Gipsy Szpachlowe Budowlane Gotowe - Adamex - Twój Partner Budowlany

Gipsy szpachlowe budowlane

Gips szpachlowy, wytworzony z najwyższej jakości mineralnej skały gipsowej, poddawany jest precyzyjnemu procesowi termicznemu, by uzyskać idealną granulację i aktywność chemiczną. Dzięki dodatkom takim jak stabilizatory i modyfikatory procesu wiązania, ten materiał wyróżnia się doskonałymi właściwościami aplikacyjnymi i adhezyjnymi. Jest idealny do naprawy drobnych uszkodzeń oraz do kreowania nieskazitelnie gładkich powierzchni gotowych do malowania, co potwierdzają liczne pochlebne opinie od zadowolonych użytkowników. W asortymencie sklepu internetowego Adamex znajdziesz szeroki wybór gipsów szpachlowych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających specjalistów.

 

Zastosowanie gipsu szpachlowego – od remontów do nowych budowli

Gipsy szpachlowe to produkty o szerokim spektrum zastosowania, które łączą w sobie tradycyjną trwałość gipsu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Biały gips szpachlowy jest wyborem dla tych, którzy cenią estetyczny wygląd wykończonej powierzchni, natomiast gips szary polecany jest w sytuacjach, gdzie zależy nam na szczególnych właściwościach estetycznych. Ze względu na swoją plastyczność i łatwość aplikacji, gipsy szpachlowe są idealne do precyzyjnego wyrównywania ścian, wypełniania pęknięć, a także korygowania kształtów i kątów – zarówno w przypadku płyt G-K, jak i tradycyjnych tynków. Wysoka przyczepność i elastyczność tych gipsów gwarantuje długotrwałe i estetyczne wykończenie powierzchni, przygotowując je idealnie pod malowanie lub tapetowanie.

 

Jak zagipsować ścianę – porady praktyczne

Przygotowanie ścian w starych budynkach do zagipsowania z wykorzystaniem produktów takich jak gips szpachlowy wymaga dokładnego i starannego przygotowania podłoża. Proces ten obejmuje usunięcie starych, nieprzyczepnych warstw tynku, zastosowanie gruntu w celu wzmocnienia przyczepności oraz wypełnienie głębszych ubytków gipsem budowlanym. Następnie, dla uzyskania idealnie gładkiej i równomiernej powierzchni, nakłada się gips szpachlowy. Ta metoda zapewnia nie tylko estetyczny wygląd, ale również trwałość i odporność ścian na uszkodzenia.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Ile schnie gips szpachlowy?

Czas schnięcia gipsu szpachlowego jest zmienny i zależy głównie od grubości nałożonej warstwy, wilgotności i temperatury otoczenia oraz wentylacji pomieszczenia. Przy standardowej warstwie o grubości 1-2 mm w normalnych warunkach pokojowych, gips szpachlowy zwykle schnie w ciągu 12 do 24 godzin. W pomieszczeniach o wysokiej wilgotności lub przy niższych temperaturach ten czas może się wydłużyć.

 

Gips szpachlowy do czego?

Gips szpachlowy jest idealny do precyzyjnego wygładzania powierzchni ścian i sufitów wewnętrznych, naprawiania drobnych uszkodzeń, takich jak pęknięcia i dziury, oraz tworzenia gładkiej, malarskiej powierzchni. Stosuje się go również do wypełniania spoin między płytami gipsowo-kartonowymi oraz do wykańczania kątów i narożników.

 

Jak rozrobić gips szpachlowy?

Rozrobienie gipsu szpachlowego wymaga dokładności. Należy stopniowo wsypywać gips do przygotowanej ilości wody, unikając szybkiego zatapiania, co może prowadzić do powstawania grudek. Mieszanie kontynuujemy do osiągnięcia jednorodnej, gładkiej masy, o konsystencji przypominającej gęstą śmietanę. Zaleca się stosowanie mieszadła montowanego na wiertarce dla uzyskania najlepszych rezultatów.

 

Jaki gips szpachlowy?

Wybór odpowiedniego gipsu szpachlowego zależy od specyfiki projektu. Gipsy szpachlowe przeznaczone do gruntownych napraw często są bardziej elastyczne i mają dłuższy czas pracy, co pozwala na dokładne wykończenie powierzchni. Wybierając gips szpachlowy, należy zwrócić uwagę na czas schnięcia, możliwość szlifowania oraz końcową wytrzymałość. Produkty renomowanych producentów, takie jak Dolina Nidy, zapewniają jakość potwierdzoną atestami i zadowoleniem profesjonalistów.

 

Gips szpachlowy czy budowlany?

Gips szpachlowy jest specjalistycznie formułowany do subtelnych wykończeń wnętrz, oferując wolniejsze tempo wiązania, które umożliwia precyzyjne wygładzenie i korygowanie ścian. Gips budowlany, o znacznie szybszym czasie wiązania, jest preferowany do konstrukcyjnych zastosowań, gdzie wymagana jest większa szybkość prac, np. przy wypełnianiu znacznych ubytków lub tworzeniu większych konstrukcji.

 

Klej gipsowy czy gips szpachlowy?

Klej gipsowy znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w montażu płyt gipsowo-kartonowych, zapewniając mocne i trwałe wiązanie. Natomiast gips szpachlowy, o znacznie bardziej plastycznych właściwościach, stosowany jest do tworzenia gładkich, estetycznych wykończeń powierzchni przed malowaniem lub tapetowaniem.

Aktywne filtry

59,90 zł
Produkt dostępny

Gips szpachlowy NIDA FINISZ to idealny produkt do wykańczania łączeń płyt gipsowo-kartonowych, a także do przygotowywania powierzchni (płyty g-k, tynki cementowo-wapienne, tynki gipsowe, beton komórkowy, gładkie elementy betonowe, bloczki gipsowe) przed malowaniem. Cechą charakterystyczną jest bardzo duża przyczepność do podłoża, która znacznie przekracza progi normowe. Biały kolor po wyschnięciu ułatwia uzyskanie lepszego koloru w trakcie malowania.- Zużycie: 1,5kg/m2/mm

22,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gips szpachlowy zbrojony GS-10 firmy Megaron przeznaczony jest do łączenia płyt gipsowo-kartonowych bez potrzeby używania taśmy wzmacniającej. Jest tez idealnym rozwiązaniem na drobne pęknięcia lub ubytki w powierzchniach.

10,85 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Wysokiej jakości gips szpachlowy GS-5 EXTRA firmy FRANSPOL to wolnowiążący materiał o dużej przyczepnosci do podłoża przeznaczony do

prac wykończeniowych oraz dekoracyjnych. Pozwala doprowadzić różne powierzchnie w pomieszczeniach do idealnej gładkości przed malowaniem.

Może być stosowany na podłożach betonowych, cementowych oraz na tynkach cementowo-wapiennych.

Właściwości:

- Średni czas uzycia zaprawy - 1h

- Kolor- biały po wyschnięciu


91,40 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Wysokiej jakości szpachla, która jest głownie wykorzystywana do łączenia płyt gipsowo-kartonowych bez użycia taśmy zbrojącej. Dzięki niej wszystkie nierówności, pęknięcia i spoiny między płytami zostają wyrównane przed malowaniem. Przedstawiony produkt charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością oraz łatwym rozprowadzaniem po powierzchni.

Właściwości:

- Zużycie - 1kg/m2/mm

- Średnia grubość warstwy 1-4 (mm)

- Średni czas schnięcia - 12-48h (w zależności od podłoża)

- Łatwe szlifowanie

- Czas na użycie produktu - 0,5h

139,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gips szpachlowy CE86 to produkt przeznaczony do spoinowania płyt kartonowo-gipsowych bez użycia taśmy. Jest także przydatny dla ludzi, którzy chcą wygładzić nierówności lub ubytki.

39,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gips szpachlowy Dolina Nidy 25 kg od Atlas, w kolorze szarym, to uniwersalny produkt do remontów i budowy. Idealny do wyrównywania podłoża, krycia nierówności oraz tworzenia gładzi gipsowych na ścianach i sufitach. Doskonale nadaje się do szpachlowania i uzupełniania ubytków, gwarantując profesjonalne wykończenie.

40,60 zł
Produkt dostępny

Wysokiej jakości produkt CEKOL C-45 jest przeznaczony do przygotowywania ścian i sufitów przed malowaniem lub tapetowaniem.

Stosowany również do szpachlowania peknięć lub ubytków. Dzięki nowoczesnej formule, produkt jest bardzo łatwy w użyciu i umożliwia

wykonanie bardzo gładkich płaszczyzn. Jest to doskonały podkład pod farby, a dzieki białej barwie łatwiej jest uzyskać pełen efekt barwny.
Właściwości:

- Kolor: Biały

- Zużycie: 1,5kg/m2/mm

- Łatwe szpachlowanie

- Średnia grubośc warstwy: 10mm

- Średni czas schnięcia: ok. 12h

24,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gips szpachlowy Cekol GS-150, spełniający normy PN-EN 13279-1 B1/20/2, to idealny wybór do wygładzania ścian i sufitów, zapewniając eleganckie wykończenie. Jego mieszanka (0,45 l wody na 1 kg proszku) i czas schnięcia (60 minut) czynią go efektywnym i ekonomicznym rozwiązaniem dla profesjonalnych zastosowań wykończeniowych.