Narzędzia glazurnicze niezbędne przy układaniu płytek

Nawet najlepszy fachowiec z wieloletnim stażem w układaniu płytek nie poradzi sobie z tym zadaniem bez odpowiednich narzędzi. Wśród niezastąpionych znajdują się maszynki do płytek. Podpowiadamy, które zasługują na uwagę.

Narzędzia do cięcia i modyfikowania płytek

Profesjonalne narzędzia glazurnicze to między innymi urządzenia przeznaczone do prac związanych z formowaniem płytek. Są to różnego rodzaju piły oraz maszynki do cięcia. Przy ich użyciu można łatwo dopasować materiał do kształtu podłoża. Poszczególne narzędzia różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale również mechaniką działania. Ponadto dla uzyskania atrakcyjnego efektu wizualnego i maksymalnej funkcjonalności, glazurnicy często posługują się urządzeniami, które umożliwiają tworzenie otworów różnej wielkości. W tym celu wykorzystują specjalne wycinarki.

Płytki można docinać różnymi metodami. Najprościej jest jednak robić to, posługując się profesjonalną maszynką. Sprzęt ten umożliwia cięcie nawet wąskich kawałków. Profesjonalne urządzenia pozwalają na cięcie po linii prostej, a także po łuku. Maszynka nie przyczynia się do powstawania nadmiernej ilości pyłu. Stosowanie nowoczesnych narzędzi do cięcia i modyfikowania płytek to przede wszystkim oszczędność czasu i ogromna wygoda. Motywacją do posługiwania się tymi narzędziami, jest również gwarancja precyzyjnego cięcia.

 

Maszynki do płytek marki Sigma – polecane modele

Dużym zainteresowaniem cieszą się maszynki do płytek marki Sigma. To właśnie ten sprzęt jest najczęściej wybierany przez znane ekipy remontowe. Dziś mamy go również w naszej ofercie i to nie bez powodu. Maszynki nie rysują przecinanych materiałów i nie powodują odprysków. Przecinarki ręczne są wyposażone w łożyskowy suwak, który przecina płytkę na skutek jednego płynnego ruchu. Urządzenie to umożliwia zmianę kąta przecięcia o 10 stopni. Kolejną jego zaletą jest blokowanie płytki podczas przycinania, co umożliwia pewne wykonanie czynności. Przy użyciu maszynki można ciąć płytki różnej grubości. Jej konstrukcja jest bardzo solidna i opiera się na stalowych sprężynach. Coraz większą popularnością cieszą się maszynki elektryczne, które są znacznie wydajniejsze i świetnie radzą sobie z przecinaniem nawet wyjątkowo twardych płytek. Modele te posiadają też funkcję zaokrąglania ostrych krawędzi.

Bestsellerem w ofercie naszego sklepu jest maszynka do płytek ART. 37A3D Sigma JOLLY EDGE. Tnie idealnie równe skosy na całej długości obrabianej krawędzi. Precyzyjnie odwzorowuje naturalny kształt płytki. Maszynka posiada tarczę diamentową, dzięki której można ciąć kąty w zakresie od 40 do 50 stopni. Z kolei diamentowa ściernica umożliwia zaokrąglanie krawędzi. Urządzenie świetnie sprawdza się w pracy z wąskimi płytkami. Z maszynką można połączyć odkurzacz.

Innym wartym uwagi urządzeniem jest maszynka 37 cm do płytek 26×26 cm 2G Sigma. To znacznie tańszy model. Idealnie nadaje się do cięcia cienkich płytek. Dzięki regulacji wysokości urządzenie gwarantuje ergonomię. Maszynka posiada obrotową miarkę na środku osi cięcia. Regulowany ogranicznik umożliwia ustawienie miarki pod najczęściej stosowanymi kątami. Posiada miarkę do mierzenia długości i kąta. Jest także wyposażona w chromowane prowadnice umożliwiające wykonanie idealnie prostych cięć. Dzięki uchwytom z łożyskami kulkowymi, można szybko i precyzyjnie ciąć płytki poprzez jedno pociągnięcie.

Więcej na temat tych urządzeń można przeczytać na stronie naszego sklepu.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając maszynkę do płytek?

Przed wyborem maszynki do płytek trzeba przede wszystkim ustalić kilka szczegółów, takich jak na przykład:

  • jak często będziemy korzystać z tego narzędzia,
  • jaki format płytek będziemy docinać,
  • z jakiego materiału będą te płytki wykonane,
  • jakiej grubości będą to płytki,
  • czy ma to być model jednoprowadnicowy, czy dwuprowadnicowy,
  • czy maszynka ma mieć kątownik stały, czy obrotowy.

Na tej podstawie będzie łatwiej dokonać wyboru. A wybór maszynek do cięcia płytek oraz innych tego typu urządzeń jest duży.