Płyty G-K, Karton-Gips, Regipsy - Dobra Cena! - Adamex - Twój Partner Budowlany

Płyty G-K karton gips

Płyty gipsowo-kartonowe, znane również jako płyty G-Kregips, czy płyty karton-gips, są niezwykle popularnym materiałem w budownictwie. Ich wszechstronnośćłatwość obróbki i przyjazność dla środowiska sprawiają, że są one chętnie wybierane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów do realizacji różnorodnych projektów budowlanych.

 

Charakterystyka płyt g-k

 

Wymiary i rodzaje

Standardowe wymiary płyt gipsowych, takie jak 120x200 cm oraz 260x120 cm, sprawiają, że są one idealne do różnorodnych zastosowań, od tworzenia ścian działowych po zabudowy sufitowe. Dzięki tym wymiarom, płyty G-K pozwalają na szybką i efektywną pracę, minimalizując jednocześnie ilość odpadów i zapewniając optymalne wykorzystanie materiału.

 

Płyty G-K dostępne są w kilku odmianach, każda z nich przystosowana do specyficznych wymagań i warunków. Płyty standardowe są najczęściej wybierane ze względu na ich uniwersalność i łatwość w obróbce. Są one idealne do większości prac wykończeniowych wewnątrz budynków, oferując solidną i gładką powierzchnię do malowaniatapetowania czy aplikacji płytek.

 

Płyta gipsowo-kartonowa akustyczna – idealne rozwiązanie dla tłumienia dźwięków i poprawy akustyki

Szukasz sposobu na zredukowanie hałasu w bloku? Płyta GK akustyczna to idealne rozwiązanie. Jej sekret tkwi w zwiększonej gęstości gipsu, często wzbogaconego włóknami mineralnymi i zeolitami, co znacząco poprawia izolację akustyczną. Idealna do podwieszanych sufitów i okładzin ściennychpłyta akustyczna efektywnie tłumi dźwięki z zewnątrz, zapewniając spokój i komfort w mieszkaniu. Dzięki niej, hałasy są stłumione o 5-7 dB więcej niż przy użyciu standardowych płyt. Dostępna w różnych rozmiarach, w tym popularnym 260x120montaż płyty akustycznej jest równie prosty jak jej standardowego odpowiednika, umożliwiając łatwe przymocowanie do stelaża lub bezpośrednie przyklejenie do ściany.

 

Płyty impregnowane odporne na wilgoć

Przy remoncie łazienki lub kuchni, gdzie wilgoć jest nieodłącznym elementem, kluczowe jest wybranie odpowiednich materiałów. Płyta gipsowa impregnowana, z rdzeniem zabezpieczonym środkiem hydrofobowym, jest idealna do tych pomieszczeń. Zapobiega ona wybrzuszeniom i pęknięciom spowodowanym przez wilgoć, dzięki czemu jest trwalsza i odporna na wodę. Płyty karton gips impregnowane są przeznaczone do miejsc o okresowo zwiększonej wilgotności, ale nie powinny być narażone na stałą wilgoć powyżej 85%. W łazienkach i kuchniach, gdzie wilgoć jest częsta, zaleca się dodatkowe zabezpieczenie ścian wodoodporną farbą, ceramiką lub folią w płynie, a także zapewnienie odpowiedniej wentylacji.

 

Płyta gipsowa ognioochronna: klucz do bezpieczeństwa przeciwpożarowego

Jeśli rozważasz użycie płyt gipsowych do obudowy kominka lub innych miejsc narażonych na ogieńpłyta gipsowa ognioochronna jest niezbędnym wyborem. Dzięki specjalnej konstrukcji, w której rdzeń wzmocniony jest włóknem szklanym lub samym włóknem, ta płyta skutecznie opóźnia rozprzestrzenianie się ognia. Jest to szczególnie ważne w miejscach jak poddasza, gdzie wymagana jest dodatkowa ochrona przeciwpożarowa.

 

Płyty ognioochronne, rozpoznawalne po różowym kolorze, dostępne są w różnych rozmiarach. Popularna jest zwłaszcza płyta GK 260x120 cm i płyta GK 200x120. Regips tego typu jest idealny do zabezpieczania elementów nośnych w domach jednorodzinnych, zapewniając pasywną ochronę przeciwpożarową i podnosząc poziom bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że te płyty GK nie są przeznaczone do użytku w wilgotnych warunkach.

 

Płyty gipsowo-kartonowe w praktyce

 

Montaż

Płyty gipsowo-kartonowe (G-K) to wszechstronny materiał budowlany, który rewolucjonizuje procesy budowy i remontów, oferując szybkie, efektywne i estetyczne rozwiązania. Ich montaż, zarówno na metalowych jak i drewnianych stelażach, umożliwia tworzenie lekkich, ale stabilnych ścianek działowych, eleganckich podwieszanych sufitów oraz funkcjonalnych zabudów. Alternatywą dla montażu na stelażu jest bezpośrednie przyklejanie płyt do istniejących ścian, co jest szybsze i mniej inwazyjne, ale wymaga odpowiednio przygotowanej powierzchni.

 

Obróbka

Płyty G-K są łatwe w obróbce: można je precyzyjnie przycinać i wiercić, co pozwala na szybką adaptację do wymaganych wymiarów i kształtów. Po zamontowaniu płyty są gotowe do dalszej obróbki, w tym szpachlowania, malowania, tapetowania lub kładzenia płytek. Wykorzystanie masy szpachlowejgipsów budowlanych i gładzi gipsowych zapewnia idealnie gładką powierzchnię, przygotowaną pod finalne wykończenie.

 

Niezbędny zestaw do płyt gipsowych

W procesie montażu płyt G-K niezbędne są również akcesoria takie jak profile ścienne sufitowenarożniki do profilitaśmy i siatki, które zapewniają stabilność konstrukcji i estetyczne wykończenie. Te elementy, w połączeniu z odpowiednimi technikami montażu i wykończenia, tworzą kompleksowe rozwiązanie, które jest zarówno funkcjonalne, jak i estetycznie przyjemne.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Ile waży płyta g-k zielona?

Waga płyty gipsowo-kartonowej zielonej (impregnowanej) zależy od jej wymiarów i grubości. Standardowa płyta GK zielona 2600x1200 cm o grubości 12,5 mm waży około 30-32 kg. Warto jednak pamiętać, że waga może się różnić w zależności od producenta i konkretnego modelu płyty.

 

Czy płyta g-k jest palna?

Płyty gipsowo-kartonowe w standardowej wersji są materiałem niepalnym, co oznacza, że nie wspierają rozprzestrzeniania ognia. Jednak nie są one całkowicie odporne na ogień. Istnieją specjalne płyty gipsowo-kartonowe ognioochronne, które mają lepsze właściwości w zakresie opóźniania rozprzestrzeniania się ognia dzięki dodatkowym komponentom, takim jak włókno szklane.

 

Jak wyrównać ściany płytami g-k?

Aby wyrównać ściany za pomocą płyt gipsowo-kartonowych, należy najpierw zainstalować metalowy lub drewniany stelaż, do którego następnie przykręca się płyty. Stelaż pozwala na precyzyjne dostosowanie poziomu ściany, a płyty g-k są łatwe do przycięcia i dopasowania do wymaganych wymiarów. Po zamontowaniu płyt, należy zaszpachlować łączenia i wyrównać powierzchnię, aby uzyskać gładką ścianę gotową do malowania lub tapetowania.

 

Jaka grubość ścianki działowej z płyt g-k?

Standardowa grubość ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych wynosi zazwyczaj od 75 mm do 125 mm. Grubość ta zależy od konstrukcji stelaża (profilu) oraz liczby warstw płyt g-k. Najczęściej stosuje się pojedynczą lub podwójną warstwę płyt na każdej stronie stelaża. Grubość ścianki może być dostosowana do specyficznych wymagań akustycznych lub termicznych.

 

Ile kosztuje płyta GK? 

Ceny materiałów budowlanych szybko się zmieniają, dlatego warto mieć sprawdzonego dostawcę. W naszym sklepie budowlanym oferowana na płyty karton gips cena jest zawsze konkurencyjna. Nie bez powodu jesteśmy nazywani dyskontem budowlanym. Pamiętaj, że oprócz płyt GK znajdziesz u nas również wysokiej jakości płyty OSB, które są doskonałym materiałem konstrukcyjnym do wielu zastosowań budowlanych. Oferujemy też różnorodne profile aluminiowe, które zapewnią stabilność i trwałość Twojej konstrukcji oraz bogaty wybór profili ścienno-sufitowych, które umożliwią Ci precyzyjne i estetyczne wykończenie ścian. Zapraszamy też do zapoznania się z naszymi profilami sufitowymi, które dodadzą elegancji i charakteru Twojemu wnętrzu. Zapewniamy dużą dostępność i szybką wysyłkę towarów. 

Aktywne filtry

48,40 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta ognioodporna G-K Norgips o wymiarach 2000x1200x12,5mm, z rdzeniem o podwyższonej gęstości wzmocnionym włóknem szklanym, oferuje ochronę przeciwpożarową do EI 180. Pokryta jest kartonem w kolorze różowym z opisami w kolorze czerwonym, posiada wygładzoną dłuższą krawędź i precyzyjnie przyciętą krótką. Jest doskonała do użytku wewnętrznego w budynkach, szczególnie w miejscach o wilgotności do 70%, nadaje się do ścian działowych, osłon, podwieszanych sufitów i konstrukcji poddaszy.

22,70 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta impregnowana Knauf HA13, stworzona do pomieszczeń wilgotnych jak łazienki i kabiny prysznicowe, łączy hydrofobowe właściwości z ochroną przeciwgrzybiczą. Rdzeń gipsowy zaimpregnowany, karton zabezpieczony przed wilgocią i grzybami. Charakteryzuje się mniejszą nasiakliwością, łatwością obróbki, niepalnością, możliwością tworzenia kształtów łukowych i łamanych. Idealna do ścian działowych, sufitów podwieszanych, zabudowy poddaszy, działa przy wilgotności do 85% przez 10h/dobę.

69,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta Knauf Akustik Plus 2000x1200x12,5mm zapewnia doskonałą izolację akustyczną, idealna dla hoteli, szkół, szpitali. Specjalny rdzeń gipsowy, łatwa obróbka, niepalna. Do ścian działowych, sufitów, zabudowy poddaszy, efektywna przy wilgotności do 70%.

59,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta Knauf HF13 impregnowana i ogniochronna, przeznaczona do wilgotnych i wymagających bezpieczeństwa przeciwpożarowego miejsc jak łazienki. Oferuje hydrofobowość, ochronę antygrzybiczą i wzmocnienie włóknem szklanym. Idealna do ścian, sufitów, zabudowy, z krawędzią HRAK, wytrzymuje do 85% wilgotności przez 10h/dobę.

28,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta gipsowo-kartonowa standardowa Knauf A13 o wymiarach 3500x1200x12,5mm, odporna na ogień, przeznaczona do użytku wewnątrz przy maksymalnej wilgotności powietrza 70%. Doskonale sprawdza się w konstrukcjach ścian działowych, sufitów podwieszanych oraz w zabudowach poddasza. Lekka, z ciężarem około 7,1 kg/m2 i maksymalną temperaturą użytkowania do 50°C, charakteryzuje się klasą reakcji na ogień A2-s1,d0, co zapewnia bezpieczeństwo i trwałość.

59,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta Knauf HF15, impregnowana i ogniochronna, dedykowana do miejsc o wysokiej wilgotności jak łazienki, zabezpieczona przed wilgocią i grzybami, wzmocniona włóknem szklanym. Zapewnia zmniejszoną absorpcję wody, odporność na ogień, łatwość obróbki i stabilność w różnych warunkach. Idealna do ścian, sufitów, zabudowy, utrzymuje właściwości przy wilgotności do 85% przez 10h/dobę.

43,90 zł
Produkt dostępny

Płyta G-K ogniochronna Norgips 2600x1200x12,5mm, z rdzeniem o zwiększonej gęstości i zbrojeniem z włókna szklanego, zapewnia odporność ogniową do EI 180. Obłożona różowym kartonem z czerwonymi opisami, ma spłaszczoną dłuższą krawędź i równo obciętą krótką. Idealna do wewnątrz budynków, w pomieszczeniach o wilgotności do 70%, stosowana na ściany działowe, osłonowe, sufity podwieszane i zabudowy poddaszy.

45,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta gipsowo-kartonowa NORGIPS GKBI, zielona, o wymiarach 2000x1200x12,5mm, jest przeznaczona do zastosowań w miejscach o podwyższonej wilgotności, jak łazienki czy kuchnie, gdzie wilgotność może osiągać do 85%. Wzbogacona o dodatek hydrofobowy, minimalizuje absorpcję wody. Jej lekka konstrukcja i profilowana krawędź S ułatwiają montaż. Jest idealna jako podkład pod płytki ceramiczne, zapewniając efektywną izolację termiczną 0,25 W/(m*K).

36,80 zł
Produkt dostępny

Płyta gipsowo-kartonowa NORGIPS 9,5mm, przeznaczona do użytku wewnętrznego w budynkach, idealna do różnych zabudów i systemów suchej zabudowy przy wilgotności do 70% i temperaturze do 50oC. Stosowana na sufity podwieszane i ściany jako suchy tynk. Charakteryzuje się małą masą, co ułatwia transport i montaż, oraz krawędzią S dla łatwego wykończenia i mocnych połączeń.

34,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta gipsowo-kartonowa NORGIPS S GKB 9,5 mm typ A, przeznaczona do wewnętrznych zabudów i systemów suchej zabudowy do 70% wilgotności i 50oC. Lekka, z łatwym montażem dzięki spłaszczonej krawędzi S, zapewniająca solidne połączenia. Ognioodporna (A2-s1, d0), oferuje dobrą wytrzymałość i izolację termiczną (0,25 W/(m*K)).

16,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta gipsowo-kartonowa NORGIPS S, idealna do wewnętrznych zabudów w budownictwie przy wilgotności do 70% i temperaturze do 50oC. Stosowana na sufity podwieszane, obudowy poddaszy, okładziny ścienne. Lekka, z łatwym transportem, krawędź S ułatwia spoinowanie. Reakcja na ogień A2-s1, d0, wytrzymałość na zginanie ?550 N wzdłużnie i ?210 N poprzecznie, współczynnik oporu dyfuzyjnego 10, przewodzenia ciepła 0,25 W/(m*K).

25,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta gipsowo kartonowa NORGIPS S GKB 12,5 mm typ A jest doskonała do użytku wewnątrz budynków, w pomieszczeniach o wilgotności do 70% i temperaturze do 50oC. Dzięki spłaszczonej krawędzi S umożliwia łatwe i szybkie montowanie, tworząc trwałe połączenia. Charakteryzuje się ognioodpornością (A2-s1, d0) oraz zapewnia efektywną izolację termiczną (0,25 W/(m*K)), będąc jednocześnie lekką i wytrzymałą opcją dla różnorodnych zabudów.
71,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta gipsowo-kartonowa NORGIPS S GKBI 12,5 mm typ H2, impregnowana dla zwiększonej odporności na wilgoć, idealna do pomieszczeń o wilgotności do 85%, jak łazienki czy kuchnie. Posiada hydrofobowy rdzeń, lekką konstrukcję i krawędź S dla łatwego montażu. Odporna na ogień (A2-s1, d0), z wytrzymałością na zginanie 550 N/210 N, niskim wchłanianiem wody i izolacją termiczną 0,25 W/(m*K). Rekomendowana pod płytki ceramiczne z dodatkową izolacją.

63,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Giętka płyta gipsowo-kartonowa Knauf 6.5 mm umożliwia tworzenie krzywoliniowych powierzchni, w tym łukowych sufitów i ścian. Jest łatwa w obróbce, niepalna, z minimalną odkształcalnością. Idealna do wewnętrznych systemów suchej zabudowy, działowych ścian, sufitów i poddaszy przy wilgotności <70%. Ciężar: ok. 5.2 kg/m2, maks. temperatura: ?50°C, reakcja na ogień: A2-s1,d0.

28,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Standardowa płyta gipsowo-kartonowa Knauf o wymiarach 2600x1200x9,5mm, przeznaczona do zastosowań wewnętrznych, gdzie wymagana jest zarówno funkcjonalność, jak i estetyka. Idealna do tworzenia lekkich konstrukcji ścian działowych, sufitów podwieszanych oraz innych elementów suchej zabudowy. Dzięki swojej grubości 9,5mm, płyta jest łatwa w obróbce i montażu, co czyni ją doskonałym wyborem dla różnorodnych projektów budowlanych i remontowych.

29,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Standardowa płyta gipsowo-kartonowa Knauf o wymiarach 2000x1200x12,5mm, przeznaczona do zastosowań wewnętrznych, gdzie wilgotność powietrza nie przekracza 70%. Idealna do tworzenia ścian działowych, sufitów podwieszanych oraz zabudowy poddaszy. Umożliwia kształtowanie elementów łukowych i łamanych dzięki możliwości nacięcia. Lekka, z ciężarem ok. 7,1 kg/m2, zapewnia łatwą instalację i jest odporna na ogień z klasyfikacją A2-s1,d0, co czyni ją bezpiecznym wyborem dla różnorodnych projektów budowlanych.

38,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Standardowa płyta gipsowo-kartonowa Knauf A13, o rozmiarach 3000x1200x12,5mm, jest niepalna i przeznaczona do użytkowania w pomieszczeniach o wilgotności nie przekraczającej 70%. Jej lekka konstrukcja, z ciężarem około 7,1 kg/m2, oraz maksymalna temperatura użytkowania wynosząca 50°C, w połączeniu z klasyfikacją ognioodporności A2-s1,d0, gwarantują bezpieczeństwo i długotrwałe użytkowanie.

51,90 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta Knauf HA13 impregnowana, idealna do wilgotnych pomieszczeń jak łazienki, z właściwościami hydrofobowymi i ochroną antygrzybiczą. Łatwa w obróbce, niepalna, umożliwia tworzenie kształtów. Stosowana w ścianach, sufitach, zabudowie, wytrzymuje wilgotność do 85% przez 10h/dobę.

46,25 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Płyta Knauf F13 ogniochronna, 3000x1200x12,5mm, jest niepalna i przeznaczona do zastosowań wymagających wysokiej odporności ogniowej. Rdzeń gipsowy, wzmocniony włóknami szklanymi, zapewnia spoistość podczas pożaru. Charakteryzuje się łatwością obróbki, możliwością tworzenia kształtów łukowych i łamanych, oraz stabilnością w różnych warunkach. Idealna do ścian działowych, sufitów podwieszanych, i innych konstrukcji suchej zabudowy, efektywna przy wilgotności powietrza do 70%.