową. Używana na różnych podłożach, w tym w systemach ogrzewania podłogowego. Chroni przed rysami do 2 mm. Zużycie: 0,9 kg/m2 dla izolacji przeciwwilgociowej, 1,8 kg/m2 dla izolacji przeciwwodnej.

169,00 zł
Produkt dostępny

Sikalastic-220 W to jednoskładnikowa, gotowa do użycia, wodorozcieńczalna płynna membrana hydroizolacyjna na bazie żywicy, przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach mokrych. Zapewnia bezszwowe, wodoszczelne pokrycie, na które można układać płytki. Grubość suchej warstwy > 0,5 mm. Temperatura aplikacji od +5 °C do +35 °C, zużycie ~1,35 kg/m2 w dwóch warstwach.

117,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

NANODEFENSE 5kg od Kerakoll to ekologiczne uszczelnienie na bazie wody dla podłoży chłonnych w strefach wilgotnych, oferujące całkowitą nieprzepuszczalność dla wody pod parciem dodatnim. Idealne pod płytki ceramiczne, gres i kamienie naturalne. Charakteryzuje się wysoką elastycznością, stabilnością chemiczną i łatwością aplikacji pacą lub wałkiem. Wydajność około 1,5 kg/m2, przechowywane do 12 miesięcy.

328,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

NANODEFENSE 15kg od Kerakoll to uszczelniacz ekologiczny, opracowany na bazie wodnej, dla mineralnych podłoży absorbujących wilgoć, zapewniający pełną odporność na wodę przy nacisku pozytywnym. Zalecany do stosowania z klejami mineralnymi przy układaniu płytek ceramicznych, porcelanowych gresów i naturalnych kamieni. Jego wydajność wynosi ok. 1,5 kg/m2.

75,99 zł
Produkt dostępny

Folia w płynie WODER E 2kg od Atlas to innowacyjna, szybko wiążąca izolacja przeciwwilgociowa i przeciwwodna dla wnętrz oraz balkonów, charakteryzująca się wysoką elastycznością i odpornością na mróz. Pozwala na montaż płytek po zaledwie 2-4 godzinach od aplikacji. Stosowanie: około 1 kg/m2 na ścianach i 2 kg/m2 na podłogach. Można aplikować za pomocą pędzla lub gładkiej pacy stalowej.

31,89 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Qproof FORTE to płynna domieszka uszczelniająca do betonu, zmniejszająca wnikanie wody przez redukcję i modyfikację porów kapilarnych. Stosowana w budownictwie do ław, płyt, ścian fundamentowych, zbiorników na ścieki, gnojowicę oraz wodę. Dawkowanie: 1,0–3,0% masy cementu, zalecane 0,5kg/50kg cementu.

351,40 zł
Produkt dostępny

Folia w płynie WODER E o pojemności 15kg od firmy Atlas to zaawansowana, szybkowiążąca masa izolacyjna zaprojektowana do stosowania w przestrzeniach narażonych na wilgoć i na balkonach, wykazująca elastyczność oraz odporność na niskie temperatury. Ułatwia zakładanie płytek już 2-4 godziny po nałożeniu. Zalecane zużycie wynosi około 1 kg/m2 na ścianach i 2 kg/m2 na podłogach. Aplikacja możliwa jest przy użyciu pędzla lub gładkiej pacy stalowej.

112,00 zł
Produkt dostępny

Folia w płynie Expert Line 7kg jest preparatem na bazie dyspersji polimerowej, który po zastygnięciu tworzy szczelną, elastyczną barierę ochronną. Ulepsza, gruntuje oraz izoluje powierzchnię, zapewniając ochronę przed wilgocią i eliminując przebarwienia. Bez rozcieńczania aplikowany tworzy warstwę antypyłową. Przeznaczony do ochrony mineralnych powierzchni budowlanych, znajduje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

59,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Expert Line 3kg to folia w płynie na bazie polimerów, tworząca po utwardzeniu elastyczną, szczelną powłokę. Wzmocnienie, gruntowanie i izolacja w jednym, chroni przed wilgocią i usuwa przebarwienia. Idealna na powierzchnie mineralne, do użytku wewnątrz i na zewnątrz.

26,49 zł
Produkt dostępny

Expert Line 1,4kg, folia w płynie oparta na dyspersji polimerowej, tworzy po wyschnięciu elastyczną, wodoodporną powłokę. Funkcjonuje jako wzmocnienie, gruntowanie i izolacja, chroniąc przed wilgocią i neutralizując przebarwienia. Przeznaczona do ochrony mineralnych powierzchni, doskonale sprawdzi się zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnętrznych elementach budynku.

114,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Folia w Płynie Na Zewnątrz 6kg jest półpłynną, gotową do użycia masą izolacyjną, stworzoną z wodnej dyspersji polimerów, wypełniaczy i dodatków poprawiających jej właściwości. Idealnie sprawdza się do tworzenia zewnętrznych oraz wewnętrznych powłok przeciwwilgociowych, szczególnie na balkonach, tarasach, w łazienkach czy pralniach. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i wodoszczelnością, oferując jednoskładnikową izolację bezspoinową.

63,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Folia w Płynie Do Wnętrz, w pojemności 3,5kg, to preparat izolacyjny gotowy do stosowania, oparty na polimerowej dyspersji wodnej. Jest elastyczna i zapewnia szczelność, przeznaczona głównie do zastosowania w pomieszczeniach o dużej wilgotności jak łazienki czy kuchnie. Ułatwia stworzenie bezspoinowej, trwałej ochrony pod płytki, chroniąc skutecznie przed przenikaniem wilgoci.

227,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Folia w Płynie Na Zewnątrz 12kg to gotowy do użycia, jednoskładnikowy produkt na bazie wodnej dyspersji polimerowej. Tworzy wysoce elastyczną, wodoszczelną, bezspoinową izolację, która po wyschnięciu zapewnia szczelnie przylegającą, odporną na warunki atmosferyczne powłokę. Jest szczególnie polecana na tarasy i balkony, chroniąc podłoże przed wilgocią przenikającą przez fugi. Wykazuje bardzo dobrą przyczepność do betonu, zapraw cementowych i tynków.

196,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Folia w Płynie Do Wnętrz to gotowa masa izolacyjna na bazie polimerów, wodoszczelna i elastyczna, idealna dla łazienek i kuchni. Zapewnia bezspoinową izolację, chroni przed wilgocią, doskonała pod płytki. Zgodna z PN-EN 14891:2012, trwała do 12 miesięcy, wymaga przechowywania w temperaturze 10°C-25°C.

30,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Folia w Płynie Na Zewnątrz 1,5kg, to gotowa izolacja z wodnej dyspersji polimerowej, służąca do tworzenia elastycznych, wodoszczelnych powłok. Idealna dla balkonów, tarasów, łazienek, zapewnia ochronę przed wilgocią, tworząc trwałą powłokę odporną na warunki atmosferyczne.

23,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Folia w Płynie Do Wnętrz w wersji 1,2kg to wysokiej jakości izolacja oparta na wodnej dyspersji polimerów. Zapewnia elastyczność i wodoszczelność, doskonale nadaje się do zastosowań w wilgotnych przestrzeniach takich jak łazienki i kuchnie. Umożliwia utworzenie trwałej, bezszwowej warstwy ochronnej pod ceramiczne okładziny, efektywnie izolując przed wodą. Utrzymuje swoje właściwości do 12 miesięcy pod warunkiem przechowywania w suchym miejscu przy 10°C do 25°C.

105,01 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Folia w Płynie Do Wnętrz, w opakowaniu 6kg, to gotowy do użycia izolator na bazie wodnej dyspersji polimerowej. Elastyczna, tworzy wodoszczelną powłokę, idealna w łazienkach, kuchniach. Umożliwia tworzenie trwałej, bezspoinowej izolacji pod płytki, efektywnie zabezpiecza przed wilgocią. Produkt zgodny z normą PN-EN 14891:2012, przechowywany w suchym miejscu, trwały do 12 miesięcy w 10°C-25°C.

71,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Folia w Płynie Na Zewnątrz 3,5kg to gotowa, półpłynna izolacja na bazie polimerów, idealna na zewnątrz i wewnątrz (balkony, tarasy, łazienki). Wysoko elastyczna, tworzy wodoszczelną, atmosferoodporną powłokę. Zapewnia trwałą ochronę podłoży przed wilgocią, szczególnie pod płytki.