Zbrojenie

Zbrojenie

Zbrojenia budowlane to m.in. pręty, siatki oraz strzemiona, czyli rodzaj zabudowy, niezbędnej przy tworzeniu konstrukcji różnego rodzaju obiektów. Zbrojenia poprawiają parametry betonu, który źle znosi rozciąganie. Mają one formę stalowych wkładek, wyróżniających się znakomitą wytrzymałością. Są umieszczane w betonie, by poprawić jego wytrzymałość na rozciąganie. Warto również dodać, że wykazują one wysoką odporność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych.

Zbrojenia budowlane

Gotowe zbrojenia to bezpieczne i skuteczne rozwiązania, których parametry określane są przez normy przygotowane dla poszczególnych klas stali. Dzięki temu dobór odpowiedniego zbrojenia do konkretnej konstrukcji nie stanowi żadnego problemu. Elementy zbrojenia pozwalają na tworzenie nawet bardzo złożonych kompozycji, które wykorzystywane są przy zaawansowanych konstrukcjach architektonicznych. Podczas tworzenia zbrojeń przydatne mogą się także okazać płyty OSB, płyty gipsowo-kartonowe, jak również profile i akcesoria.Aktywne filtry

3,00 zł
Produkt dostępny

Strzemiona budowlane to elementy konstrukcyjne służące do sprawnego łączenia prętów zbrojeniowych. Do wykonania elementu zastosowano stal o niezwykłej trwałości i wysokiej wytrzymałości mechaniczną. Stworzone przy jego użyciu zbrojenie jest niezwykle solidne i zapewnia budowanej konstrukcji większą stabilność.

1,90 zł
Produkt dostępny

Strzemię budowlane ( element zbrojenia pomocniczego) służące do zbrojeń , są wykorzystywane podczas produkcji zbrojeń budowlanych tj. belki budowlane ławy fundamentowe, stropy, podciągi, wieńce czy słupów. Z kolei Strzemiona to elementy poprzeczne do prętów zbrojeniowych czyli właśnie zbrojenie pomocnicze.Zbrojenie pomocnicze ma zadanie utrzymać pręty w odpowiednim ułożeniu. Umożliwia ono również wykonanie szkieletu zbrojenia poza szalunkiem, deskowaniem. Dzięki temu jest znacznie łatwiej wykonać takie zbrojenie. Strzemiona zbrojeniowe to jednak nie tylko rola konstrukcyjno-stabilizacyjna szkieletu. Jarzemko przenoszą również siły ścinające w gotowych belkach i rozpierające w słupach.

7,90 zł
Produkt dostępny

Mata zbrojeniowa (posadzkowa) wykorzystywana jest do zbrojenia posadzek podłogowych, ścian, stropów, dróg, autostrad. Dzięki swoim cechą budowlanym, podnosi wytrzymałość podłoża oraz konstrukcji, zapobiegając przeciwkurczliwości. Zabezpiecza również ogrzewanie podłogowe.
Dane techniczne- oczko: 10x10
- średnica drutu: 3mm ± 30%
- wymiary: 1mb x 2mb
Mata wysokiej jakości, do wykonywania zbrojenia posadzek podłogowych, ścian, stropów.