Płyty osb

Płyty osb

Budowa konstrukcji z płyt OSB jest bardzo prosta i przyjemna. Nawet laik jest w stanie wyczarować coś imponującego z pomocą kilku płyt i wkrętów. 

Coraz częściej surowe płyty OSB wykorzystuje się we wnętrzach eksponując ich oryginalny wzór przez podkreślenie odpowiednimi lakierami. 

Płyty OSB są to płyty o ukierunkowanych wiórach płaskich. To produkty drzewne, które podczas produkcji poddawane są wysokiej temperaturze oraz wysokiemu ciśnieniu. Do łączenia wiórów w płyty wykorzystuje się żywicę syntetyczną. Następnie płyty te są sprasowywane metodą walcowania na gorąco.

Płyty OSB są powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Umożliwiają tworzenie rozmaitych konstrukcji, takich jak schody, ścianki wewnętrzne, podłogi, stropy, a nawet meble. Ich dużą zaletą jest wielofunkcyjność oraz stosunkowo niska cena.

Płyta budowlana OSB

Płyty budowlane OSB znakomicie sprawdzają się jako materiał do budowy domów w technologii szkieletowej. Warto pamiętać, by przed rozpoczęciem prac zaopatrzyć się nie tylko w same płyty OSB, ale również w specjalne profile i akcesoria mocujące, pozwalające na dużo prostsze tworzenie różnego rodzaju konstrukcje. Co ważne, dzięki temu będą wyróżniały się one jeszcze lepszą wytrzymałością. A jeśli szukasz innych materiałów konstrukcyjnych niezbędnych na budowie, zachęcamy do sprawdzenia naszych zbrojeń oraz płyt gipsowo-kartonowych.

Aktywne filtry