Rozpuszczalniki i zmywacze do farb -  Rozcieńczalniki - ADAMEX

Rozpuszczalniki

Rozpuszczalniki to preparaty, które mają zastosowanie w czyszczeniu powierzchni przy uporczywych zabrudzeniach. Nadają się do usuwania plam po olejach i farbach. Używa się ich do czyszczenia pędzli i innych narzędzi malarskich. Rozpuszczalniki dzielimy na organiczne i nieorganiczne. Te drugie rzadziej jednak są stosowane.

Rozpuszczalnik do farb

Rozpuszczalniki do farb dzieli się ze względu na cel użycia. Mogą być to rozpuszczalniki, służące do rozpuszczania farby z jakiejś powierzchni wymagającej wyczyszczenia lub rozpuszczalnika, z którym należy wymieszać farbę czy inną substancję. Te drugie precyzyjniej nazywane są rozcieńczalnikiem, choć przyjęło się stosować zamiennie obie nazwy. Z wieloma rodzajami farb możemy stosować rozpuszczalnik uniwersalny lub wybrać dedykowany dla danej farby. Dla przykładu farby emaliowe możemy mieszać z różnymi rozcieńczalnikami. Do farb olejnych czy ftalowych lepiej użyć rozpuszczalnika ftalowego, który jest dedykowany dla tego rodzaju farb.

Zmywacze do farb

Są to środki, które w sposób bezpieczny, ale skuteczny eliminują pozostałości farby czy lakieru z takich miejsc jak drewno, metal, kamień czy plastik. Jeśli farba niechcący znalazła się na drewnianej powierzchni, przy zmywaniu trzeba zachować ostrożność, by nie zniszczyć nawierzchni pod farbą. Po oczyszczeniu i zmatowieniu jej drobnoziarnistym papierem ściernym drewnianą powierzchnię warto zabezpieczyć impregnatem do drewna.

Aktywne filtry

11,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Rozpuszczalnik na bazie toluenu, szybkoschnący, do farb i lakierów, szpachlówek, farb, emalii, żywic epoksydowych. Wyrób wysokiej jakości, nie zawiera wody, nie żółknie, nie powoduje przebarwień wyrobu rozcieńczanego, o zapachu typowego toluenu. Z czystych powierzchni odparowuje całkowicie nie pozostawiając po sobie śladów i nalotu.