Pistolety do Pianki Montażowej, Wyciskacze do Silikonu i Tub - Adamex - Twój Partner Budowlany

Pistolety do pianki i wyciskacze

Pistolety i wyciskacze to kluczowe narzędzia w zakresie aplikacji materiałów takich jak silikony, kleje uszczelniające, pianki montażowe i inne substancje w tubach lub kartuszach. Są one niezastąpione zarówno w profesjonalnych pracach budowlanych, jak i w projektach domowego majsterkowania, zapewniając precyzję, efektywność i oszczędność materiału. Różnorodność dostępnych modeli pozwala na dobranie narzędzia idealnie odpowiadającego potrzebom użytkownika.

 

Pistolety ręczne:

Pistolety ręczne to najbardziej podstawowe i powszechnie używane narzędzia do aplikacji materiałów takich jak silikony, kleje, czy pianki montażowe. Są one wykonane z trwałych materiałów, takich jak metal lub wysokiej jakości tworzywo sztuczne, i działają na zasadzie mechanizmu dźwigniowego. Użytkownik wyciska materiał z tuby poprzez ręczne naciskanie na spust pistoletu. Są one idealne do mniejszych projektów DIY oraz do zastosowań, gdzie nie jest wymagana duża siła wyciskania.

 

Pistolety pneumatyczne:

Pistolety pneumatyczne to bardziej zaawansowane narzędzia, które wykorzystują ciśnienie powietrza do wyciskania materiału z tuby. Zapewniają one bardziej jednolite i kontrolowane nałożenie, co jest szczególnie ważne w profesjonalnych zastosowaniach przemysłowych. Są idealne do cięższych zastosowań, gdzie wymagana jest precyzja i mniejszy wysiłek fizyczny. Pistolety pneumatyczne są często wybierane przez profesjonalistów do dużych projektów budowlanych i remontowych.

 

Pistolety elektryczne:

Pistolety elektryczne, zasilane bateriami, oferują najwyższy poziom kontroli i równomierności aplikacji. Są one szczególnie przydatne w długotrwałych projektach lub przy powtarzalnych pracach, gdzie ręczne wyciskanie materiału mogłoby być męczące. Pistolety elektryczne są idealne dla profesjonalistów, którzy potrzebują niezawodności i wydajności w swojej pracy.

 

Porady

 

Zapewnienie równomiernej aplikacji

Aby uzyskać równomierną warstwę materiału, kluczowe jest utrzymanie pistoletu pod stałym kątem i poruszanie nim jednostajnie wzdłuż linii uszczelnienia. To zapewnia, że materiał jest aplikowany równomiernie, co jest niezbędne dla osiągnięcia najlepszych wyników. Równomierne nałożenie materiału nie tylko poprawia wygląd finalnego uszczelnienia, ale także zapewnia jego trwałość i skuteczność. Aby to osiągnąć, zaleca się praktykowanie techniki aplikacji i ewentualnie zastosowanie taśmy maskującej w celu uzyskania bardziej precyzyjnych linii.

 

Zmniejszenie odpadów

Wyciskacze pozwalają na wykorzystanie niemal całej zawartości tuby, co znacząco zmniejsza ilość odpadów. Jest to korzystne zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i ekologicznego. Efektywne wykorzystanie materiału nie tylko zmniejsza koszty, ale także przyczynia się do ograniczenia ilości odpadów, co jest ważne w kontekście zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Dzięki temu, że wyciskacze umożliwiają maksymalne wykorzystanie produktu, minimalizują one również potrzebę częstego zakupu nowych tub.

 

Oszczędność materiału

Po użyciu, końcówkę tuby można zamknąć, aby zapobiec wysychaniu materiału, co umożliwia jego ponowne użycie. To nie tylko oszczędza materiał, ale również pieniądze. Zamknięcie końcówki tuby po każdym użyciu zapobiega dostawaniu się powietrza do środka, co mogłoby spowodować wysychanie i utratę właściwości produktu. Jest to szczególnie ważne w przypadku materiałów, które szybko twardnieją po ekspozycji na powietrze.

 

Długotrwałe przechowywanie

Przechowywanie kartusza z materiałem w pistolecie może prowadzić do wysychania i utrudnić kolejne użycie. Aby temu zapobiec, po użyciu należy oczyścić końcówkę i szczelnie zamknąć. Jest to ważne, aby zapewnić długotrwałą żywotność produktu i uniknąć problemów z jego aplikacją w przyszłości. Regularne czyszczenie i odpowiednie przechowywanie narzędzi oraz materiałów zapewniają ich gotowość do użycia w każdej chwili, co jest kluczowe w profesjonalnych zastosowaniach, gdzie czas i efektywność są na wagę złota.

Aktywne filtry

79,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Wyciskacz do mas w tubach. Przeznaczony jest do wyciskania tub silikonem, akrylem itp. o wysokości 225mm. Aluminiowy korpus, aluminiowa, ergonomicznie wyprofilowana rękojeść, stalowe ramię spustowe, mocny mechanizm oporowy.

33,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Popularny wyciskacz do silikonu. Przeznaczony jest do wyciskania tub silikonem, akrylem itp. o wysokości 225mm. Ramowa stalowa konstrukcja z mocnym mechanizmem oporowym w rękojeści zamocowany przyrząd do udrażniania zaschniętych, zapchanych końcówek kartuszy.

110,00 zł
Produkt dostępny

Pistolet do pianki montażowej model 1201-21. W tym pistolecie zastosowano mosiężną dysze, dzieki której aplikacja pianki jest niezwykle precyzyjna. Strumień pianki możemy regulować za pomoca pokrętła znajdującego się w tylnej części pistoletu. Wyprofilowana rękojeść wykonana z tworzywa stucznego, zapewnia użytkownikowi pewny chwyt podczas pracy. Teflonowa głowica oraz kulka, zapewnia szczelne i bezpieczne połaczenie pistoletu z puszką piany.

61,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Wyciskacz do mas uszczelniających, pozwala na użycie zarówno mas w workach jak i tych stosowanych luzem. Pojemna tuba wykonana została z aluminium co pozwala na szybkie wyczyszczenie narzędzia po skończonej pracy. Uchwyt i spust wyciskacza malowany proszkowo, co zapobiega zdzieraniu się powłoki farby przy kontakcie z wodą.
Dane Techniczne:
Aluminiowa tuba o grubości 0,8mm
Trzpień pokryty cynkiem
Pojemność tuby: do 600ml

58,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Wyciskacz ramowy do tub model 1201-04 z obrotową tubą. Za jego pomocą wyciśniemy wszelkiego rodzaju kleje silikony czy masy. Przeznaczony do pojemności tub do 330ml. Obrotowa tuba daje nam możliwość pracy nawet w trudno dostępnych miejscach.
Cechy:
Blokada tłoka
Trzpień 7,9mm
Obrotowa tuba
Żelazny spust
Siła nacisku tłoka: 3000N

41,50 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Wyciskacz ramowy do tub model 1201-03 z obrotową tubą. Za jego pomocą wyciśniemy wszelkiego rodzaju kleje silikony czy masy. Przeznaczony do pojemności tub do 330ml. Obrotowa tuba daje nam możliwość pracy nawet w trudno dostępnych miejscach.
Cechy:
Blokada tłoka
Trzpień pokryty chromem
Aluminiowy spust

80,99 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie - zapytaj o dostępność 501 577 627

Pistolet do pianki montażowej model 1201-21. W tym pistolecie zastosowano mosiężną dysze, dzieki której aplikacja pianki jest niezwykle precyzyjna. Strumień pianki możemy regulować za pomoca pokrętła znajdującego się w tylnej części pistoletu. Wyprofilowana rękojeść wykonana z tworzywa stucznego, zapewnia użytkownikowi pewny chwyt podczas pracy. Aluminiowa głowica oraz kulka ze stali nierdzewnej, zapewnia szczelne i bezpieczne połaczenie pistoletu z puszką piany.