Akryle Budowlane - Dobra Cena! - Adamex - Twój Partner Budowlany

Akryle budowlane

Akryle, znane ze swojej wszechstronności i niezawodności, są podstawowym elementem każdego projektu remontowego, od drobnych poprawek w domu po duże przedsięwzięcia budowlane. W naszej ofercie znajdziesz specjalistyczne akryle, które zostały starannie dobrane, aby sprostać różnorodnym wymaganiom zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Od uszczelniania wrażliwych na wilgoć łazienek, przez zabezpieczanie okien i drzwi przed przeciągami, po estetyczne wykończenia w salonach i kuchniach, nasze akryle zapewniają trwałość, elastyczność i łatwość aplikacji, by służyć przez lata.

 

Akryl uniwersalny – serce wszelkich prac wykończeniowych:

Akryl uniwersalny to kluczowy produkt w arsenale każdego majsterkowicza i profesjonalisty budowlanego. Charakteryzujący się elastycznością po wyschnięciu, akryl ten dostosowuje się do naturalnych ruchów budynku i materiałów, co zapobiega powstawaniu pęknięć i uszkodzeń. Jego wyjątkowa formuła zapewnia mocną adhezję do wielu różnych powierzchni, takich jak drewno, beton, cegła, gips, a nawet niektóre tworzywa sztuczne, co czyni go idealnym do różnorodnych zastosowań.

Łatwość aplikacji to kolejna zaleta akrylu uniwersalnego. Można go łatwo nałożyć za pomocą standardowego pistoletu do akrylu, umożliwiając precyzyjne i czyste wykończenie nawet w trudno dostępnych miejscach. Po wyschnięciu, akryl ten może być malowany większością farb wodnych, co pozwala na doskonałe dopasowanie do otaczającej kolorystyki i estetyczne wykończenie.

 

Dlaczego akryl jest tak popularny w przemysłowym i domowym użyciu:

Akryl zyskał popularność dzięki swoim niezrównanym właściwościom, które sprawiają, że jest nieocenionym materiałem w wielu projektach. Jego elastyczność umożliwia pokrycie ruchomych części konstrukcji, a trwałość zapewnia ochronę na lata. Jest również łatwy w użyciu, co czyni go dostępnym zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów majsterkowania. Możliwość malowania sprawia, że jest niezwykle wszechstronny i może być stosowany w różnych przestrzeniach, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Nasza oferta akryli zapewnia rozwiązania dopasowane do każdego projektu i potrzeb. Od akrylu do wnętrz, przez akryl zewnętrzny, po akryl sanitarny – każdy produkt został starannie wyselekcjonowany, aby zapewnić najlepszą jakość i wydajność. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wyboru produktu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Nasi eksperci są zawsze gotowi udzielić porad i pomóc w wyborze najlepszego akrylu dla Twojego projektu.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Jak długo muszę czekać, zanim akryl całkowicie wyschnie?

Czas schnięcia akrylu jest zmienny i zależy od wielu czynników. Chociaż większość akryli schnie na wierzchu w ciągu kilku godzin, pełne utwardzenie może wymagać do 24 godzin, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. Czynniki takie jak wilgotność powietrza, temperatura, grubość warstwy oraz wentylacja miejsca aplikacji mają znaczący wpływ na czas schnięcia. Wysoka wilgotność i niskie temperatury mogą znacznie wydłużyć ten proces. Dla uzyskania najlepszych wyników, zaleca się stosowanie akrylu w warunkach optymalnych, zgodnie z zaleceniami producenta.

 

Czy akryl jest odporny na warunki atmosferyczne i można go stosować na zewnątrz?

Większość akryli przeznaczonych do użytku zewnętrznego jest specjalnie formułowana, aby wytrzymać ekstremalne warunki atmosferyczne. Są one zazwyczaj odporne na promieniowanie UV, co zapobiega blaknięciu i degradacji, oraz na wilgoć, chroniąc przed przeciekaniem i pleśnią. Ponadto, wiele z tych produktów jest zaprojektowanych tak, aby wytrzymać skrajne temperatury, od mroźnych zim do upalnych lat. Jednakże, ważne jest, aby dokładnie przeczytać specyfikacje produktu i upewnić się, że wybrany akryl jest odpowiedni do planowanego zastosowania zewnętrznego.

 

Czy mogę malować powierzchnię po zastosowaniu akrylu?

Większość akryli jest kompatybilna z farbami wodnymi i może być malowana po całkowitym wyschnięciu. Jednakże, niektóre formuły mogą wymagać specjalnego przygotowania powierzchni przed malowaniem, takiego jak lekkie przeszlifowanie lub zastosowanie podkładu. Zawsze zaleca się sprawdzenie specyfikacji producenta dotyczących kompatybilności z farbami i odpowiedniego przygotowania powierzchni.

 

Czy akryl jest elastyczny po wyschnięciu?

Akryl zachowuje pewien stopień elastyczności nawet po wyschnięciu, co jest kluczowe w aplikacjach, gdzie występują ruchy konstrukcyjne. Ta elastyczność pozwala na absorbowanie niewielkich ruchów i skurczy materiałów, co zapobiega powstawaniu pęknięć i uszkodzeń. Stopień elastyczności może się różnić w zależności od formuły produktu, dlatego ważne jest wybranie akrylu, który najlepiej odpowiada wymaganiom konkretnego zastosowania.

 

Jak najlepiej przechowywać niewykorzystany akryl?

Niewykorzystany akryl powinien być przechowywany w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i ekstremalnych temperatur. Ważne jest, aby opakowanie było szczelnie zamknięte, aby zapobiec wysychaniu produktu. W przypadku dłuższego przechowywania, zaleca się regularne sprawdzanie stanu akrylu, ponieważ niektóre formuły mogą ulegać degradacji w czasie. Unikanie ekstremalnych warunków i właściwe przechowywanie zapewnią, że akryl zachowa swoje właściwości i będzie gotowy do użycia, gdy będzie potrzebny.

Aktywne filtry

12,60 zł
Produkt dostępny

ATLAS LEKKI AKRYL to błyskawiczny uszczelniacz akrylowy, umożliwiający natychmiastowe malowanie już po 1 minucie. Charakteryzuje się brakiem osiadania, skurczu i spękań, zachowując kolory farby i zapewniając wysoką przyczepność. Idealny do wewnętrznych prac wykończeniowych, w tym wypełniania szczelin, spoin, naroży, i uszczelniania połączeń w suchej zabudowie.

6,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Akryl do płyt G-K Expert Line, to idealnie biały, plastyczno-elastyczny materiał, który świetnie nadaje się do wypełniania spoin narożnych, dylatacji między płytami G-K, a także do łączenia płyt z ościeżnicami i listwami. Można go używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, do naprawy rys i pęknięć w tynkach czy bloczkach gipsowych.

10,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Akryl do płyt G-K Soudal to uszczelniacz akrylowy przeznaczony do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych i innych materiałów budowlanych. Idealny do technologii suchej zabudowy, spoinowania paneli, kasetonów, listew, parapetów oraz maskowania szpar i pęknięć. Charakteryzuje się łatwą aplikacją, doskonałą przyczepnością do podłoży porowatych i aluminium.

12,70 zł
Produkt dostępny

Uniwersalny uszczelniacz akrylowy SOUDAL czarny, 280 ml, jest uniwersalnym akrylem budowlanym przeznaczonym do zastosowań wewnętrznych. Charakteryzuje się trwałymi kolorami, odpornością na blaknięcie, możliwością malowania po utwardzeniu bez ryzyka przebarwień. Zapewnia doskonałą przyczepność do podłoży porowatych, jest bezwonny, bezpieczny i niekorodujący metale. Idealny do spoinowania, wypełniania pęknięć, fugowania oraz uszczelniania połączeń budowlanych o niewielkiej ruchomości.

19,40 zł
Produkt dostępny

Majestik Akryl Szpachlowy Lekki Szybkoschnący to akrylowa masa uszczelniająca, idealna do naprawy pęknięć i szczelin w ścianach oraz sufitach. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do większości podłoży budowlanych, szybkim schnięciem, brakiem skurczu podczas wiązania, co zapewnia gładką, bezspoinową powierzchnię. Możliwa do szybkiego szlifowania i malowania, dostępna w kolorze białym.

40,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

P360 Seal’N’Flex Multi Purpose to trwale elastyczny uszczelniacz poliuretanowy przeznaczony do zastosowań konstrukcyjnych i dylatacyjnych, zarówno fasadowych, jak i posadzkowych. Oferuje doskonałą przyczepność do większości materiałów budowlanych i jest odporny na starzenie oraz zmienne warunki atmosferyczne. Idealny do szczelin poziomych i pionowych, nadaje się do użytku wewnątrz i na zewnątrz, w tym na chodnikach, balkonach, tarasach oraz w motoryzacji do uszczelniania złączy.

19,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Sikacryl-200 to wysokiej jakości, jednoskładnikowy uszczelniacz akrylowy na bazie wody, przeznaczony do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Idealny do wypełniania szczelin i rys, nie wymaga gruntowania, zapewnia dobrą przyczepność do wielu materiałów budowlanych i jest odporny na deszcz. Możliwość malowania pozwala na łatwą integrację z otoczeniem, a odkształcalność ±12,5% gwarantuje elastyczność aplikacji.

11,99 zł
Produkt dostępny

Uszczelniacz akrylowy MAJESTIK Akryl 300 ml w kolorze białym to produkt bez rozpuszczalników, tworzący wodoodporną warstwę, odporny na warunki atmosferyczne. Znakomita przyczepność do porowatych materiałów budowlanych jak cegła, beton, drewno. Idealny do wypełniania rys, spoin, uszczelniania ram okiennych, łączenia płyt g-k, i innych elementów konstrukcyjnych. Odporny na temperatury od -10°C do +80°C.

15,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Sikacryl-150 to szybkoschnący, jednoskładnikowy uszczelniacz akrylowy na bazie wody, gotowy do malowania. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do różnych materiałów budowlanych, może być stosowany bez gruntowania i pokrywany powłokami malarskimi. Przeznaczony do użytku wewnętrznego, oferuje odkształcalność ±10% i niską emisję

9,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

LAKMA Akryl Cementowy SILAK C to gotowa masa uszczelniająca, łącząca polimery z kruszywami naturalnymi. Zapewnia doskonałą adhezję do różnorodnych podłoży, takich jak beton, drewno, czy cegła. Po utwardzeniu jest odporny na warunki atmosferyczne i UV, malowalny, imituje tynki cementowe, ale jest bardziej elastyczny i łatwy w aplikacji.

15,90 zł
Produkt dostępny

Szybkoschnący akryl Soudal Turbo przeznaczony do wewnętrznych prac wykończeniowych, malowalny już po 10 minutach. Idealny do maskowania pęknięć, spoinowania płyt G-K, listew i fugowania połączeń o niewielkiej ruchomości. Charakteryzuje się innowacyjną formułą szybkiego schnięcia, doskonałą przyczepnością do podłoży porowatych i bezpieczeństwem stosowania dzięki braku rozpuszczalników.

16,99 zł
Produkt dostępny

Akryl Soudal do tynków tradycyjnych, o gruboziarnistej fakturze, idealny do napraw tynków mineralnych. Umożliwia wypełnianie szczelin, pęknięć, spoinowanie oraz fugowanie z maksymalną ruchomością do 15%. Charakteryzuje się łatwą aplikacją, odpornością na wilgoć, możliwością malowania farbami elewacyjnymi, doskonałą przyczepnością do porowatych materiałów i brakiem rozpuszczalników.

12,48 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

SOUDAL Akryl 280ml w kolorze szarym to uniwersalny uszczelniacz akrylowy, idealny do wewnętrznych prac uszczelniających i wypełniających. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do porowatych materiałów budowlanych, takich jak cegła, beton, drewno, i płyty gipsowo-kartonowe.




17,50 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Masa szpachlowa akrylowa Pigment Stuccolini, biała, 370g, nadaje się do zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Umożliwia efektywne wyrównywanie chropowatych powierzchni takich jak tynk, beton, gips, drewno czy metal. Zapewnia mocną przyczepność do większości farb nawierzchniowych, ma gęstość około 1,8 g/cm3, a grubość nakładanej warstwy wynosi od 1 do 3 mm. Czas schnięcia zależy od grubości warstwy i warunków, waha się od 2 do kilkunastu godzin

14,10 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Akryl Mapeflex biały AC4 310ml Mapei - produkt w postaci jednoskładnikowej, akrylowej i elastycznej masy uszczelniającej o odkształcalności do 10%

Charakteryzuje się on wysoką elastycznością i przyczepnością, wysoką odpornością na temperaturę (w granicach -30st.C do +80st.C) i na zmienne warunki atmosferyczne. Bezzapachowy uszczelniacz akrylowy, można malować tradycyjnymi farbami ściennymi.
Znajduje zastosowanie przy wypełnieniu szczelin pomiędzy płytami kartonowo- gipsowymi, wypełnienie szczelin pomiędzy płytami betonowymi, wypełnieniu rys, pęknięć w murach, sufitach itp.
.
NADAJE SIĘwypełnienie szczelin pomiędzy płytami betonowymiwypełnienie szczelin pomiędzy płytami betonowymi

8,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Spec Akryl Śnieżnobiały 280 ml to wysokiej jakości akryl, który po utwardzeniu tworzy elastyczną, malowalną spoinę, odporną na warunki atmosferyczne. Idealny do uszczelniania szczelin w ścianach, okien, drzwi oraz instalacji wentylacyjnych. Charakteryzuje się śnieżnobiałą bielą, wysoką elastycznością, kompatybilnością z farbami i lakierami, oraz możliwością zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

18,20 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Den Braven Akryl Do Tynków 310ml w kolorze białym to elastyczny uszczelniacz akrylowy z drobinami żwiru, idealny do wypełniania rys i pęknięć w tynkach strukturalnych. Zapewnia estetyczne wykończenie, tworząc powierzchnię o jednolitej fakturze z tynkiem. Jest odporny na spękania, malowalny, bezwonny, i ma doskonałą przyczepność do różnych podłoży. Można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, z wyjątkiem miejsc stale wilgotnych.

18,49 zł
Produkt dostępny

Lekka szpachla akrylowa Soudal, idealna do szybkich napraw ścian i sufitów wewnętrznych, malowalna już po 20 minutach. Umożliwia wypełnianie pęknięć, rys, ubytków oraz maskowanie łączników mechanicznych. Charakteryzuje się łatwością aplikacji, możliwością szlifowania po utwardzeniu, brakiem skurczu i spękań nawet przy cienkich warstwach.

8,90 zł
Produkt dostępny

Akryl uniwersalny to uszczelniacz na bazie akrylu, zapewniający doskonałą przyczepność do porowatych materiałów budowlanych. Idealny do spoinowania, wypełniania szczelin i fugowania w różnych materiałach jak beton, tynk, drewno. Charakteryzuje się trwałością kolorów, możliwością malowania po utwardzeniu, bezpieczeństwem dla materiałów dekoracyjnych. Bezrozpuszczalnikowy, bezwonny.




20,70 zł
Produkt dostępny

Akryl Lekki Szpachlowy to gotowy do użycia, ultralekki akryl szpachlowy, szybko malowalny, idealny do prac wykończeniowych wewnątrz. Doskonale nadaje się do naprawy pęknięć, rys, wypełniania ubytków oraz uszczelniania szczelin w tynkach, płytach gipsowo-kartonowych i bloczkach. Znajduje zastosowanie przy naprawach ścian, sufitów, maskowaniu łbów wkrętów, spoinowaniu połączeń płyt g-k, zabudowie wnęk i montażu szaf.

15,90 zł
Produkt dostępny

Akryl-W od Den Braven to plastyczno-elastyczny kit akrylowy na bazie wody, przeznaczony do wypełniania rys i pęknięć w ścianach i sufitach. Możliwy do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, z wyjątkiem miejsc stale wilgotnych. Po wyschnięciu może być malowany farbami wodnymi i syntetycznymi, jest odporny na spękania i rysy skurczowe, wykazuje doskonałą przyczepność nawet do wilgotnych podłoży, jest bezpieczny dla zdrowia i łatwy w użyciu.