Gipsy Szpachlowe, Budowlane, Gotowe - Dobra Cena! -  Adamex - Twój Partner Budowlany

Gipsy szpachlowe budowlane

Gips szpachlowy, wytworzony z najwyższej jakości mineralnej skały gipsowej, poddawany jest precyzyjnemu procesowi termicznemu, by uzyskać idealną granulację i aktywność chemiczną. Dzięki dodatkom takim jak stabilizatory i modyfikatory procesu wiązania, ten materiał wyróżnia się doskonałymi właściwościami aplikacyjnymi i adhezyjnymi. Jest idealny do naprawy drobnych uszkodzeń oraz do kreowania nieskazitelnie gładkich powierzchni gotowych do malowania, co potwierdzają liczne pochlebne opinie od zadowolonych użytkowników. W asortymencie sklepu internetowego Adamex znajdziesz szeroki wybór gipsów szpachlowych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających specjalistów.

 

Zastosowanie gipsu szpachlowego – od remontów do nowych budowli

Gipsy szpachlowe to produkty o szerokim spektrum zastosowania, które łączą w sobie tradycyjną trwałość gipsu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Biały gips szpachlowy jest wyborem dla tych, którzy cenią estetyczny wygląd wykończonej powierzchni, natomiast gips szary polecany jest w sytuacjach, gdzie zależy nam na szczególnych właściwościach estetycznych. Ze względu na swoją plastyczność i łatwość aplikacji, gipsy szpachlowe są idealne do precyzyjnego wyrównywania ścian, wypełniania pęknięć, a także korygowania kształtów i kątów – zarówno w przypadku płyt G-K, jak i tradycyjnych tynków. Wysoka przyczepność i elastyczność tych gipsów gwarantuje długotrwałe i estetyczne wykończenie powierzchni, przygotowując je idealnie pod malowanie lub tapetowanie.

 

Jak zagipsować ścianę – porady praktyczne

Przygotowanie ścian w starych budynkach do zagipsowania z wykorzystaniem produktów takich jak gips szpachlowy wymaga dokładnego i starannego przygotowania podłoża. Proces ten obejmuje usunięcie starych, nieprzyczepnych warstw tynku, zastosowanie gruntu w celu wzmocnienia przyczepności oraz wypełnienie głębszych ubytków gipsem budowlanym. Następnie, dla uzyskania idealnie gładkiej i równomiernej powierzchni, nakłada się gips szpachlowy. Ta metoda zapewnia nie tylko estetyczny wygląd, ale również trwałość i odporność ścian na uszkodzenia.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Ile schnie gips szpachlowy?

Czas schnięcia gipsu szpachlowego jest zmienny i zależy głównie od grubości nałożonej warstwy, wilgotności i temperatury otoczenia oraz wentylacji pomieszczenia. Przy standardowej warstwie o grubości 1-2 mm w normalnych warunkach pokojowych, gips szpachlowy zwykle schnie w ciągu 12 do 24 godzin. W pomieszczeniach o wysokiej wilgotności lub przy niższych temperaturach ten czas może się wydłużyć.

 

Gips szpachlowy do czego?

Gips szpachlowy jest idealny do precyzyjnego wygładzania powierzchni ścian i sufitów wewnętrznych, naprawiania drobnych uszkodzeń, takich jak pęknięcia i dziury, oraz tworzenia gładkiej, malarskiej powierzchni. Stosuje się go również do wypełniania spoin między płytami gipsowo-kartonowymi oraz do wykańczania kątów i narożników.

 

Jak rozrobić gips szpachlowy?

Rozrobienie gipsu szpachlowego wymaga dokładności. Należy stopniowo wsypywać gips do przygotowanej ilości wody, unikając szybkiego zatapiania, co może prowadzić do powstawania grudek. Mieszanie kontynuujemy do osiągnięcia jednorodnej, gładkiej masy, o konsystencji przypominającej gęstą śmietanę. Zaleca się stosowanie mieszadła montowanego na wiertarce dla uzyskania najlepszych rezultatów.

 

Jaki gips szpachlowy?

Wybór odpowiedniego gipsu szpachlowego zależy od specyfiki projektu. Gipsy szpachlowe przeznaczone do gruntownych napraw często są bardziej elastyczne i mają dłuższy czas pracy, co pozwala na dokładne wykończenie powierzchni. Wybierając gips szpachlowy, należy zwrócić uwagę na czas schnięcia, możliwość szlifowania oraz końcową wytrzymałość. Produkty renomowanych producentów, takie jak Dolina Nidy, zapewniają jakość potwierdzoną atestami i zadowoleniem profesjonalistów.

 

Gips szpachlowy czy budowlany?

Gips szpachlowy jest specjalistycznie formułowany do subtelnych wykończeń wnętrz, oferując wolniejsze tempo wiązania, które umożliwia precyzyjne wygładzenie i korygowanie ścian. Gips budowlany, o znacznie szybszym czasie wiązania, jest preferowany do konstrukcyjnych zastosowań, gdzie wymagana jest większa szybkość prac, np. przy wypełnianiu znacznych ubytków lub tworzeniu większych konstrukcji.

 

Klej gipsowy czy gips szpachlowy?

Klej gipsowy znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w montażu płyt gipsowo-kartonowych, zapewniając mocne i trwałe wiązanie. Natomiast gips szpachlowy, o znacznie bardziej plastycznych właściwościach, stosowany jest do tworzenia gładkich, estetycznych wykończeń powierzchni przed malowaniem lub tapetowaniem.

Aktywne filtry

59,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gips szpachlowy Siniat Nida Duo 25kg to wysokiej jakości materiał do wygładzania powierzchni wewnętrznych. Doskonale nadaje się do wyrównywania ścian, szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych i miejsc suchych. Można go stosować ręcznie lub maszynowo. Produkt cechuje się szybkim czasem użycia i neutralnym pH. Zapewniając gładkie wykończenie, gips Siniat Nida Duo to niezawodny wybór dla profesjonalistów.

48,52 zł
Produkt dostępny

Gips szpachlowy Atlas Stoner 5 kg to wysokiej jakości produkt do wygładzania ścian i sufitów przed malowaniem lub tapetowaniem. Odporny na pękanie, tworzy gładką powierzchnię po wyschnięciu. Łatwy w aplikacji, wymaga mieszania z wodą. Czas schnięcia zależy od warunków atmosferycznych. Produkt niskoemisyjny, przyjazny dla środowiska. Idealny do profesjonalnych zastosowań budowlanych.

32,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gips szpachlowy Atlas Stopter K-20 to wysokiej jakości produkt do wewnętrznych prac szpachlowych. Doskonale nadaje się do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych i szpachlowania ścian oraz sufitów. Zapewnia łatwą aplikację, wysoką przyczepność do różnych podłoży budowlanych i krótki czas wiązania. Zgodny z normami branżowymi, gwarantuje profesjonalne efekty. Idealny wybór dla wymagających projektów budowlanych.

35,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gips szpachlowy Atlas Stoner to wysokiej jakości produkt do wyrównywania i wygładzania ścian oraz sufitów. Doskonale nadaje się do naprawy ubytków i rys w tynkach. Można go stosować na różnorodnych podłożach, takich jak beton, tynki cementowe, gipsowe czy płyty gipsowo-kartonowe. Zapewnia długotrwałą obróbkę i łatwą aplikację przy użyciu różnych narzędzi.

54,99 zł
Produkt dostępny

Gips szpachlowy Siniat Nida Start 25 kg to wysokiej jakości produkt do wstępnych prac szpachlowych. Doskonale nadaje się do wyrównywania ścian i sufitów, przygotowując je pod dalsze prace wykończeniowe. Zapewnia łatwą aplikację, wysoką przyczepność i gładkie wykończenie. Idealny do użytku wewnętrznego na różnorodnych powierzchniach budowlanych. Optymalny czas wiązania ułatwia prowadzenie prac.

59,90 zł
Produkt dostępny

Gips Szpachlowy Nida Finish 25kg od Siniat to wysokiej jakości masa szpachlowa do precyzyjnego wykończenia wnętrz. Doskonała do wypełniania ubytków i wygładzania powierzchni przed malowaniem. Zalecana do zastosowania na płytach gipsowo-kartonowych, betonie i tynkach. Proszek do rozrobienia z wodą, zapewniający trwałe i estetyczne wykończenie. Produkt ekologiczny, bezpieczny dla środowiska. Idealny dla profesjonalistów i doświadczonych użytkowników domowych.

22,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Megaron GS-10 to wysokiej jakości gips szpachlowy zbrojony, idealny do wygładzania ścian i sufitów oraz wypełniania drobnych pęknięć. Jego unikalna formuła zapewnia doskonałą przyczepność do różnych podłoży, w tym betonu i płyt gipsowo-kartonowych. Szybko schnący i łatwy w aplikacji za pomocą szpachli, GS-10 jest niezawodnym wyborem dla trwałych i estetycznych wykończeń wnętrz.

10,85 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Wysokiej jakości gips szpachlowy GS-5 EXTRA firmy FRANSPOL to wolnowiążący materiał o dużej przyczepnosci do podłoża przeznaczony do

prac wykończeniowych oraz dekoracyjnych. Pozwala doprowadzić różne powierzchnie w pomieszczeniach do idealnej gładkości przed malowaniem.

Może być stosowany na podłożach betonowych, cementowych oraz na tynkach cementowo-wapiennych.

Właściwości:

- Średni czas uzycia zaprawy - 1h

- Kolor- biały po wyschnięciu


38,50 zł
Produkt dostępny

Szpachla gipsowa Franspol GS-6 5kg to wysokiej jakości produkt do wykańczania wnętrz. Doskonale wypełnia ubytki, tworzy gładkie powierzchnie przed malowaniem. Bez taśmy łączeniowej, szybko schnie, zapewnia doskonałą białość i przyczepność. Można stosować na różnych podłożach. Zalecany do stosowania wewnątrz budynków. Prosty w aplikacji i obróbce, minimalizuje ryzyko pękania. Odpowiednie środki ochrony osobistej zalecane.

99,99 zł
Produkt dostępny

Szpachla gipsowa Franspol bez taśmy GS-6 20kg to wysokiej jakości produkt do wyrównywania powierzchni wewnątrz budynków. Doskonale przyczepia się do różnych podłoży, nie wymaga stosowania siatki wzmacniającej i szybko schnie, przyspieszając prace wykończeniowe. Może być używana do wypełniania szpar, pęknięć oraz wyrównywania ścian i sufitów. Zapewnia gładkie, równomierne wykończenie i jest odporna na pękanie. Idealna do zastosowania wewnątrz pomieszczeń.

51,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Gips szpachlowy Semin CE 86 5kg to wysokiej jakości produkt do wypełniania, wygładzania ścian, naprawy pęknięć i szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych. Zgodny z normami europejskimi, cechuje się szybkim czasem wiązania, wysoką wytrzymałością na ściskanie i doskonałą przyczepnością. Instrukcja stosowania zapewnia łatwą aplikację, a zalecenia przechowywania gwarantują długotrwałość. Odkryj profesjonalne rozwiązanie do prac remontowych!

153,60 zł
Produkt dostępny

Gips szpachlowy Semin CE 86 to wysokiej jakości produkt do wyrównywania ścian i sufitów wewnętrznych. Doskonale nadaje się do remontów i nowych powierzchni. Z uwzględnieniem odpowiednich warunków aplikacyjnych, gips zapewnia trwałe i estetyczne wykończenie. Produkt spełnia normy CE, co potwierdza jego wysoką jakość i zgodność z wymogami unijnymi. Dzięki precyzyjnemu przygotowaniu mieszanki, uzyskasz idealną konsystencję.

39,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gips szpachlowy Dolina Nidy 25kg Szary to wysokiej jakości materiał do wykonywania gładzi gipsowych wewnątrz budynków. Doskonale nadaje się do szpachlowania, wyrównywania oraz skraplania ścian i sufitów. Produkt cechuje szybki czas wiązania, łatwa aplikacja i wysoka wytrzymałość. Zgodny z normami europejskimi i certyfikowany, zapewnia profesjonalne efekty. Dostępne w innych kolorach.

29,90 zł
Produkt dostępny

Gips szpachlowy Dolina Nidy w kolorze szarym to doskonały wybór do wygładzania powierzchni wewnątrz pomieszczeń. Dzięki wysokiej przyczepności i łatwej aplikacji, zapewnia gładkie i równomierne wykończenie. Czas wiązania umożliwia elastyczne planowanie pracy, a specyfikacja wydajności ułatwia oszacowanie ilości potrzebnego produktu. Zapewnij trwałość wykonanej pracy, stosując się do zaleceń producenta i środków bezpieczeństwa.

8,70 zł
Produkt dostępny

Gips szpachlowy Dolina Nidy 2kg Szary to wysokiej jakości produkt do wyrównywania i szpachlowania ścian wewnątrz budynków. Doskonale nadaje się do modelowania i wypełniania ubytków. Czas wiązania to ok. 30 minut, a z 2kg uzyskasz ok. 1,5 m? powierzchni. Produkt aplikuje się warstwami o grubości 1-5 mm. Mieszanka wymaga ok. 0,5 litra wody na 1 kg gipsu. Idealny do profesjonalnych zastosowań.

63,50 zł
Produkt dostępny

Gładź szpachlowa Cekol C-45 Finish 20kg to profesjonalny produkt do gładzenia ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Nadaje się do różnych podłoży, takich jak gips czy beton. Doskonale sprawdzi się podczas remontów i nowych projektów. Zapewnia idealnie gładką powierzchnię gotową do malowania, tapetowania lub innego wykończenia. Aplikacja jest łatwa, a gładź schnie szybko, dostosowując się do warunków pomieszczenia. Zapewnij sobie profesjonalne efekty z gładzią Cekol C-45 Finish.

24,50 zł
Produkt dostępny

Gładź szpachlowa Cekol C-45 5kg to wysokiej jakości produkt do wygładzania ścian i sufitów przed malowaniem lub tapetowaniem. Doskonale nadaje się do betonu, cegły, tynków cementowych i płyt gipsowych. Może być aplikowany ręcznie lub maszynowo. Produkt cechuje się szybkim czasem schnięcia i łatwym przygotowaniem mieszanki. Idealny do zastosowania w pomieszczeniach suchych i wilgotnych. Praca w temperaturze od +5°C do +25°C.

8,91 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Gładź szpachlowa Cekol C-45 1kg to wysokiej jakości produkt do wygładzania powierzchni wewnątrz budynków. Dzięki specjalnemu składowi na bazie gipsu zapewnia doskonałą przyczepność i łatwość aplikacji. Idealna do wyrównywania ścian, zamykania pęknięć i przygotowywania podłoża pod malowanie. Odporna na uszkodzenia mechaniczne, szybko schnie i łatwo się szlifuje. Produkt zapewnia profesjonalne wykończenie bez trudu.

40,60 zł
Produkt dostępny

Gładź szpachlowa Cekol C-45 to wysokiej jakości produkt do wygładzania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Doskonale przyczepia się do różnych podłoży, takich jak beton, tynki gipsowe czy płyty gipsowo-kartonowe. Dzięki łatwej aplikacji i szlifowaniu oraz paroprzepuszczalności, zapewnia profesjonalny efekt. Idealna do wyrównywania powierzchni przed malowaniem lub tapetowaniem.

24,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Gips szpachlowy Cekol GS-150 18kg to wysokiej jakości produkt do wyrównywania nierówności na ścianach i sufitach. Szybkowiążąca formuła gwarantuje łatwość aplikacji i doskonałe wygładzanie. Idealny do szpachlowania betonu, tynków i płyt gipsowo-kartonowych. Zapewnia gładkie, równomierne wykończenie. Elastyczna formuła zapewnia wysoką przyczepność i łatwe modelowanie. Produkt dedykowany zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów.

54,89 zł
Produkt dostępny

Gładź szpachlowa Cekol C-45 20kg to wysokiej jakości produkt do wykańczania wnętrz. Odporna na uszkodzenia, łatwa w aplikacji i szybkoschnąca, idealnie nadaje się do gładkiego przygotowania powierzchni przed malowaniem lub tapetowaniem. Zastosowanie na różnych podłożach sprawia, że jest wszechstronna i efektywna. Dzięki wyjątkowej plastyczności i trwałości, zapewnia trwałe i estetyczne wykończenie.