Grunty do Ścian Uniwersalne, Budowlane - Dobra Cena! - Adamex - Twój Partner Budowlany

Grunty do ścian uniwersalne

Grunty uniwersalne są nieodzownym elementem przygotowania powierzchni przed malowaniem, tapetowaniem, czy nakładaniem tynków. Stanowią one klucz do osiągnięcia równomiernych, trwałych i estetycznie satysfakcjonujących rezultatów. W naszym asortymencie oferujemy grunty uniwersalne zaprojektowane z myślą o różnorodnych potrzebach i specyfikach podłoży, dostosowane do wyzwań nowoczesnego budownictwa i remontu.

 

Znaczenie i wartość stosowania gruntów uniwersalnych

Grunty uniwersalne są nieodzownym elementem w pracach budowlanych i remontowych, tworząc solidną bazę dla estetycznych i trwałych wykończeń. Ich główną rolą jest wyrównywanie chłonności podłoża, co zapobiega powstawaniu plam i smug na malowanych ścianach. Dzięki temu, zapewniają one równomierny efekt malowania, co jest niezbędne przy użyciu wysokiej jakości farb i ekskluzywnych tapet. Grunty uniwersalne poprawiają przyczepność farb i innych materiałów wykończeniowych, co jest kluczowe na powierzchniach takich jak płyty karton-gipsowe czy beton. Dodatkowo, wiele z nich posiada właściwości izolujące, chroniąc przed wilgocią i pleśnią, co jest istotne w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Ich zastosowanie jest szczególnie korzystne na gładkich, nieregularnych lub słabo chłonnych powierzchniach, gdzie tradycyjne metody mogą nie zapewnić oczekiwanych rezultatów. Grunty uniwersalne są więc kluczowym rozwiązaniem, które zapewnia nie tylko estetykę, ale także trwałość i ochronę powierzchni, co jest nieocenione w każdym projekcie budowlanym i remontowym.

 

Jak wybrać i stosować grunt uniwersalny

Wybierając grunt uniwersalny, warto zwrócić uwagę na jego innowacyjne właściwości, które mogą znacząco wpłynąć na jakość i trwałość wykończenia. Ciekawostką jest, że niektóre grunty zawierają nanotechnologię, która pozwala na głębszą penetrację i lepsze wiązanie z podłożem. Dzięki temu, nawet mikroskopijne pory są wypełniane, co zwiększa trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne.

Wśród gruntów uniwersalnych znajdziemy też te z dodatkiem mikrokapsułek, które uwalniają substancje izolujące w reakcji z wilgocią. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia dodatkową ochronę w miejscach narażonych na wilgoć, jak łazienki czy piwnice. Niektóre grunty są wzbogacone o składniki antybakteryjne i antygrzybiczne, co jest szczególnie przydatne w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności lub tam, gdzie higiena jest priorytetem, jak w szpitalach czy kuchniach.

Dodatkowo, grunty uniwersalne mogą zawierać pigmenty, które ułatwiają rozpoznanie, gdzie już nałożono produkt, co jest szczególnie przydatne przy dużych powierzchniach. Warto też wspomnieć, że niektóre grunty są ekologiczne, z minimalną zawartością lotnych związków organicznych (VOC), co jest korzystne dla zdrowia i środowiska.

 

Zastosowanie i aplikacja

Przygotowanie powierzchni jest kluczowe dla skuteczności gruntowania. Należy upewnić się, że powierzchnia jest czysta, sucha, wolna od kurzu i luźnych elementów. W przypadku starych powierzchni, konieczne może być zmatowienie lub zszorstkienie podłoża, aby zwiększyć przyczepność gruntu. Zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi sposobu aplikacji, czasu schnięcia i warunków, w jakich grunt powinien być stosowany. Optymalna temperatura i wilgotność powietrza są kluczowe dla skuteczności gruntowania, dlatego ważne jest, aby stosować się do zaleceń dotyczących warunków aplikacji. Należy również zwrócić uwagę na czas schnięcia gruntu przed nałożeniem kolejnych warstw wykończeniowych, aby zapewnić najlepsze rezultaty.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Czy grunt uniwersalny jest konieczny przed malowaniem?

Stosowanie gruntu uniwersalnego przed malowaniem jest zalecane, ponieważ pełni on kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim wyrównuje chłonność podłoża, co jest kluczowe dla zapewnienia jednolitego wyglądu malowanej powierzchni. Dzięki temu farba rozprowadza się równomiernie, co przekłada się na estetyczny wygląd i trwałość malowania. Grunt również zwiększa przyczepność farby do podłoża, co jest szczególnie ważne na gładkich lub słabo chłonnych powierzchniach.

 

Czy mogę stosować grunt uniwersalny na każdej powierzchni?

Grunt uniwersalny jest zaprojektowany do stosowania na wielu różnych powierzchniach, takich jak beton, tynk, drewno czy płyty g-k. Jednakże, zawsze warto sprawdzić specyfikację produktu, ponieważ niektóre specjalistyczne podłoża, jak metal czy plastik, mogą wymagać specyficznych rodzajów gruntów. W przypadku wątpliwości, zaleca się wykonanie próbnego nałożenia na małej powierzchni.

 

Jak długo muszę czekać po nałożeniu gruntu przed malowaniem?

Czas schnięcia gruntu uniwersalnego może się różnić w zależności od marki, składu chemicznego produktu oraz warunków, takich jak temperatura i wilgotność powietrza. Zazwyczaj wynosi on od kilku godzin do całej doby. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się sprawdzenie instrukcji producenta i informacji na naszych kartach produktu.

 

Czy gruntowanie jest konieczne przed tapetowaniem?

Gruntowanie przed tapetowaniem może być bardzo korzystne, szczególnie na nowych lub gładkich powierzchniach. Grunt zapewnia lepszą przyczepność tapety, co ułatwia jej aplikację i zapewnia trwałość. Ponadto, gruntowanie ułatwia późniejsze usunięcie tapety bez uszkodzenia ściany, co jest ważne przy planowaniu przyszłych zmian dekoracji.

 

Jak mogę usunąć grunt uniwersalny z powierzchni, na którą został przypadkowo nałożony?

Usunięcie przypadkowo nałożonego gruntu zależy od jego rodzaju i stopnia wyschnięcia. Jeśli grunt jest jeszcze świeży, często wystarczy umycie powierzchni wodą z mydłem. W przypadku wyschniętego gruntu, skuteczne może być szlifowanie powierzchni lub użycie odpowiedniego środka do usuwania farb. Ważne jest, aby postępować ostrożnie, aby nie uszkodzić podłoża.

 

Czy grunt uniwersalny może być używany na zewnątrz?

Niektóre grunty uniwersalne są specjalnie formułowane do zastosowań zewnętrznych i są odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg i promieniowanie UV. Ważne jest, aby sprawdzić, czy wybrany produkt jest przeznaczony do użytku na zewnątrz i czy posiada odpowiednie certyfikaty i specyfikacje.

 

Jak najlepiej przechowywać niewykorzystany grunt uniwersalny?

Niewykorzystany grunt uniwersalny należy przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku, aby zapobiec wysychaniu. Idealne warunki przechowywania to chłodne i suche miejsce, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i ekstremalnych temperatur. Dobrze jest również zwrócić uwagę na datę ważności produktu, aby zapewnić jego skuteczność przy kolejnym użyciu.

Aktywne filtry

68,99 zł
Produkt dostępny

Grunt Atlas NKP 5 kg jest świetnym wyborem do przygotowania powierzchni przed aplikacją klejów, tynków czy malowania. Jego szybkoschnąca, elastyczna formuła zmniejsza absorpcję podłoża, zapewniając równomierną konsystencję i adhezję kolejnych warstw. Produkt, wzbogacony o polimery akrylowe, zwiększa przyczepność. Nadaje się do stosowania zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, idealny na powierzchnie takie jak beton, tynk, gazobeton, cegła czy płyty karton-gips.

59,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Grunt żelowy Premium UN 10L Greinplast to produkt wysokiej jakości od firmy Greinplast, który zapewnia świetną przyczepność dla warstw malarskich i tynkarskich. Jest uniwersalny i prosty w obsłudze, wzmacniając powierzchnie zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Można go aplikować za pomocą pędzla, wałka lub natrysku, tworząc warstwę poprawiającą przyczepność i redukującą defekty.

69,50 zł
Produkt dostępny

Active Blocker od Kerakoll to innowacyjny produkt przeznaczony do hydroizolacji powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. Zapewnia niezawodną ochronę przed wilgocią oraz doskonałą przyczepność do różnych podłoży, takich jak beton, tynk czy ceramika. Jego szybkoschnąca formuła pozwala na aplikację kolejnych warstw w krótkim czasie, co przyspiesza realizację prac budowlanych. Idealny do stosowania w łazienkach, kuchniach i na balkonach, gwarantuje długotrwałe zabezpieczenie przed wilgocią i pleśnią.

136,70 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Lakma AKRYBET GRUNT to akrylowy podkład rozpuszczalnikowy, który poprawia przyczepność na powierzchniach takich jak beton, cement oraz eternit. Produkt uszczelnia, wzmacnia i impregnuje, będąc idealnym przygotowaniem przed malowaniem farbami akrylowymi lub instalacją okładzin ceramicznych. Jest odporny na wodę, alkalia i złe warunki atmosferyczne, nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Aplikacja możliwa pędzlem, wałkiem lub przez natrysk.

189,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Grunt Knauf Betokontakt 20 kg to profesjonalny grunt podkładowy do gładkich powierzchni przed tynkowaniem. Idealny do betonu i lastryka, zapewnia doskonałą przyczepność. Szybkie schnięcie 2-6 godzin umożliwia szybkie nakładanie kolejnych warstw. Zalecany do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Zapewniając optymalne przygotowanie podłoża, ten grunt ułatwia wykonanie trwałych i estetycznych powierzchni.

0,12 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Grunt głęboko penetrujący Biogrip Kerakoll to ekologiczny produkt o zwiększonej przyczepności, idealny do wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni. Zapewnia stabilność podłoża, minimalizuje ryzyko odspojenia materiałów wykończeniowych i jest odporny na wilgoć. Aplikacja jest prosta, a szczegółowe instrukcje znajdziesz na opakowaniu. Bezpieczny dla użytkownika i środowiska, Biogrip to doskonały wybór do profesjonalnych zastosowań budowlanych.

45,26 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Grunt głęboko penetrujący Biogrip Kerakoll to ekologiczny środek gruntujący o zaawansowanej penetracji, idealny do wewnętrznych i zewnętrznych podłoży. Zapewnia doskonałą przyczepność dla farb, tynków i klejów. Produkt jest paroprzepuszczalny, bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Zastosowanie dwóch warstw zwiększa efektywność. Nakładaj pędzlem, wałkiem lub zraszając powierzchnię. Pamiętaj o środkach ochrony podczas aplikacji.

34,70 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Grunt Totalgrunt baza TR3 3,5kg Lakma to innowacyjny grunt wzmacniający i izolujący, idealny do przygotowania powierzchni przed malowaniem i remontem. Szybkoschnący i łatwy w aplikacji, doskonale chroni przed wilgocią, zapewniając trwałość i ochronę. Uniwersalny produkt, zalecany zarówno dla profesjonalistów, jak i do użytku domowego, na różnego rodzaju powierzchniach wewnątrz budynków. Doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie jakość i wydajność.

99,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Grunt Totalgrunt Baza TR3 12kg Lakma to wysokiej jakości preparat gruntujący, idealny do wzmocnienia podłoży przed malowaniem i układaniem płytek. Zapewnia doskonałą przyczepność na różnorodnych powierzchniach, w tym betonie i tynkach. Szybkoschnący i łatwy w aplikacji, umożliwia szybkie przystąpienie do kolejnych prac. Paroprzepuszczalna formuła zapobiega pleśni i grzybom, sprawiając, że ściany oddychają.

40,60 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Grunt Ceresit Betonkontakt CT19 1 kg to profesjonalny produkt podkładowy, poprawiający przyczepność na gładkich powierzchniach, idealny do betonu, płyt gipsowych i starych farb. Zawiera specjalne żywice syntetyczne, zwiększające przyczepność. Łatwy w aplikacji pędzlem lub wałkiem. Zapewniający wysoką jakość i trwałość powierzchni. Doskonały wybór dla remontów i prac budowlanych.

39,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Mapei Mapegrunt 5 kg to głęboko penetrujący grunt budowlany, idealny do wzmacniania powierzchni przed aplikacją kleju, tynku czy zaprawy. Szybkoschnący i zwiększający przyczepność, doskonale sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Produkt zapobiega pożeraniu wody z zapraw przez podłoże, gwarantując trwałe i stabilne podłoże dla kolejnych warstw materiałów budowlanych.

11,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Preparat gruntujący Primer Popular Simeplast to wysokiej jakości produkt, idealny do przygotowania powierzchni przed malowaniem, klejeniem czy aplikacją tynków. Zapewnia doskonałą przyczepność na betonie, gipsie, tynkach i innych powierzchniach budowlanych. Dzięki niemu praca staje się łatwiejsza, a efekt końcowy trwalszy i estetyczny. Odkryj profesjonalne podejście do gruntowania!

55,69 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Grunt Simeplast Primer Kontakt 3,5 kg to wysokowydajny grunt podkładowy, poprawiający przyczepność farb i tynków do różnych powierzchni. Zapewnia silną adhezję do betonu, gipsu, cegły i innych materiałów budowlanych. Łatwy w aplikacji, skraca czas prac wykończeniowych. Zwiększa trwałość i wytrzymałość warstw wykończeniowych. Idealny dla profesjonalnych wykonawców i majsterkowiczów podczas remontów wnętrz i elewacji.

249,00 zł
Produkt dostępny

Grunt Mapei Universal Base Coat 20 kg to zaawansowany produkt do przygotowania podłoży przed aplikacją tynków, farb i klejów do płytek. Doskonale zwiększa przyczepność na różnych powierzchniach, takich jak beton, tynk czy płyty gipsowo-kartonowe. Może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dzięki swojej specjalistycznej formule gwarantuje trwałe i solidne podłoże dla kolejnych warstw.

29,99 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Grunt Kerakoll Active to profesjonalny grunt o pojemności 5kg, idealny do gruntowania powierzchni przed układaniem płytek, parkietów czy wykładzin. Poprawia przyczepność i wyrównuje chłonność podłoża, zwiększając trwałość końcowych pokryć. Nadaje się do różnych podłoży, a aplikacja jest prosta za pomocą pędzla, wałka lub rozpylacza. Skład oparty na specjalnej mieszance z żywicami akrylowymi. Zapewniający solidne podstawy dla długotrwałych wykończeń.

9,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Kerakoll Active Grunt 1kg to grunt głęboko penetrujący, idealny do gruntowania powierzchni przed pracami wykończeniowymi. Zapewnia doskonałą przyczepność kolejnych warstw, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Produkt cechuje się szybkim czasem schnięcia i łatwą aplikacją. Dzięki niemu prace remontowe będą szybsze i bardziej efektywne. Idealny wybór dla profesjonalistów i majsterkowiczów.

74,89 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Uni-Grunt Atlas to grunt o zaawansowanej formule, idealny do gruntowania różnych podłoży przed malowaniem, układaniem płytek czy wykładzin. Doskonale wyrównuje chłonność powierzchni, poprawia przyczepność i zmniejsza absorpcję. Można go stosować na betonie, gipsie, tynkach i płytkach. Zapewniając optymalne warunki aplikacji i przechowywania, produkt gwarantuje trwałość i skuteczność. Idealny wybór dla profesjonalistów.

53,51 zł
Produkt dostępny

Grunt Ceresit CN94 1L to wysokiej jakości emulsja gruntująca akrylowa, idealna do zwiększenia przyczepności materiałów wykończeniowych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zalecany do stosowania na betonie, tynkach i płytach gipsowo-kartonowych. Po wyschnięciu jest przezroczysty lub lekko zabarwiony. Zapewnia wydajne pokrycie powierzchni i szybkie schnięcie. Odpowiedni do aplikacji pędzlem, wałkiem lub natryskiem.

168,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Grunt Mapei Primer G pro 10kg to wysokiej jakości emulsja gruntująca oparta na żywicach akrylowych. Doskonale zwiększa przyczepność kolejnych warstw na różnorodnych podłożach, takich jak beton czy tynki. Szybko schnie, ułatwiając aplikację kolejnych produktów, a także ogranicza wchłanianie wody przez podłoże. Idealny do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

42,99 zł
Produkt dostępny

Odkryj Grunt Mapei Primer G Pro, innowacyjny grunt głęboko penetrujący na bazie wodnej dyspersji żywic syntetycznych. Idealny do przygotowania podłoży wewnętrznych i zewnętrznych przed aplikacją zapraw, klejów czy mas szpachlowych. Szybko schnie, zapewniając efektywność i oszczędność czasu. Aplikacja od +5°C do +35°C, zużycie ok. 0,1-0,2 kg/m2. Zapewnia doskonałą przyczepność i trwałość.

18,40 zł
Produkt dostępny

Grunt Mapei Mapegrunt Plus 1kg to wysokiej jakości produkt do nasyconych podłoży, idealny do zastosowań zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zapewnia doskonałą przyczepność dzięki zawartości żywic akrylowych. Odporny na wilgoć, promieniowanie UV i substancje chemiczne. Zalecana aplikacja za pomocą pędzla lub wałka. Produkt spełnia certyfikaty jakościowe. Świetny wybór dla profesjonalistów i majsterkowiczów.

73,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Grunt Luxbud GPX Surowy Beton 5L to wysokiej jakości grunt pod tynk dekoracyjny i beton architektoniczny. Doskonale nadaje się do gruntowania powierzchni wewnątrz i na zewnątrz budynków. Tworzy matową, chropowatą powierzchnię, zwiększając przyczepność dla kolejnych warstw dekoracyjnych. Może być stosowany na różnych podłożach, takich jak beton, tynki, gips, drewno. Łatwy w aplikacji, nie wymaga rozcieńczania. Idealny do profesjonalnych zastosowań budowlanych.

21,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Grunt Luxbud GPX Surowy beton 1L to gruntujący preparat doskonały do zwiększania przyczepności i przygotowywania powierzchni betonowych. Zastosowanie na betonie, tynku i innych powierzchniach. Metoda aplikacji: pędzel, wałek lub oprysk. Zapewnia trwałość i estetykę wykończenia. Szczegółowa instrukcja użycia i zalecenia dotyczące przechowywania. Produkt zgodny z normami branżowymi. Doskonały wybór dla profesjonalistów i majsterkowiczów.

59,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Grunt głęboko penetrujący Greinplast U koncentrat to wysokiej jakości preparat, który wzmacnia podłoże przed aplikacją tynków i farb. Dzięki głębokiej penetracji, zwiększa trwałość i redukuje chłonność powierzchni. Doskonały do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, przygotowuje podłoże do dalszych prac wykończeniowych. Łatwy w aplikacji, zapewnia profesjonalne rezultaty.